Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 48

  • 28 753
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 252
Fior,благодаря.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Ауууу, че вкусно дупе! Много ми харесва!
И бутилката е чудна - сигурно е за дядо - винопроизводител!
Да са ви живи и здрави рожденниците и на двете   bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
tedi80, изчисти си кутията моля, не мога да ти пусна ЛС

vanushka, ЧРД на мъжът ти и браво, че не си се предала да му направиш такава торта.

краси.мира, малко по-нестандартна е. На форма докарва бутилка от уиски, но браво за ентусиазъма. Следващата ще е по-хубава  Hug

# 18
  • Мнения: X
Благодаря,че я харесвате...
Наистина е за винопроизводител...заклет...
А "гроздето" ,дето не прилича на такова е от Варна и Руска мастика 2...и от двете имах по малко в хладилника ...само го оцветих и нашляпах топчетата...

# 19
  • Мнения: 351
Пепи разчистих с метлата Laughing
Като ви гледам какво майсторите ви завиждам (благородно разбира се) Свалям шапка на всички, невероятни сте newsm51
Дали ще успея да  покажа нещичко и аз Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 163
еее страхотно дупе и бутилка, то е трудна работа  тая бутилка за да я направиш идеално кръгла, виждам че и ти не си успяла много да го постигнеш, предполагам с изрязани блатове е. И въобще идеален кръг може ли да се постигне с изрязани блатове newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 2 113
vanushka, да ти е жив и здрав съпруга, тортата е много добре оформена:))))

краси.мира, цветът на бутилката е много добър - с бяло вино е:)) Къде срещна трудности, при оформянето на кръглата форма ли?

# 22
  • Мнения: 6 758
Страхотни торти както винаги  smile3501 .То друго не съм и очаквала,де  Crazy .
Да са ви живи и здрави рождениците   bouquet .

# 23
  • Мнения: X
dimitrina73,точно с оформянето...ама аз се съмнявах,че въобще ще мога да направя нещо като бутилка... newsm78
Като се има предвид ,че досега съм правила само стандартни торти...разбирай обикновени...
От един месец...откакто попаднах на вашата тема,се опитвам да правя нещо подобно...
Имам още мнооооого да уча!
sillsav, с изрязани блатове е.Опитах се да направя нещо подобно на торта мозайка,но не ми хареса нито като вид,нито като вкус...а нали е за подарък...и рязах,и кроих,и това успях да спретна.
И като за първа с нестандартна форма...не е идеално лоша!

# 24
  • Мнения: 1 491
Ауууу, Вануше, какво екзотично дупе ... Браво  smile3501  Много добре закръглено и оформено, но аз предпочитам мъжки дупета  hahaha

краси.мира чудесна бутилка. Браво   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 965
Айде и аз в новата тема!!!!
Докладвам:
Ходих на Кадемлия. Бях като цигане пред сладкарница. Хълцах, въздишах, сочих невъзпитано с пръстче.... Харесах си около 660 неща. По груби сметки едни 2000 лв. ще ме оправят на първо време.....  hahaha Както и да е. Нищо не си купих. Устоях на изкушенията. Набелязах си кутии и подложки за сега. Останалото като се замисли човек.... си е Ненаситното око. Нищо жизнено необходимо не видях. Това не значи че ще се спра и няма да си накупя малко глезотии по-натам. Бои - колкото искате. Има едни гъсти гелове, които г-жа Костадинова лично ми каза че са много добри и най-сигурни и икономични. Имаше само 2 вида зелено и едно синьо обаче. Точно се караше с някакъв човек, че нямало камион а стоката и чакала недокарана. Обясни ми че чака цялата гама около 20 цвята. Обаче са от 40 до 50 лв според цвета..... Нейната фирма работела само с тях. Иначе за червено ми препоръча НОВОГОДИШНО червено -  Shocked. Някой да го е ползвал?
Както и да е......
Продължих до женския пазар и намерих мъничкото магазинче. Че, аз го знам това магазинче откакто се помня. С баба ми ходехме там за чубрица..... Благодарности на тази, която беше дала инструкциите за стигане до него. Срам ме е, ама не помня кой беше. Моля да си признае, за да и благодаря лично. Купих Ягодово червено. 50 мл. - 1.60. Имаше и оранжево. Нямаше нищо друго. Девойчето ми гарантира че утре след 2 часа ще има и жълто. Продават само "основните" цветове, ама после се замислих че щом са 4 цвята, от които има жълто, оранжево и червено значи четвъртия е или синьо или зелено. Утре няма да е, но в сряда сутринта съм там за жълта боя.
Бродейки по пазара, хлътнах в едно магазинче за домашни потреби. Арабско разбира се. Прилича на магазинче за 1 лв.  Познайте какво си открих там. Идваше ми да крещя от кеф - ЕТО ТОВА И НАПРЕД. Гумени каренца с хубаво релефче. Всичките златисти орнаменти са релефи. Ще пробвам при първа възможност и ще ви покажа резултата. Имаше 4 вида. Аз си избрах двечки. Струват по цяло 1 левче. Нямам търпение да ги нарежа и да експериментирам. Но няма да е днес.
Ходих до магазинчето за светещите пеперудки но нямаше в момента. Но пък имаше ТОВА. Пластелинче за детенце, и формички с динозавърчета за мама. Взех си 2 комплекта с по 3 формички. ЕТО ГИ.
А сега, най-важното:;
Докато се чудех къде да паркирам на пазара, спрях пред едно магазинче. ПО-ЛУ-ДЯЯЯЯЯЯЯЯЯХ! Сигурно вече знаете моята страст към формички..... Вижте ТОВА И НАПРЕД. Кръстих го ЛАМАРИНЕНОТО МАГАЗИНЧЕ.Беше в обедна почивка а нямах време да чакам до 2 часа. Идваше ми да вляза през витрината, ако щете вярвайте. Тези форми които се виждат в дъното на магазина, окачени на стената за рязане на торти, струват по 5 лв. Имаше накрайници за шприц, малко груби ми се сториха, но не можах да ги видя отблизо. Видях цени от 2 до 6 лв за едни доста големи накрайници. ТОВА и следващата снимка е витрината. ТОВА е адрес, телефон и работно време..... Нямате си на идея за какво става въпрос.... В сряда сутринта съм обявила че ще ходя до там и ще го съчетая с жълтата боя, та ще докладвам. Кадемлия ще я преживея, но заради тези ламарини, няма да спя просто......  Cry
РАПОРТ ДАДЕН!!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 113
Ванче, много ти благодаря! Сега ще разгледам снимковия материал по доклада и ще реагирам, аз за каренцата бих отскочила, но сега нямам никакво време, подготвям торта за 3-ти за малкия и после пътуваме. Връщам се другата седмица началото, дали мислиш че ще има такива и тогава? Искам и накрайници да си купя - 2,3 основни, че няма да залитам в тази насока с маслените докорации, но трябва да имам няколко свестни за всеки случай. Тъй че ще чакам твоя доклад в сряда и ще реагирам:)))

# 27
  • Мнения: 1 965
Димитрина, видях адски много накрайници, но както и да въртях телефона, все отраженията на паркинга отзад излизаха. Много исках да ги снимам, но не успях. Направила съм над 50 снимки, само тези успях да сваля. На останалите, или мене, или трамвай, или коли..... Едва ме свърта на едно място, така ми се иска да вляза там. Мисля да взема апарата и ако са готини хората да помоля да снимам вътре всичко. Ще им обясня за какво ми е репортажа и се надявам да не откажат. Имаше мноооооого накрайници, включително и такива за месо и др. подобни. Преди малко се жалвах на мъжа ми и той ми се хили - "Че, ти не го ли знаеш това магазинче? То си е там от нашето детство... Аз си мисля че от там си взимаш постоянно ламаринени формички". Щях да го  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

# 28
  • Мнения: 1 173
Ванче абе човек страшна си , и аз искам гумени каренца пък  Crossing Arms Тортата е станала добре , не се нервирай на плетката  Wink.
Красимира много добра бутилка - и аз съм хвърлила око на тази идея. Браво
Силсав страхотно се е получила тортата. Да е живо и здраво детенцето.
Оранжево небето що така с муса на Танита  newsm78. И кое се е получило на шупли при ММФ? Иначе добра идейна торта - следващия път ще стане , не се притеснявай
Валя Семпла и елегантна тортичка. Браво. Ще го пробвам и аз това с червеното да добавя друг цвят ( така ми се искат кърваво червени рози)
Клеър тази глава в ръката ти е хубава ( много зор дава този Пух), ама ти ще се справиш.

Момичета сега да кажа за муса по рецептата която е дала Танита. Тука сметаната си е обикновена  течна- става за готвене , става и за торти. Просто когато си е за торти и се слага захар при разбиването. Може би понеже ползвате някаква готова подсладена "сладкарска" в Бг , затова ви става много сладък муса. Аз лично този мус го правя без желатин , и слагам пакетче и половина крема сирене Филаделфия ( става по плътен и не толкова сладък). Да не би тези нишестета без варене да се правят по различен начин и различно количество мляко ? ( и затова да става рядък). Тук на пакетчето си е дадено че се разбива с 2 ч.ч ( къпс) мляко , но аз го правя с 1 1/2 ( за да стане по плътен пудинга). Танита е дала в рецептата 1 1/4 мляко и 1/4 вода ( за желатина).

# 29
  • Мнения: 6 758
Леле Ванче,направо ме разби с това "Ламаринено магазинче" ooooh! .Аз от кога си търся разни такива простички джиджавки,но  тук "на село" няма и няма.А и не виждам кога ще мога да се телепортирам да София,но поне вече знам адреса.При първа възможност ще се развихря там.А за Кадемлия си права-наистина ставаш разноглед и ти се иска от всичко да си купиш,но това е свързано и с доста парички  Sad .

А с муса на Танита и аз не съм имала никакви проблеми,но да си призная честно не съм спазвала точно рецептата.Гледам да си го докарам на вкус и на консистенция ,каквато на мен ми харесва,но от кое точно колко слагам не съм си отбелязвала.Ползвала съм го и с пандишпанови и с орехово-пандишпанови блатове,но аз винаги ги сиропирам и то доста,защото в къщи не обичат сухи торти.

Общи условия

Активация на акаунт