късно ли е за ортопед?

  • 2 458
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
Ей сега ще ви изплаша, ама всичките.

В болницата, като родих, ме попитаха "имате ли куц в рода си".
Ако сте виждали хора по улиците със скъсен крак, на който ходилото е извъртяно навън - това е нелекувана луксация.
Говорила съм с ортопеди и те са ми казвали, че след определена възраст луксация се лекува само оперативно.

Така че е от голямо значение наличието на луксация да се хване още в началото, веднага след раждането. Прегледа при ортопед е записан в задължителните прегледи, обаче педиатрите често си траят за да пестята направления.

От друга страна много ортопеди прибират направлението и те карат да си плащаш за ехограф.

Иска ми се да има пред всеки кабинет на педиатър списък задължителните прегледи, за да може майките да ги направят, независимо дали със или без направление.

# 16
бебето ми е на 4 месеца и сега оттук разбирам 4е е желателно да се ходи на ортопед...къде мога да намеря д-р драганов или алексиев...и дали педиатърката ми е длъжна да ми даде направление или може да откаже , ако прецени...

# 17
  • Мнения: 1 017
Длъжна е да ти даде!!!
Още повече ако отидеш след утре ще е началото на месеца и няма как да ти каже, че са и свършили.

# 18
уфффф...това "длъжна" хи4 не ме успокоява....имаме ве4е 4-ти мес. проблем с конюктивита и тя твърди едва ли не ,4е разбира пове4е от офталмолозите и отказа направление ...оба4е сега на 7 ми септ. сме при нея за ваксина и 6те й поискам 2 направления накуп...дори с риск да заформя лек скандал....

# 19
  • Мнения: 1 250
И да не успееш да вземеш, опитай да намериш пари, защото "здравето не се купува", ама стана "здравето се купува".

И как така 4 месеца конюктивит?

# 20
донесох си го след раждането от "шейново"...на едното око мина, на другото ту из4езва , ту отново се появява...

Общи условия

Активация на акаунт