Кой на кого сервира.....

  • 2 737
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 554
По принцип в нашите семейства рядко се сервира на порции, купи и плата на масата и всеки се самообслужва. Когато се е случвало да се сервира нещо, дори едно парче торта, майка ми задължително сервира първо на мъж ми, а после на мен. Свекърва ми пък винаги ще сервира първо на мен, но за мен няма никакво значение кое и кога ще ми сервират, важното е накрая да не съм останала гладна  Joy

# 16
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Сервираме си двамата с човека,защото си живеем само двамата (живот и здраве - зимата трима) и рядко ходим на гости у тях или у нашите...и много ни е хубаво.Даже той прекалено ме глезка напоследък...Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Но както и да сервирам, на мъжа ми винаги оставям най-хубавото ( пак инстинктивно)
Аз съм така с детето Laughing Сега се чудя...като прояде, живот и здраве, и бебето - как ще я къдря с най-хубавото newsm78

# 18
  • Мнения: 2 197
Ние сервираме заедно - аз слагам салатата, той сипва ракията. А яденето - както дойде. Обикновено давам първо на дъщеря ми, защото иначе ще ни изяде (много е гладно нашето, живо да го ожалиш). Когато сме на гости при баща му обикновено всичко е вече сервирано, защото човечеца много обича да прави вечери.
Така че няма как да се включа в анкетата, пък и нямам свекърва.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 558
Майка ми първо сервира на децата и после на любимия си зет  Mr. Green, а при свекърва ми докато тя сипва обикновено ние сервираме и аз почвам от прабабите и свекър ми - по-старшинство. Така че и моите отговори ги няма.

# 20
  • Мнения: 4 111
Свекърва ми сервира първо на мен, мама - първо на мъжа ми

И при нас е така. Simple Smile

# 21
Никога не съм обръщала внимание. Може би всеки път е различно, за да не ми направи впечатление  33uu 

# 22
  • Мнения: 599
Въобще не съм обърнала внимание кой на кого слага и какво слага.
Що за хора обръщат внимание на такива неща, а и защо да чакам някой да ми сложи?
Когато се слага масата в свекърва ми, участваме почти всички и после всеки си слага, каквото му харесва.

# 23
  • Мнения: 1 006
Първата опция Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Изобщо не забелязвам такива неща. И не мисля, че има някаква закономерност - май всеки път е различно.
Но обещавам, че като гостуваме у свеки следващият път ще внимавам и ще докладвам после  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Майка ми сервира първо на мъжа ми, после на татко и т.н

Аз сервирам първо на детето ми.

Свекърва нямам, не знам на кого би сервирала.

# 26
  • Мнения: 4 380
Странни дилеми имат някои хора. Сервира се масата, а не се обслужват персонално някои хора. Когато тябва да сервирам нещо по ред на номерата, въртя по часовниковата стрелка или както ми е по-удобно. Не съм забелязвала някой от роднините ми да следва особени предпочитания сред седящите. Аз лично не бих толерирала каквото и да е предпочитание, било то на дете или пък не дай си боже мъж, и сигурно бих се възмутила.

# 27
  • Мнения: 940
Когато се виждаме, и когато живеехме при тях, свекърва ми първо сервира на мен.
Майка ми не сервира Simple Smile Като сме на гости, всичко е на масата. Но принципно мисли за мъж ми повече. (тях ги виждаме даже по-рядко)

# 28
  • София
  • Мнения: 443
Струва ли си изобщо да се разсъждава по въпроса кой на кого сервира?!  Shocked

# 29
  • Мнения: 4 520
С трима мъже съм у дома, при това гладници - нЕма как да не сервирам първо на тях.  Mr. Green Чакам с нетърпение деня, когато ще бъда помолена: "Мамо, ставай от компа, стига с този форум и сядай на масата, сега ще ти сервираме каквото сме сготвили, а след това ще измием и чиниите".  Whistling
Иначе са ме учили, че първо се сервира на най-възрастния мъж на масата, след това на най-възрастната жена, след това на останалите мъже, на децата и нааааай-накрая - на домакинята. Тц тц тц...

Общи условия

Активация на акаунт