Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 48

  • 28 774
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 373
Момичета, иска ми се да направя плодова тортичка, за почерпка на колегите, моля ви да помогнете със съвети за направата й. Виждам тук момичетата имат доста опит в направата на такива тортички, как запазвате плодовете отгоре да не увехнат и какво слагате вътре, всякакви рецепти и идеи приемам.
Криспс ЕТО и снимка и тук

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, от мен един скромен чийзкейк по молба на мъжо. Че как можело да имам седмица без торта

# 62
  • Мнения: 351
Пепи, много вкусно изглежда. Я дай рецептата ако може Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 2 113
Мммм, Пепи, желирани боровинки ли са това, или сладко от боровинки! Разкошен, как обичам само....

# 64
  • Мнения: 373
Охххххххх Пепи Стига де имай милост, от кога ми се хапва боровинков чийз кейк.....

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Clairette,честит рожден ден и от мен!
Желая ти много щастие и сбъдване на всички мечти!

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Clairette, честит рожден ден! Бъди винаги щастлива и обичана

Краси, много сладка домашна торта

Момичета, благодаря ви   bouquet
Дааа, желирани боровинки са. Малко прекалих с желето, но пак са вкусни.

tedi80, аз обикновенно работя на око. Но сега ще ти дам линк към рецептата от която гледам докато го правя.

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=703

Моите корекции:
ползвах бисквити с мляко на еверест
сложих повече сирене крама и повече сметана + 1/2 пак. желатин
добавих и пудра захар докато разбивах крема
отгоре си желирах плодовете

# 67
# 68
  • Мнения: 4 358
Димитрина, Ванче, Синеочке, Краси - Мира  Hug благодаря ви за оценката за тортата.Не е перфектна но аз много си я харесвам и страшно и се радвах Heart Eyes
Дими от кокоса се отказах в последния момент.То направо то вратата пуснах куфарите и почнах тортата.Използвах това което имах като тесто предварително приготвено в хладилника.
Общо взето всичко в движение мислих и правих, като се придържах към поръчката на детенцето - Много шоколадова и със Слънчице Heart Eyes.
Ванче слонче е това отпред да, ама готова фигурка  Embarassed
Clairette - Да си жива и здрава и много щастлива.Честит рожден ден Hug  bouquet
Елспет - чудна торта Peace.То и моята малко се деформира при пренасянето но няма как...
Краси Мира - много хубави есенни листенца.Въобще цялата торта се е получила много красива.Точно есенно чуство ми навява на мен Peace
Пепи - и съвсем обикновенно парфе от теб пак професионално изглежда като в сладкарница Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 830
Дам, ще се прави Чиизкейк, то се е видяло.  Даже тава с подвижни стени ще купувам пак (само че друг размер), че дънтото на моята замина с тирамисуто, чиято снимка беше показана по-рано  Mr. Green

Което ми напомни, рецептата за какъв диаметър тава е? Да не стане прекалено тъничък чиизкейк

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Абе знаех си, че одев пропуснах нещо... Бъни- много сладко слънце. Но и на мен ми стои леко мрачна долната част с това кафяво. Можеше и върху него да наръсиш зелени стърготини.... , но въпреки това, отбелязвам огромен напредък в украсяването- браво  Simple Smile

Елспет, моят го направих в тава Ф24. За да стане за стандартна Ф26 ще трябва да се увеличат продуктите : 1.5 пак бисквити, 3 пакета сирене крема и 1.5 малки кофички сметана Wink . Аз се притесних, че няма да стане много дебело и с право. Само не ме питайте как го вадих от тавата, че 24-ката не ми е с отделно дъно  Crazy

# 71
  • София
  • Мнения: 830
Елспет, моят го направих в тава Ф24. За да стане за стандартна Ф26 ще трябва да се увеличат продуктите : 1.5 пак бисквити, 3 пакета сирене крема и 1.5 малки кофички сметана Wink . Аз се притесних, че няма да стане много дебело и с право. Само не ме питайте как го вадих от тавата, че 24-ката не ми е с отделно дъно  Crazy

Питам, защото аз така патих с тирамису-то... Почнах да го правя в голяма тава, стана тънко, слагах още една доза крем, без да съм подготвена за това и то нощта преди да тръгнем. Беше забавно.  chef

# 72
  • Мнения: X
Благодаря на всички... Embarassed
Пепи,как обичам боровинкиии...ама ти няма ли да стягаш куфарите...?
Весело моренце и целувки на детенце! Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен  Simple Smile Преди час се върнах от морето и се лепнах за компа.
Поздравявам всички за чудесните тортичкиbouquet
Ванче, аз в предишната темичка подхвърлих нещо за тия гелови боичко, но никой не прояви интерес. Понеже са много добри и в по-големи количества, но са и скъпи, предложих да се съберем няколко жени и да си купим повече цветове, а не само основните и да си ги разделим по 50 гр примерно.
Аз от довечера почвам голяма плодова торта по поръчка на майка ми, че за четвъртък сутринта си я иска.

# 74
  • Мнения: 1 485
От къде мога да купя царевичен сироп?

Общи условия

Активация на акаунт