"МАРТенките наедряват-дрехите им отесняват"

  • 12 835
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 170

Polly-Wolly , а от какъв плат се шие слинга? И до каква възраст може да се ползва?


Ами зависи от кой вид е слинга. Има такъв, който може да се ползва и до 2-3 годишнината на детето. Пуснете в Google "слинг"-изображения и ще видите различни поставяния на детето и увивания на шала.
Есме, има и не толкова етно Wink . Ей на: http://piggyshouse.com/uploads/sling.jpg
Elwing, плата може да е всякакъв, на теория. На практика зависи от кой тип е слинга- с халки или без. Зависи и от сезона, в който ще се ползва най- интензивно Peace

За това, че е сгънато казват, че бебето няма против, тъй като му напомня за времето, прекарано в корема на мама, където е било в подобна поза. Но ето темата, там мисля има по- подорбна информация и по- изчерпателни отговори от моите Embarassed : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163167.0 . А ето и тема за това как се шие: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0

Някой вчера беше питал и за кенгурата: има такива, които са за новородени Peace

# 271
  • Варна
  • Мнения: 222
Момичета вижте каква лампа ми предложиха за подарък http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3827. Харесва ли ви, някоя от вас има ли нещо подобно и дали бебета се радват на такива неща?

Имам подобно нещо, но без функцията бебефон. Сестра ми донесе играчката от Щатите - проектира на тавана сценки от Мечо Пух, има три-четири мелодии и може и да комбинира мелодия с проекция. Пак същото, регулира звука, сменя мелодиите и т.н. Обаче... закача се на кошарата и докато светлината стигне до тавана, така се разсейва, че картинките не личат изобщо, само нещо като силуети на анимационните герои. Но музиката направо омагьосваше малкия, мен в един момент започна да ме побърква. Сестра ми е пробвала играчката и дали там таваните са били по-ниски или друга е причината, но проекцията е била перфектна. Аз ползвах само музиката.

# 272
  • Мнения: 151
Незнам ама на 2-3 годишна възраст не трябва ли да се учат вече да ходят ,не да ги дондуркаме на ръце? 
Аз по принцип не харесвам нито кенгура нито този слинг- но може пък да са удобни на някои мамита знае ли човек.
Момичета като гледам какви щуротии има по магазините,и то доста скъпи незнам от какво най-вече ще се нуждая аз и бебето и какво да не купувам newsm78.Ако парите растяха по дърветата ще купувам и няма да се спра...
Незнам за вас, но за мен например е страшно скъпо това- Бейбифон с камера Chicco- 499.00лв!
Ми то една количка струва толкова-къде ще му излезе края??? А пък от друга страна идеята да има и камера е ного добра,но цената е...... #2gunfire #2gunfire #2gunfire убийствена
 

# 273
  • Мнения: 1 170
Моето дете, например, си ходи само, без количка от около 1/2година. Но трябва да ти кажа, че съм от малкото такива щастливки. Децата бързо се измарят и ако не ти се мъкне количка, слинга е вариант Peace . Незнам, аз не го ползвах дълго моя и не съм от най- големите капацитети. Просто споделям това, което знам, пък всеки трябва да прецени за себе си кое ще е най- удобно Peace . Спирам, че да не пълня темата Embarassed

# 274
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Това ми хареса много повече Simple Smile Ами ситния не може ли много лесно да се изсипе оттам?

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 003
И на мен ми се струва много сгънато бебето, пък и твърде етно ми изглежда този слинг, не се представям с такова нещо.
И аз мисля така. Нещо не ми допада тоя слинг, дори и в модерния му вариант.
А за лампата - ако реша да купувам такова нещо първо ще искам да я изпробвам как свети.

Прегледът ми се отлага за утре в 11 ч., едвам успях да навия доктора да ме вмести в графика. Така, че новини утре  Grinning

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 14:05 от fever

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Хайде пак привет от мен - този път от Стара Загора!!!

# 277
  • Ееей тук!
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен  Hug
ама неможе да ви изчете човек бре  Laughing
Гледам започнали сте и с покупкитеее...уаау ами, отсега ли ще се започва?!? Embarassed
аз по-принцип съм от нетърпеливите, но мъжо не дава и дума да се каже за едни чорапки дори ... Twisted Evil
По-принцип съм чувала, че първата покупка за бебо трябвало да бъде шапчица, че да му се "затвори"(незнам дали правилно се изразявам) фонтанелата, после всякаквите му там бебешки атрибути...?!?  Crazy
бабини деветини сякаш ама така казват де...аз т'ва знам и аз това ви казвам Heart Eyes
Иначе пък какви сладурски неща имааа,аз също вчера се натъкнах на това легълце от чиполино и много ми хареса. Ние вероятно след ремонта който сме заформили ще се насочим към покупки, дотогава ще събирам мнения и инфо за полезните и необходими неща. 
 bouquet

# 278
  • Мнения: 70
Здравейте момичета
Слънце тъкмо навреме се върна че още малко остана в тази темичка. Надявам се в Бургас да ти е харесал престоя и пак да дойдеш  Hug

Чета с интерес какво пишете относно количките и слинг и какво ли още не. Да си призная и аз съм мноооого боса, но и нямам време сега да обикалям по магазините. Така че си записвам мненията и предложенията и по натътък ще го обмислям това с количката. А да ви кажа смехория, като бях във Варна излязохме да вечеряме с нашо приятелско семейство с 10 месечна дъщеричка и на излизане от заведението аз поех уж да помогна с количката триколка. Абе няма управляване тази а то какво било  Joy била пусната спирачката. Въобще не се сетих да проверя пък и не знам къде Embarassed

А утре идват на гости племенника ми на 2 месеца. Ще го видя за първи път та и аз се чудя какво да купя. Разбрах че си нямат столче за хранене пък и то нали от по късно се ползва затова и не са си купили още. Може ли да ми кажете какъв модел да търся, колко високо и на какво точно да обърна внимание. А от кога започват да се хранят децата в такова столче  newsm78

# 279
  • София
  • Мнения: 5 778
 Janitsa , нашето е такова http://family-bg.com/prX_2927.htm , доволна съм. За вързастта - след 6м се ползват, когато горе-долу бебето вече може да седи само, а и е време за захранване.
слънчоглед , и аз съм го чувала това за шапчицата, но не помня дали го спазихме  Laughing
Polly-Wolly , мерси за линковете, ще ги прегледам по-късно.

# 280
  • Мнения: 151
Janitsa , нашето е такова http://family-bg.com/prX_2927.htm , доволна съм. За вързастта - след 6м се ползват, когато горе-долу бебето вече може да седи само, а и е време за захранване.
Мого скъпо всичко ... Money Незнам как смогват майки с по две три деца! Аз досега нищо под 100 лв освен това легло музикалното не съм видяла! Особено пък на Чико са едни цени............. дали си струва?
http://family-bg.com/prX_2981.htm а на това какво му е ?на мен ми изглежда същото!Но цената е съвсем различна!!!!!

# 281
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен,
Не съм писала няколко дни вече, че имах много работа и нямаше как. От два часа ви чета с кафето до мен, бая сте изписали, браво!
Първо, бързам да се похваля, че най-накрая и аз се записах на ЖК - след многото умуване, реших да се запиша на абонамент в Тина Киркова, при д-р Златева. За първи път я видях, но моя близка приятелка ражда при нея, пък и хубави неща пише за нея из форума... Дано съм направила правилния избор! Иначе, видяхме и бебо - всичко е ОК, много ми олекна. Взеха ми кръв и урина, и след седмица - да звънна за резултатите. Питах за БХС и за ФМ - докторката каза "Спокойно, има време, аз ще ти кажа." Вече съм по-спокойна май за всичко.  Whistling
Сега, малко по темите, по които сте писали:
Стискам палци болничните да станат 410 дни!!! Ще бъде прекрасно! fingerscrossed
Ivet82, Polly-Wolly, добре дошли. И безпроблемна бременност!
На Бургаските мамета, радвам се, че срещата ви е била приятна!!! Сега сме ние наред!
Janitsa, много се радвам за прегледа. Чесито ти мъжле!
Зелено човече, браво за резултатите, които си постигнала с Дюкан!!! Аз също точно щях да го почвам (тайничко ви четох) и видях двете лентички. Нищо, след кърменето, можем да почнем заедно  Simple Smile Относно Софийската среща, момичета, аз все още незнам дали ще мога да дойда, имам огромно желание! Ще потвърдя допълнително. Зелено човече, моля те прати ми мобилния ти телефон на ЛС, ако не е проблем, да го имам за всеки случай. Мерси много.
Белла, честит ти рожденник, с малко закъснение. Fever, честита годишнина! Много любов!
Мале, колко сте изписали за количките, на мен лично още не ми е дошло времето да се интересувам, но съм сигурна, че без да се усетя и тези дни ще дойдат. Дай Боже! Тогава пак ще ви чета и ще питам (най-вече Веселина май). Относно етажите, аз живея на 14тия етаж, мене питате ли ме, като няма асансьор... Не ми се мисли...
Ванеса, дано всичко е наред! Чакаме да се включиш пак.
vesel4e, ей това се казва шеф! Браво. Дай Боже повече такива.
И аз да се похваля – във вторник и аз казах на моя шеф, много добре реагира! Много ми олекна, наистина! А, аз така се притеснявах...
И с още нещо да се похваля – купих си дънки за бременни, много са хубави – от малкия ЦУМ, ет.2, най-новото им моделче, точно го докарали. Много са сладки, а и много хитро решение с ластика на корема, който може да се регулира, с много дупки е, та като гледам, май и до края ще ми стават. Много съм доволна. Само дето са ми дълги и сега ще ги нося на подкъсяване...
Айде млъквам, че пак се олях!  Hug за всички

# 282
  • София
  • Мнения: 5 778
The_light_2008 , на нас ни е подарък  Blush Иначе има и по 300-400 лв Crazy  Laughing Специално това на Бертони наживо изглежда доста по-нестабилно, а е и без колелца, което не е кой знае колко лошо, но е по-удобно да има. Мисля, че беше и по-тясно мястото за сядане. А същото като нашето има на Чиполино, но не му знам цената  Rolling Eyes По принцип си права за цените, безумни са. Четох една тема за количките, мамите от чужбина казват, че там били в път по-евтини същите модели.  Rolling Eyes А тези, модерните и скъпи играчки често пъти са повече за родителя, отколкото за детето Laughing , ще се убедите сами как най-обикновен и неочакван предмет (да речем - дистанционно или пакетче носни кърпички) се харесва повече от всякакви играчки.  Crazy
rossykv, браво че си избрала къде да ходиш на ЖК и че всичко е наред  Simple Smile

# 283
  • Мнения: 107
The_light_2008 , на нас ни е подарък  Blush Иначе има и по 300-400 лв Crazy  Laughing Специално това на Бертони наживо изглежда доста по-нестабилно, а е и без колелца, което не е кой знае колко лошо, но е по-удобно да има. Мисля, че беше и по-тясно мястото за сядане. А същото като нашето има на Чиполино, но не му знам цената  Rolling Eyes По принцип си права за цените, безумни са. Четох една тема за количките, мамите от чужбина казват, че там били в път по-евтини същите модели.  Rolling Eyes А тези, модерните и скъпи играчки често пъти са повече за родителя, отколкото за детето Laughing , ще се убедите сами как най-обикновен и неочакван предмет (да речем - дистанционно или пакетче носни кърпички) се харесва повече от всякакви играчки.  Crazy
rossykv, браво че си избрала къде да ходиш на ЖК и че всичко е наред  Simple Smile
За количките-тук са двойно по-скъпи от Бг(бях го писала по-горе!
А за играчките съм напълно съгласна! Ние имаме два чувала с играчки и не ги поглежда! Играе с кабели,дистанционни,хартий и найлони-такива работи!
Може би играчки да се купуват след 1г,че тогава по им обръщат внимание!

# 284
Здравейте, мартенски мами! И аз чакам бебе през март. Терминът ми е 27.03.2009. Ще ставам майка за втори път. От Бургас съм. Имам дъщеря на 13 години. Смятах да си сменя работата за двойна заплата и бях в предизвестие, когато разбрах, че съм бременна. Решихме да откажа новата работа, която беше с договор на 6-месечен изпитателен срок и да остана на старата работа, където съм държавен служител. Уведомих новия работодател за причината за отказа и оттеглих предизвестието при стария работодател. Сега се надяваме всичко да мине нормално, но все още не съм уведомила настоящия ряботодател за бремеността. Може ли просто да изляза в болничен за няколко дни, в който да пише диагноза свързана с бременността и това да е достатъчно? На всички вас желая безпроблемна бременност, леко раждане и живи и здрави бебета!

Общи условия

Активация на акаунт