Непреодолим страх

  • 2 388
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 852
Благодаря Ви милички за окуражителните думи.Подействахте ми нямате си представа колко успокоително.Благодаря че Ви има!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 430
Благодаря Ви милички за окуражителните думи.Подействахте ми нямате си представа колко успокоително.Благодаря че Ви има!  bouquet
А и аз да се разпиша!
Избягвай "приятелките си",които ти дават подробно описание как са раждали,преди време моя позната без никой да я пита,бяхме се събрали на кафе и тя пред всички
"добре,че сте само момичета,да ви разкажа как раждах и да внимавате"-с такъв поучителен тон,все едно само тя е раждала
И като се започна,един филм на ужасите според изкривените и представи....оттогава избягвах да я виждам Embarassed,а и тя само за това говореше,без да се съобрази ,че може наистина да постресне някоя от нас!
  Така,че като видиш такива родилки-мъченици,бягай далече от тях Peace

# 17
  • Мнения: 2 960
Само един малък спам-Madam Stasita  направо максимално ти се изкефих на аватара.Страшно попадение!!!!Повдигна рязко градуса ми на настроение  bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 362
Никога не съм се замисляла дали е страшно,желанието ми е по-голямо от страха.Според мен няма от какво да се притесняваш,когато гушнеш малкото човече според мен всичкия страх изчезва.

# 19
  • Мнения: 1 247
Никога не съм се замисляла дали е страшно,желанието ми е по-голямо от страха.Според мен няма от какво да се притесняваш,когато гушнеш малкото човече според мен всичкия страх изчезва.
Аз също мисля като КАЛИНКИШ Peace Peace Peace

# 20
Кате, виж какво открих, мисля, че ще ти е от полза! Не само за теб естествено!

http://www.roditeli.info/family/statia/strah/

# 21
  • Мнения: 1 804
Кате, виж какво открих, мисля, че ще ти е от полза! Не само за теб естествено!

http://www.roditeli.info/family/statia/strah/


Страхотна статия, много интересна беше за мен!
Когато прочетох това за "конструктивната болка" си спомних разказите на моята майка за раждането(родила 2 пъти - по нейни думи -много лесно) - тя винаги ми е казвала, че тази болка не е като другите болки. Било все едно осъзнаваш, че това, че те боли е нормално, че всъщност болката ти помага, а не ти вреди. Чак сега осмислям какво ми е говорила.

# 22
  • София
  • Мнения: 232
malechka2009, поздравявам те за това инфо!  smile3501 Много полезно и интересно!

# 23
  • Мнения: 568
И аз от години живях в ужас от болката при раждането и така докато една моя приятелка не роди преди няколко години. Та като я попитах как е и тя каза че по време на раждането се е чувстава по същия начин както при болезнена менструация. И това доста ме успокои.... Ми то кажи речи аз тогава "раждам" почти всеки месец... и ей ме на - още съм жива  Flutter

Естествено, от раждане до раждане има разлика, но мисълта ми е, че при мен страхът беше по скоро страх от неизвестното. Представях си някаква болка, която никога не съм изпитвала и се страхувах как ще се справи тялото ми с нея....

Сега вече не ме е страх и нямам търпение да забременея  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 422
Никога не съм се замисляла дали е страшно,желанието ми е по-голямо от страха.Според мен няма от какво да се притесняваш,когато гушнеш малкото човече според мен всичкия страх изчезва.

СТрахх ли??? какво е това яде ли се .... ако наистина искаш бебче страх няма ...само желание

# 25
аз също искам да стана мама, но моя проблем не е свързан с притеснение от самото раждане или процедури, свързани с бременността. искам да забременея, имам чудесен човек до себе си, който също иска да си имаме бебче. просто изпитвам ужас от мисълта, че ще има малко дете в къщата ми по цял ден, всеки ден. обикновенно трудно се разбирам с деца. страх ме е, че няма да обикна детето си, защото повечето ми познати казват, че имат някакъв заложен майчински инстинкт, който при мен очевидно липсва  Cry

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
babyville,когато видиш плодното сакче,когато чуеш тупкащото малко сърчице,когато усетиш движенията на малкото човече в теб,когато усетиш живота в теб и когато накрая изпиташ сладостта на раждането,прегръщайки плода на вашата любов,тогава мисля,че няма да си задаваш въпроса дали ще обичаш детето си Peace
Братовчедка ми не понасяше малки деца,а има три,за които дава живота си Wink

# 27
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Преди да видя двете чертички около година и половина мечтаех за бебе, всяка мисъл ми беше за бебе, като ги видях първата реакция беше бурна радост, разплаках се, нагушках си котката(тогава само той беше с мен) и в следващия момент ми се зави глава от страх- не от раждането, а от мисълта дали ще се справя с призванието да бъда майка.В кризисни ситуации не мога да реагирам - преди време племенничката ми се задави с дъвка и спря да диша и аз седях и гледах Cry
Страх ме е много дали ще се справя с малкия човек и знам,че живота му ще зависи главно от мен, но въпреки този страх, искам тази моя мечта да се сбъдне - искам да бъда майка  Cry

# 28
  • Мнения: 2 422
защото повечето ми познати казват, че имат някакъв заложен майчински инстинкт, който при мен очевидно липсва  Cry

 Joy Това се придобива не е заложено , обешавам ти сама ще се обедиш Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 555
Всичко се преживява, всичко се забравя, а радостта от бременността, новия живот, малкото човече е много голяма!  Hug  Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт