Кърмещи мами и менструация - кога?

  • 2 329
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 605
Чакам я с нетърпение!!!
Веднъж месечно имам неприятните признаци на предстояща менструация - болки в корема, кръста, главоболие, раздразнителност - и нищо.  С първото дете ми дойде на седмия месец. Тогава спрях кърменето (беше ми писнало вече). Този път се очертава да кърмя по-дълго.  Не знам - самото кърмене ми е много приятно и съм убедена, че е благодат за бебето, но лично аз вече нямам търпение хормоните ми да заработят нормално...

# 31
  • София
  • Мнения: 592
И аз още чакам включване  Wink ама така си ми харесва  Flutter

# 32
  • Мнения: 1 216
Лохиите ми спряха преди 2 седмици. Вчера забелязах леко тъмнокафеникаво зацапване и днес като че ми дойде цикъла Crazy
Знам, че при ексклузивно кърмене е много малка вероятността цикълът да се възстанови така бързо и малко се шашнах.

Притеснявам се кърмата ми да не намалее.

Кърмя на поискване- бебка сама си направи режим на около 3 часа, от около 2 седмици се случва да направи по-дълга нощна пауза от 4-5 часа и то не всяка нощ. Снощи спа 6 часа без прекъсване.
Изцяло на кърма е, вода не давам.

Не се изцеждам, напрегнатост чувствам само когато е време за ядене, а и бебето наддава добре- 1180 г за месец и не съм имала притеснения  за лактацията.

Признаци на кърамческа стачка не съм усетила. Вчера бяхме на разходка и беше доста топло и бебка сука по-често от нормалното дори и не се е кривила.

Силно се надявам всичко да е наред и да се кърмим все така щастливо и безпроблемно Heart Eyes



# 33
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ок ще е,не се притеснявай - от мензиса нищо му няма на кърменето Grinning Иначе е нормално да ти дойде независимо от кърменето - щом още на тази възраст има периоди без кърмене,по-дълги от 4 часа,в голямата част от случаите мензиса се възстановява.Но Ива казваше,че и при нея е било така в началото,а в последствие,когато сина й е започнал да суче начесто,мензиса отново е спрял,и то за дълъг период от време - така че има надежда Grinning

# 34
  • Мнения: 2 596
6-тия месец.

# 35
  • Мнения: 1 216
Ок ще е,не се притеснявай - от мензиса нищо му няма на кърменето Grinning ......
Hedra, много благодаря за окуражителните думи! Добре щеше да е да се размина с тази ''ежемесечна радост'', но здраве да е и кърменето да върви!  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 106
И аз съм още без червени гости  smile3533

# 37
  • Мнения: 1 586
15 месеца  Grinning

# 38
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Края на 10м.

# 39
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ето, че и моето щастие свърши  #2gunfire След 11 месеца без 4 дни сутринта се събудих...цъфнала  Sad Последната меструация ми беше точно преди 21 месеца. Може би е съвпадение, че беше на  7-мо число! Странното е, че по време на нощното кърмене усещах доста неприятни болки в областта на яйчниците, точно както през първите дни след раждането, но при сутрешното кърмене вече ги нямаше. Е, както се казва - ДА МИ Е ЧЕСТИТО!!!

PS По този повод, след като се обадих да се жалвам на татито, неговият коментар беше - "Е, какво, поне спестихме някой лев  Simple Smile Simple Smile Simple Smile"

# 40
  • Сливен
  • Мнения: 382
5.5 месеца

Не особено редовен за разлика от преди. Не пропуска нито един месец, но варира в интервал от 24 до 35 дни. А последния месец и мах и кървене по време на овулацията. Тук някой имал ли е такова чудо?

# 41
Преди месец за съжаление, когато Кати стана на 7 месеца. Все си мечтаех да удържа повече. Но пък ми беше само 3 дни и то доста оскъдно.

# 42
  • Мнения: 2 674
още не е дошла, вече 4 1/2 мес.Ама си я искам,че тези хормони....УЖАС!

# 43
  • Мнения: 219
И моята я няма още  Grinning. С баткото ми дойде 6 тия месец, след като започнахме да правим над 6 часови паузи с кърменето.

# 44
  • Мнения: 182
На мен ми дойде когато Нели беше но 2м. и се го чакам ама го няма за сега. Незнам?!

Общи условия

Активация на акаунт