Има ли бебета с оперирани хемангиоми?

  • 9 320
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Дано всичко при вас е наред и да се разминете без операция но ако остане голямо пак трябва да се махне все пак е момиченце вярно важното да е здрава но след време знаете какви жестоки са понякога хората.Сигурно и вас са ви питали КАКВО ГО НАПРАВИ ТОВА ДЕТЕ  и тем подобни глупости когато сърцето ти се пръска от притеснения

# 16
  • Мнения: 19
оооооо  питали са ме още как,при нас в момента е много малък,дори тези, които незнаят,че го има  не го виждат .

# 17
  • Мнения: 19
В петък бяхме на контролен преглед,за сега всичко върви много добре,ще изчака ме още два месеца преди следващата апликация

# 18
  • Мнения: 28
Здравей Мел отдавна не съм писала защото имах много труден изпит и нямах никакво време.Май само ние сме в тази тема. Дано всичко при вас е наред и се размине без операция. Нашата не личи вече толкова само който знае го забелязва но ни липсват малко мигли . Който не знае мисли че е падал  но да ти кажа чесно вече не обяснявам всеки да мисли каквото ще. Твоето дете в кой месец се роди ? Моят в 36 г.с. водят го недоносен това което ми направи впечатление беше че акушерката каза че плацентата ме е разрохкана. И може би година след като го оперирахме гледах един филм по дискавари където правиха операция на ад но момиченце с хем. колкото детско юмруче който беше на козлето на детето.Накрая този които го оперира каза че още не се знае от какво се появяват тези хем. но най вероятно от попадане на парченца плацента. На тебе обедниха ли ти от какво се получават . Забелязала ли си че е по принцип на недоносени дечица. Хайде чао че стана много дълго . 

# 19
  • Мнения: 19
Здравей,маята дъщеря се роди в осмия месец,не ми се пресмята в коя седмица точно,но четири дни след като излязох в майчинство,а на въпросите ми как  и кога се е появило и дали има връзка с това че е недоносена ми казаха,че ако ще и в десетия месец да се беше родила пак ще ше да го има с една дума божа работа.ви е каде се лекувате и как,а да знаеш какви неща съм виждала сравнение с тях нашето направо е нищо.Желая ви успех на Вас

# 20
  • Мнения: 28
Ние го оперирахме на 3. 5 м.той имаше 2 хем. махнаха 1 а другия оставиха защото той не се е хранил сега сме добре даже този който оставиха сега силно избледня и се вижда сано ако знаеш че е там .
а да знаеш какви неща съм виждала сравнение с тях нашето направо е нищо.
за това няма спор просто не знаех къде съм и на кой свят се намирам аз имах чувството че ще полудея от притеснения за моето дете а тези жени от къде вземаха тези сили не знам . Като го взеха за операцията излезнах и отидох до близката църква да се нарева там да не разстройвам жените който чакаха за операция на децата си . Ако щеш вярвай губят му се моменти не помня колко време е операцията . Сега  сме добре и дано няма рецидив . Praynig

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте,
и моят син беше недоносен и на 20-тия ден му се появи хемангиом на челото. Спомням си тогава, че попаднах на някаква статия, в която беше описана връзката на хемангиомите с преждевременното раждане.
Иначе него го оперира д-р Стефанова на 1 г. като преди това имахме апликации с кортикостероиди и притискахме хемангиома с пластири Cica Care.

# 22
  • Мнения: 19
Здравей Мира,колко апликации ви правиха преди самата операция,колко беше голям,растеше ли и колко бързо?Нашия не е много голям,но когато плачеше се подуваше.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравей Мел,
имахме само една апликация реално, която повлия на хемангиома в посока на неговото омекване. Когато се появи беше колкото лещено зърно. После от многото рев стана постепенно колкото 2 ст и доста изпъкнал.

# 24
  • Мнения: 19
Здравей Мира,ние до сега имаме 3 апликации,април ни предстои 4-та,можеш ли да ми кажеш самата операция за отстраняване колко дълго продължава и кога се предприема тази операция в смисъл когато вече не се забелязва или малко се вижда хемангиома

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Операцията се предприема, когато апликациите не повлияват в посока намаляване. Д-р Стефанова го погледна и ме попита дали искаме да го махнем и аз казах :"Да" и така. Тя прецени, че момента е подходящ. Самата операция беше много кратка около 30 минути мисля.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте!
И моето момченце има хемангеом,който се появи на 4-5 ден след раждането му.Роди се доносен,в 39 седмица.Вече е на 3 години,не сме предприемали никакво лечение,така ни посъветваха,водихме го в Александровска когато беше бебе.Казаха ни,че има голяма вероятност да изчезне.За сега това не се е случило,хемангиома си е същия,не се променя,но от няколко дена започна да го сърби и дразни и смятам пак да посетим специалист.Иначе е карвенозен тип,прилича на малинка,около 2 см,на слепоочието и вече косата го покрива.

# 27
  • Мнения: 19
При нас апликациите определено влияет,мога спокойно да кажа,че който не знае не може да го види,но от няколко седмици има леко розово петно,Д-р Стефанова каза,че то ще изчезне последно и все пак -вече беше изчезнало защо пак се появи?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Няма защо да се притесняваш, щом д-р Стефанова е казала, значи ще изчезне.
В нашия случай хемангиома беше доста голям и нямаше начин да не се оперира. В противен случай рискувахме да бъде наранен при прохождането на Малчо.

# 29
  • Мнения: 952
доктор Оги искам да ви попитам, ако нищо не се предприеме при хемангиома може ли това да навреди на детето. Имам предвид че не нараства не му пречи..Сина ми има на долната устна но не се роди с него имам чувстовото че го получи като се прехапа при едно падане /като прожождаше/,но сега това червено петънце не се махна не избледня. Трябва ли да предприема нещо при това положение или да го оставя така ? 

Общи условия

Активация на акаунт