Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 357 023
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 500
Здравейте искам да ви кажа моята изпитана маска за лице- стрито на прах ленено семе се смесва с ре3енче добре узряло авокадо, към сместа се прибавя и малко прясно мляко дакато се получи средно гъста кашица. Нанася се на добре почистено лице и шия. Ефектът е невероятен. Често съм уморена и вярвайте ми тази маска ми помага да грейна

# 31
  • Мнения: 181
За напукани устни

1 4аена лъжи4ка кисело мляко и малко лимонов сок се разбъркват и се намазват устните. Като засъхне се измива и устните ви стават страШно меки и гладки.

п.с. само не изяждайте млякото като се намажете (както аз правя редовно) , 4е няма да има ефект  Laughing

# 32
  • sofia
  • Мнения: 25
1жълтък,1с.л.балсам,1с.л.кис.мляко,7-8 капки вит А,7-8 капки вит.Д,10 капки стимулант за коса на Икаров,1м.л.мед,1м.л. алкохол.Вси4ко се разбърква много добре ,намазва се косата,завива се с вестник,найлон и хавлиена кърпа и се седи 20-30мин.При мен косопада спря след 2-рото намазване.Препоръ4вам ви да се прави преди боя за6тото боята пада или 2 пъти в месеца!Косата става страхотна.Подходяща е дори и за мазна коса!

# 33
  • Мнения: 3 927
За подханване на косата


Преди години имах дълга коса, което се оказа голяма грешка впоследствие, но за възстановяването й ми помогна следната процедура: Витамин А или Геритамин от големите капсули (т.е. кръглите топчета, забравих им името в момента Confused ) се пукат с карфица, течността се изсипва на пръстите и се масажира по цялата коса, т.е. в основата на косъма. На мен ми бяха необходими около 4-5 топчета за намазване на цялата глава.
Така престоява около час преди къпане. Предимство е, че няма никакво увиване с найлони и кърпи, витамина не се стича и не цапа....

Ефекта идва след определено време, зависи колко е изтощена косата.....

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Предлагам ви рецепта за разнасяне на целулит(тъй като от него тотално отърване няма чрез домашна козметика): Чаша зехтин, двадесетина листа бръшлян се киснат на слънце(мазилото се приготвя късна пролет) в буркан за около двадесет дена, след което това се прецежда през марля и се масажират бедрата всяка вечер, задължително енергично докато ви се доплаче(шегувам се), поне един месец. Ще ми бъдете благодарни след това.
Една подробност, с миризмата на салата не зная как ще се справите, но пък на доста мъже им се отваря апетита.

# 35
  • Мнения: 312
Допълвам рецептите против целулит с тази: смесвате половин пакет морска сол с едно шишенце бядемово масло в един буркан, тръскате силно докато се разбъркат добре и втривате всеки път преди  баня. Единствениат недостатък е, че след това трябва да чистите банята от частичките морска сол.

# 36
  • Мнения: 500
Цитат на: alex Y
Предлагам ви рецепта за разнасяне на целулит(тъй като от него тотално отърване няма чрез домашна козметика): Чаша зехтин, двадесетина листа бръшлян се киснат на слънце(мазилото се приготвя късна пролет) в буркан за около двадесет дена, след което това се прецежда през марля и се масажират бедрата всяка вечер, задължително енергично докато ви се доплаче(шегувам се), поне един месец. Ще ми бъдете благодарни след това.
Една подробност, с миризмата на салата не зная как ще се справите, но пък на доста мъже им се отваря апетита.

До колкото разбрах листата се слагат в зехтина и така за около 20-тина дена на слънце, ами няма ли опсност да изгният?

# 37
Zdraveite moqta friziotka mi qkaza i e mnogo hubava, zabarkavt se 1 qice s i kofi4ka kiselo mlqko otcedeno predvaritelno, ricinovo maslo 50 ml prodava se v aptekite, 1 laji4ka 4aena alkohol , polovin limon izceden razbarkva se dobre i se vtriva v korenite i posle po daljinata nailon i karpa tova si go znaete trudno se mie no pak podhranva mnogo. A za parhut raztvorete 1 hap4e aspirin obiknoven vav voda i sled kato se izkapete si go vtriite v korenite i izplaknete na men mi pomogna

# 38
  • Мнения: 86
Цитат на: marabu
Лекарство против бръчки

Искам да добавя, че зехтина е много подходящ и за ръцете. Прави се маслена баня с леко затоплен зехтин. След което ръцете се изтриват със салфетка, която попива излишната мазнина.
Хубаво е да се прави вечер преди сън. Същия затоплен зехтин може да се сложи на памучна кърпа, която се салга върху вратът и гърдите.

# 39
  • Мнения: 86
Цитат на: Taneto
За подханване на косата


Преди години имах дълга коса, което се оказа голяма грешка

И аз имам много дълга коса, още незнам далие грешка Stuck Out Tongue , но в момента съм я намазала с вит.А, следващия път ще пробвам с Геритамин.

# 40
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз съм по бързите и мързеливи подхранващи средства:
устни
намазвате с пчелен мед и държите така колкото можете  Wink защото аз се мажа по няколко пъти, че много вкусно това
лице
* домашно мляко - не варено, топвате памуче и мажете лицето -  държите около половин час и плакнете.
* По същият начин с грозде, вземате едно зърно грозде (само да не вземете някакво червено грозде или френско) разделяте го на две и мажете лицето. После плакнете. - Може да пробвате и с друго. На мен гроздето най-добре ми действа. Имайте предвид само, ме плодовете/ зеленчуците съдържащи вит С избелват - лимон, ягода....
* За свиване на порите - бучка лед - триете си лицето с нея докато се разтопи. Даже може да си замръзите лайков чай, сок от краставица, или каквото ви дойде на ума. Изваждате една бучка лед и правите една бърза маска.
* За подхранване на лицето се мажа обилно с крем за лице, много обилно - чак бяло да ми стои лицето. Стоя двайсетина минути и после плакна. Чувствам си кожата на лицето много добре после, защото е поела, колкото й е нужно. После пак се мажа с крем, но фино.

# 41
  • Мнения: 5 647
Правя си от време на време следната маска за лице:

1-2 супени лъжици хума
1 лъжица мед
няколко капки лимон.
Всичко това се обърква до получаването на хомогенна смес и се нанася върху добре почистеното лице. Стои се около 20 минути. Няма опасност от засъхване, заради меда. Кожата става мека и гледка.

Последна редакция: нд, 04 сеп 2005, 11:13 от Hot Chic

# 42
nastyrgva se glava,dve star luk,moje da se sloji i malko 4esyn,majat se korenite na kosata i se razresva po dyljinata i.prestoqva okolo 4as(moje i pove4e)efekta e porazitelen,no mirizmata e....ubiistvena Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 307
Цитат на: mishle
Една рецептичка за избелване кожата на лицето:
върху филия хляб се намазва кисело мляко (на по-дебел слой), за да му попие водата. След това млякото се маха от хляба и се разбърква с един стрит на прах аспирин. Разнася се върху кожата на лицето, шията и деколтето на не много дебел слой и стои докато изсъхне (около 15-20 мин.) Може преди да го измиете да го "отроните" от намазаните места с масажни движения (действа като пилинг) и след това се отмива с хладка вода. Има и дезинфекциращ ефект Simple Smile


Боооже днес се 4удих за тази маска!!! МОята гримйорка ми я бе6е казала (тя е и козмети4ка) ...и се мъ4их да се сетя какво бе6е:))) Браво на МИ6лето 4е я е пуснала тук:)))

# 44
  • Мнения: 773
Мили дами не се заблуждавайте всяка кожа си има индивидуални особености и това което е подействало добре на някого на другиму ще има отрицателен ефект.За да не се лутате и опитвате да правите експерименти със себе си са създадени медико-козметичните центрове където има специалисти и именно те са тези , които трябва да ви консултират и предложат какво да правите - каква козметична процедура да си направите и каква домашна козметика да ползвате.
ами затова всеки сам преценява какво да добави или махне от маската. аз например имам бяла и суха кожа и не слагам лимон в маските за лице, а добавям една лъжица зехтин. моя съвет е просто се съобразявайте с индивидуалните потребности на вашата кожа или коса. пък и не всеки може да си позволи специалист. моля да ме извиниш, ако съм те обидила. разбира се не изключвам и варианта който има възможност да се посъветва със специалист да го направи.

Общи условия

Активация на акаунт