Финландия-3 тема

  • 22 491
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 312
Ето ги и обещаните снимки от нощен Хелзинки“
http://prikachi.com/index.php
http://prikachi.com/index.php

Сега се сещам,че имам и няколко снимки с красотите на Хелзинки  smile3509: Seurasaari и Suomenlinna:
http://prikachi.com/index.php
http://prikachi.com/index.php
http://prikachi.com/index.php
http://prikachi.com/index.php

Точно такава е думичката "пухелин",но тази нищо не е пред думата "уйо"(ujo),която означава "срамежлив". В тожи ред на мисли се сещам за една историйка на мъж и жена (българи),живеещи във Финландия. Първо да кажа,че думата "putka" на фински означава тръба, а "миес"  мъж. Та един ден се зваъни на вратата мъжът отваря и срещу него работник в гащеризон казва "Терве, путкимиес", мъжът се обръща и казва "Жена за тебе е "

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 00:37 от ralivd

# 16
  • Мнения: 3 674
Рали...не се виждат снимки? Отваря се страница на която иска парола и име... newsm78

# 17
  • Мнения: 6 993


Точно такава е думичката "пухелин",но тази нищо не е пред думата "уйо"(ujo),която означава "срамежлив". В тожи ред на мисли се сещам за една историйка на мъж и жена (българи),живеещи във Финландия. Първо да кажа,че думата "putka" на фински означава тръба, а "миес"  мъж. Та един ден се зваъни на вратата мъжът отваря и срещу него работник в гащеризон казва "Терве, путкимиес", мъжът се обръща и казва "Жена за тебе е "
Joy
Puhelin и tietokone бяха първите две думи, които си записахме в тетрадките на първия ден от курса... Много специфични явно за Финландия Crazy

# 18
  • Мнения: 35
Аз се извинявам, че нямам време да прочета всичко, което сте писали - само погледнах последните постове и много ме разсмяхте в "Краткия курс по фински"..... newsm62
По-късно ще прочета и подробности, сега само да вмъкна и аз една много характерна дума тука - matka /пътуване/. Първия път като го чухме с моя мъж във влака, кондуктора ни пожела "Hyvää matkaa" и направо щяхме да се напикаем от смях!  Joy
Та, по този повод - Винце, а какво ще кажеш как е GSM...............matkapuhelin!!!!!!!!!!

# 19
# 20
  • Мнения: 2 786
рали, дала си грешен линк.
Като качиш снимката и тя се зареди в долната част на страницата, точно над самата снимка има един линк, който завършва на .jpg

Това е линка, който трябва да пуснеш тук  Peace

А с този кратък курс по фински просто ме застреляхте  Joy
Аз помня, че първия път като чух името Olav (чете се Улаф с ударение на У) и прихнах да се смея.
Мъжът ми не разбра кое е смешното, но като му казах какво значи улав на български, закима разбиращо.
И други такива думички, които звучат като нещо съвсем различно на български има в норвежкия, но в момента не мога да се сетя  newsm78

# 21
  • Мнения: 35
Хайде сега, аз вече да се изкажа поименно и подробно...... Wink

Пчеличката - така ми раздразни апетита с тая снимка дето си сложила на Mustikkapiirakka...........мммммммммм, ще ме накараш пак да се стегна и да направя! Наистина е убииствено вкусен и в къщи всички много го обичаме / като се има предвид, че моя мъж плодове в сладкиши не хапва! Joy/ Ама аз знаеш ли какво направих предния път - домързя ме да меся теста и купих готово от магазина /Sunnuntai, специално за тази цел...../ и пак стана ...........един път! newsm10

Винце - снимките ти са страхотни!!!!!!!!!! И местата, на които искаш да отидеш /искрено ти го пожелавам!/ и тези, които ти си снимала ми напълниха душата, чак ми се доплака докато ги гледах! Финландия също е красива страна, е верно че не е така атрактивна като Норвегия, но аз си я харесвам! smile3503 Вчера ходихме до Kuopio и такива красиви места видяхме по пътя.....ама аз като бях забравила да сменя батериите на фотоапарата! Таааа, след около 2 седмици, може би пак ще идем до там и ако не се разсея пак......... newsm53
А, "кремвиршите на грил" по фински им викат - makkara. smile3503 И наистина много ги обичат - да им се чуди човек, аз лично предпочитам месце и зеленчуци на грила, ама.....вкусове разни!

Попи
- много сте страхотни на снимката! newsm51 Да му кажеш на твоя човек, че ще е луд, ако изпусне такова хубаво момиче! Да му се чуди човек - какво има да се мисли, а не е определил още датата?!  smile3505

Рали - водата и за мен е най-сигурното средство срещу умора, а и срещу.....депресията! smile3521 След като съм била да плувам и сауна / това последното го открих скоро, но така съм се пристрастила.....Пчеличката знае как не можех да се реша да пробвам! newsm62/ и след това съм като новородена! Направо се размазвам от кеф! newsm03

Щастлива - представям си колко странно те е гледал мъжа ти.....
 newsm62 Предполагам, че на него, както и на приятелите ни финландци, му е трудно да разбере какво толкова ни е смешно в такива случаи!


Ох, дано да не съм изпуснала някой, ама от 1 час го пиша тоя пост - мъжа ми се прибра и докато го видя, после детенце си доведе приятелче, сега дойде и една приятелка да пием кафе и....... #Silly хайде после ще надникна пак и се извинявам, ако имам правописни грешки, ама няма кога да си проверя "домашното"! smile3525

# 22
  • Мнения: 35
Еййййй, само да кажа, че това "норвежанки" направо ми звучи като "парижанки"! newsm03 smile3503
А ние как ли да се кръстим???????2 newsm78 Мацки, я дайте някое предложение! newsm47

# 23
  • Мнения: 312
Извинявам се момичета за снимките. Голям съм ITспециалист  ooooh! Ужас. Ще се опитам да ги сложа отново

Еййййй, само да кажа, че това "норвежанки" направо ми звучи като "парижанки"! newsm03 smile3503
А ние как ли да се кръстим???????2 newsm78 Мацки, я дайте някое предложение! newsm47
Финки ми звучи малко като "свинки",но да речем нещо снежно като "снежанки" или  Thinking "финландки" (което е по-тривиално,но пък какво друго може да е)

# 24
  • Мнения: 35
А какво ще кажете за "снежинки" /римува се със финки и не е като.....свинки newsm62/?! Това направо ми припомни разни състезания едно време - отбор "Снежинка" срещу отбор...."Мидичка", например! newsm47

И така, като сме "снежинки",  и останалите момичета /норвежанките, де Wink/ също ще влизат в това число, защото и те не могат да се оплачат от липса на сняг..... newsm03

# 25
  • Мнения: 3 674

........
В тожи ред на мисли се сещам за една историйка на мъж и жена (българи),живеещи във Финландия. Първо да кажа,че думата "putka" на фински означава тръба, а "миес"  мъж. Та един ден се зваъни на вратата мъжът отваря и срещу него работник в гащеризон казва "Терве, путкимиес", мъжът се обръща и казва "Жена за тебе е "

Рали....паднах от това... rotfImbo

# 26
  • Мнения: 3 674
...
 Първия път като го чухме с моя мъж във влака, кондуктора ни пожела "Hyvää matkaa" и направо щяхме да се напикаем от смях!  Joy
Та, по този повод - Винце, а какво ще кажеш как е GSM...............matkapuhelin!!!!!!!!!!

Наистина ли??  rotfImao Това не го знаех rotfImbo  Ох, момичета, сълзи ми излязоха от смях...



Еййййй, само да кажа, че това "норвежанки" направо ми звучи като "парижанки"! newsm03 smile3503


Еееее,  ама то верно  добре звучало  така... newsm78 ... Blush... Hug

# 27
  • Мнения: 3 674
Еовинче, а какво е курку...?  Joy

 Малейййй...дотук разбарх , че  финския се оказа  много перверзен език...  Joy 

А пък аз много се смях като чук как тука казват на Oslo ,понеже О е У... а С  е Ш и става Ушлу... ooooh! Joy

Освен това имах известен проблем с думата puse, кеото значи найлонова торба.

Всеки път мъжа ми прихваше от смях ,когто  го произнасях... Thinking Чувало се като пуси.. pussy  Embarassed

Та може ли да ми дадете едно пуси , съм казвала в магазина.. Sick hahaha

 Ама сега вече го казвам правилно...  smile3533 Нека им!   smile3534


Марги..и намен финки ми харесва  Blush Аз въобще не  го свързвам със свинки, ами  с сладки и  финни девойки...финки  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 20:13 от ЧервеноВинце

# 28
  • Мнения: 2 786
Винце   Joy
Аз направо си казвах пусе в началото, понеже така ми се чуваше, с У вместо Ю.

Марги, наистина понякога изглежда странно като прихна да се смея на съвсем обикновени неща, но той си знае вече и ме пита: "Това да не значи нещо на български?"
Другия път като попадна пак на такава дума, ще ви я напиша, сега насила не се сещам  newsm78

Като казахте "снежинки" и се сетих за Снежанки (римува се с норвежанки)  hahaha
Финки ми харесва на мен Wink
Кратичко е.

# 29
  • Мнения: 3 674
Марги, другия път да снимаш...че аз умирам за снимки!  Hug

Попи..а на твоя ако много му мисли, му кажи, че тука във финската тема има едни луди норвежанки...и ще те крадем от него, и ще ти намерим един норвежанец.   Crossing Arms Така му кажи на твоя!  Naughty   Whistling

Ох, аз отдавна не се бях смяла така.... Joy  моя  чак  дойде да наднича , за да види какво става  тука... Crazy

Е аз и да му преведа урока по фински, той няма да вдене, ... newsm78
щот не е българче... Crazy





Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 20:11 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт