Искам да споделя...

  • 2 092
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Такова беше и моето състояние почти през цялата бременност. Първо не изпитвах никакви симптоми и питах гинеколожката ми защо не повръщам. После бебето много малко риташе . Никога не ме е посритвало изненадващо. Трябваше да застане в определено положение, да си сложа ръка на корема и тогава евентуално го усещах. Имаше един случай към 7-8-ми месец някъде, когато три дни не го бях усетила нито веднъж. Просто има такива деца. При мен лекарите го обясняваха с разположението на плацентата.

# 16
  • Мнения: 2 334
И мен ме гонеше постоянно параноята особено около 7-8 месец.Ако не ме риташе бебето определено време много се шашках ooooh! Много се страхувах и от спонтанен аборт ,но параноята е присъща за бременните .Не се притеснявай излишни са ти тревогите  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 695
Не се притеснявай прекалено, всичко ще бъде наред!  Hug

# 18
  • Мнения: 2 171
И аз имах ужасни страхове през втората си бременност. И първата бях притеснена, но може би, защото бебето беше страшно подвижно и се мяташе в корема ми нон стоп, а и нямах толкова много информация, не изпадах в някакви крайни състояния. Второто бебе мърдаше много по-малко, усещах го рядко и параноята ми нямаше граници. Срам ме е като си спомня какви филми рисуваше въображението ми Blush.
Вече си се убедила, че не си само ти толкова "страхлива" бременна Wink. Но дори и всички мами от форума да се изредим да ти пишем, че и при нас е било така, едва ли ще разсеем страховете ти. Затова, ако мислиш, че този уред ще те накара да се почувстваш малко по-спокойна, купи си го! Лека и безпроблемна бременност Hug

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аххх  тези хормони, на никому не прощават.  Mr. Green Пиши след прегледа  Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Хахаха, не е от хормоните! Честно! Винаги съм била така...

Бях в Шейново, но нямаше дежурен лекар в кабинета. Cry
Ще ида в четвъртък май... Ама супер е глупаво, при положение че в понеделник съм на преглед пак.

А аз ако се водех по това дали съм усетила бебето 24 часа, да съм на лекар всеки трети ден... Той приятеля ми каза, че не иска нищо за ритане и неритане да чува до пети месец, защото официално тогава се усещат първите ритници. Grinning

# 21
  • Мнения: 9 776
Той, пък твоя много компетентен Joy! Вярно, някои не усещат бебето и в седмия месец, но по принцип това става още в четвъртия. Така че го светни малко. А може би просто твоето бебе е по-лениво.  Както и да е. Сама си реши за лекаря, но аз не бих издържала до другата седмица #Crazy.

# 22
  • Мнения: 645
аз мисля ,че се притесняваш излишно Peace,защото и на мен са ми минавали какви ли не мисли и като отида на лекар всичко си  е ок Simple Smileтака че мисли позитивно изчакай си прегледа и ще видиш че всичко е както трябва  Hug

# 23
  • Мнения: 1 021
Как така няма дежурен лекар? Аз до колкото знам до обяд има задължително!
Ти къде отиде? в ЖК ли?
Не се притеснявай излишно, като гледам сме почти еднакви седмици, аз също не усещам бебето всеки ден, мога да кажа, че почти не го усещам да мърда, но това тепърва ни предстои! Споко!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
 Hug

Аз отидох в 13.00 ч. (акъл и половина...)

Знам, че се притеснявам излишно, ама...

Да ви зарадвам, струва ми се, че го усетих преди малко... (Ама, стига съм спамила... Grinning)

# 25
  • Мнения: 1 668
Ооооох колко познато! Поне веднъж седмично звънях на лекаря ми обляна в сълзи, че нещо не му е наред на бебето. Или нещо ме болеше, или бебето не риташе - изобщооо приказка. Та сигурно имам над 30 ултразвука за цялата бременност. Хубавото е, че в отчетната темичка в бг мама имаше още 3-4 момичета, луди като мен та си давахме събети и търчахме по прегледи...

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Мисля, че излишно се притесняваш Rolling Eyes. И аз много се шашках, още повече, че изкарах и една вирусна пневмония в трети месец и като не го усещах тичах на частно имаме лекар един на близои той след като ме погледнеше на видеозона по мое настояване почваше да ме майтапи Embarassed. Но аз също не чаках определената ми консултация, нищо, че ходех на 15 дена. Не може някъде да няма частен акушер-гинеколог в София и то близо покрай вас newsm78

# 27
  • Мнения: 1 949
Миличка, мисля, че въртележката в корема ти е била в резултат на газове, а не бебешки ритничета. Мисля че е рано в 16гс по време на първа бременност да усетиш бебчето наистина. И също мисля, че бебето ти е съвсем добре. Иди до Шейново да те видят, но не трябва да си мислиш за такива лоши неща  Hug Всички сме имали такива притеснения в някой момент от бременността. Хормоните не почиват и само ни създават ядове  Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 2 508
Бързам да докладвам! Издържах и не отидох миналата седмица на ултразвук, главно защото почнах още повече да усещам бебето. Днес бях на ФМ и всичко е наред, сърцето си бие и бебето рита като за световно! Но най-голямата изненада е, че май се видяха тооопкиии... stork-boy Ама аз гледам да не се навивам, че после трудно ще се развия... Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 946
Напълно нормално е да се притесняваш.Всяка една бъдеща мама е имала поне един такъв момент на страх.Всичко ще е наред.Пожелавам ти едно сладко здраво бебче.  bouquet
Подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт