Бурканчета за детска кухня

  • 56 839
  • 251
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 48
Някой има ли излишни?  Sad  Cry  Cry
От София съм. Бих купила 25 броя.

# 121
  • Мнения: 19
Ако мога да помогна, ние си купихме от женския пазарq близо до чешмата има магазинче с малка табелка с надпис "бурканчета за детска кухня",продават също пластмасови чаши, лъжички и т.н., мен ме прати приятелка иначе сигурно щях да ги подмина няколко пъти:)

# 122
  • Мнения: 0
А можеш ли да ми кажеш колко струват бурканчетата, за да знам колко парички да си приготвя за това. Благодаря предварително!

# 123
  • Мнения: 0
някой да продава 2,3 бурканчета, че счупих и не ми стигат да ги заменям. благодаря  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 3 596
Хайде и аз да се включа в темата с бурканчетата. Пюрена на Ам-ам не намерих, къде се продават? На Малечко бурканчетата стават ли? Последно кога сте купували от Женския пазар - сега или преди -  има ли го още това място до чешмата, за което се споменава?

И съм възмутена въобще от тази цялата процедура.  #Cussing out всички, които познавам, храним децата си с пюретата с "тесните" гърла! откъде накъде ще купувам нови, а тези ще ги изхръля...ейй, българска работа.

И в частните кухни ли искат от тия ретро буркани???

 

# 125
  • София
  • Мнения: 210

И в частните кухни ли искат от тия ретро буркани???
 

От частна кухня храната идва в еднократни пластмасови кофички.

# 126
  • Мнения: 15 379
Пюрена на Ам-ам не намерих, къде се продават? На Малечко бурканчетата стават ли?

И съм възмутена въобще от тази цялата процедура.  #Cussing out всички, които познавам, храним децата си с пюретата с "тесните" гърла! откъде накъде ще купувам нови, а тези ще ги изхръля...ейй, българска работа.

Пюрета Ам-ам съм виждала в магазини Европа и Штъркел.
Бурканчета от пюрета Малечко стават.

Не се възмущавай.
Бурканите от пюрета с тесен винт обикновено е почти невъзможно да бъдат затворени отново след отварянето, или пък ако успееш е много възможно това да е накриво и супата на бебето ти да изтече, докато я занесеш вкъщи, за да го нахраниш.
Съхранението на храна в стъкло е далеч по-здравословен и безопасен вариант от пластмасовата опаковка.
Защото храната се разсипва вряла, а пластмасата отделя някои вредни емисии в храната.
Не на последно място пластмасовата опаковка не е и екологична.


П.П. И е българска работа - да. Защото детски кухни има само тук.
А пък някой като не го устройва нещо по трасето на услугата, просто не я ползва.
В твоя случай - готвиш, или взимаш от частна кухня или продължаваш да храниш с готови пюрета.

# 127
  • Мнения: 3 596
На мен пък някакви мити-недомити стъкларии обща употреба въобще не ми се виждат здравословен и безопасен вариант. Завиждам на майките от провинцията, които си носят собствените бурканчета и сипват на място.

Дали ще се ползва услугата не е въпрос на личен избор. Я ми дойде реда,  я не. Да, българска работа е  ooooh! Местата не достигат. Да не можеш да дадеш детето си на държавна ясла или градина, да не можеш да му вземеш храна от държавна кухня - за какви "услуги" въобще говорим?! А за съдържанието на храната за тези пари пък въобще не искам да си мисля. Така че пластмасата на частните кухни ми се вижда по-малкото зло и това ще да е.

Колкото до бурканчетата, някои кухни все пак предлагали алтернатива - за да не се чудиш откъде да изровиш тази ретро стъклария, има вариант да купиш и занесеш повече капачки. Кухнята в Павлово е така  Peace

# 128
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 939
Майките от Плевен не си сипват изобщо нищо. Кухнята ни е страхотна и се използват еднократни пластмасови кутийки.

# 129
  • Мнения: 8 987
На мен пък някакви мити-недомити стъкларии обща употреба въобще не ми се виждат здравословен и безопасен вариант. Завиждам на майките от провинцията, които си носят собствените бурканчета и сипват на място.

Дали ще се ползва услугата не е въпрос на личен избор. Я ми дойде реда,  я не. Да, българска работа е  ooooh! Местата не достигат. Да не можеш да дадеш детето си на държавна ясла или градина, да не можеш да му вземеш храна от държавна кухня - за какви "услуги" въобще говорим?! А за съдържанието на храната за тези пари пък въобще не искам да си мисля. Така че пластмасата на частните кухни ми се вижда по-малкото зло и това ще да е.

Колкото до бурканчетата, някои кухни все пак предлагали алтернатива - за да не се чудиш откъде да изровиш тази ретро стъклария, има вариант да купиш и занесеш повече капачки. Кухнята в Павлово е така  Peace


Мити-недомити в нашата кухня, буркани - няма. Първо майките носят измити буркани, има жена която проверява всеки буркан, когато майките ги оставят. След това се вижда, как веднага жените започват да ги мият с телени четки и препарат. Редят се в метални тави и се стерилизират.

Ред за кухня ще ти дойде, на всички им идва реда, виж за ясла и градина е друг въпроса.

Съдържанието на храната изобщо не струва само 1.30 лв. Кухнята е държавна и ние плащаме само половината от стойността на храната. В нашата кухня в Бъкстон, на Белмекен 13, готвят страхотно. Всички майки го казват. Дъщеря ми ходи в яслата там и яде от същата храна все още, казва че много и харесва.

Нека не мислим негативно, а когато нещо не ни харесва, да мислим как да го оправим, а не да се оплакваме.

И да - въпрос на личен избор е, щом не ти харесват стъклените буркани и храната от държавната кухня, щом смяташ че няма да ви дойде ред - не вземай от нея, ще си спестиш доста нерви, ако приемаш така нещата.

 Hug

# 130
  • Мнения: 3 596
alina_si Точно за същата кухня говоря, вашата! Значи в нея реда си е отделен, по пунктове за записване. Средно на месец, на пункт са придвижвали с 5-10 деца нагоре (т.е. 5-10 деца навършват години и се отписват).
Малката другият месец става на 10 месеца, а чакаме още 40 деца да се отпишат от нашия пункт. Това означава най-рано и в най-добрия случай май месец да ни дойде реда.
А съм подала миналата година октомври.  Crossing Arms

Ако имаш идея как да мисля позитивно при това положение - моля да споделиш.
Също и как мога да допринеса да се оправят нещата, вместо да се оплаквам?

Единственият принос, който мога да дам, е да ползваме частна кухня и така да освободим 1 място в държавната - за друго детенце, което чака от 7 месеца и което не може да си позволи по-високата цена на купончето в частната.... Confused Така и ще направим  Peace


 

# 131
  • Мнения: 33
Офф, това с бурканите е пълна простотия. Носи 30, пък после пак носи, чупели се, не знам какво ставало. За еднократни съдове не са ли чували...Както всичко в София(и в България) и с детските кухни нищо не е наред. Не стига,че места няма по градините и по яслите, ами и за храна трябва половин година по-рано да се записваш. И за разлика от частните детски кухни в другите градове, тук са поне 2 - 3 пъти по скъпи от държавната. А бе, пълна пародия е всичко. Всеки изминал ден все повече съжалявам,че си родих детето в България. В 21 век буркани от пазарите ще ходим да търсим,за да си нахраним децата. Или сигурно трябваше и на детска градина да го запиша преди да се е родило,че да съм сигурна след някоя друга година,че ще се отвори място за него?
Sorry за негативния пост, обаче много се дразня от подобни неща.

Та, да си дойдем на думата, някой да продава от въпросните хупер специални буркани,ама точно от тези, че да не ме върнат лелките от кухнята или по-точно - специалистите по буркани,ако съм занесла по-големи или друг модел?

# 132
  • Мнения: 3 596
Гледам бебчо ти е малък още, имаш време да ги събереш, ако се прежалиш да го храниш с пюрета на Малечко или Мандев... Wink Ам-ам и hello аз не съм виждала по магазините, но щом другите казват, че се продават още - и техните бурканчета стават.
На женския пазар до градинката/с чешмичката да продават такива стъкла (както бяха казали други майки) аз не видях. Можеш да следиш и тук в темата - понякога даже се подаряват.

Според мен постът ти си е чист реализъм, но сравнени с оптимистките по горе (да им се чудиш на какво отгоре си носят розовите очила?! #Crazy newsm78) ние с теб изглеждаме черногледи  Joy hahaha Joy

Аз съм много доволна от варианта с частните кухни. Не се занимавам да мия буркани, не ходя чак до пункта на държавна кухня в този студ и мраз, не съм длъжна да взимам храната в уречения час, не трябва да купувам купони с месец напред (за да ми изгорят няколко ако пътуваме в този месец),  мога спокойно да си планирам седмица за седмица и ден за ден, не се чудя с какво да го храня в съботни и празнични дни, защото частниците си бачкат, мога да си избирам грамаж и меню, включително за алергични деца...
Толкова са гъвкави, това си е пазарния принцип. За отношението да не говорим - перфектно. Друго си е лелята от държавната кухня да ти каже "кат ни тъ устройвъ, двайситинъ чакът за твойту мясту" Stop

Въобще единствения недостатък на частната кухня е цената, но тя се компенсира от безкрайните предимства. Money Sunglasses




# 133
  • София
  • Мнения: 44 277
Doro - кат не те кефи никой не те кара да ползваш. Винаги има варианта и сама да готвиш - хем по-евтино, хем хигиената и състава ще зависят от теб.

Аз лично от държавната и три частни кухни категорично най-доволна съм от държавната. Далеч не заради цената.

# 134
  • Враца
  • Мнения: 2 323
случайно мернах темата.
аз от повече от месец съм пуснала обява в подфорума за продажби, но никой не ме потърси  Simple Smile
продавам 30 бурканчета за детска кухня, с капачките.
продавам ги само заедно, не деля.
за софия, само ако можете да дойдете да ги вземете.
който ги иска- да ми пиша на ЛС Peace

Общи условия

Активация на акаунт