как ще реагирате на това?

  • 3 551
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 471
Аз имам една майка и един баща. Ако някой проявява неуважение към мен, ще получи същото. Ако съпругът ми не покаже, че държи на мен и иска прилично отношение от родителите си спрямо мен, ще си има проблеми. Липсата на първите 7 години не може да се наваксат. Бих престанала да ходя на гости при свекър и свекърва. Ще покажа, че и в нас не са добре дошли.

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Бих казала с усмивка "Ех, другите мъже какви бащи имат, а на моя какъв мухльо му се е паднал. "


Ей това много ми хареса Laughing, само че бих го каза свъздишка и съжаление в гласа.

И, освен това смятам, че причината не е във теб, а просто ти си оправданието да не дават нищо на сина си.
 
Братът на моя мъж получава всичко от родителите си - пари, имоти, помощ в домакинството, любов и т.н.
А на моят мъж не дават нищо, и оправданието им за това е, че не съм се държала добре с тях /категорично не е вярно/.
Отне ми дълги години, за да разбера, че те всъщност не одобряват не мен, а собственият си син. /е, аз пък си го харесвам, и ще си го задържа/.

# 17
  • Мнения: 2 197
Аз бих отговорила "а мен ако знаеш какви са ме искали, но все пак избрах сина ти и той не съжалява за това".
По въпроса за казването на татко аз бих пресекнала въпросни намерения още в началото. Винаги съм твърдяла, че човек има само един баща и една майка. Никой друг не заслужава това обръщение. Ако на него не му харесва - негов проблем.
А по въпроса за виждането на детето и даването на това или онова на другите внуци - всеки човек има предпочитания. При някои са много силно изразени. Гледано отстрани е нечестно и грозно, но те не разбират, че такова поведение понякога огорчава. но това е за тяхна сметка. Ако човек не се надява, че ще вижда внуците си до последно и че те ще го обичат и уважават, просто няма смисъл.
Не се ядосвай за глупости. Женена си за мъжа си, не за семейството му.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговаряш: "Взел е мен(теб), защото по нищо не прилича на баща си, не са му апартаментите и парите на сърцето! Толкова е различен от теб(свекър ти), че се замислям за нещо...
Това последното може и да го спестиш, но може и да решиш да го засегнеш докрай.

# 19
  • Мнения: 13
Polina 76, пиУе шаУено, ти си загубената в случая - къФ го дириш там? Като не те искат, що се натискаш? Седи си у вас! Мъжо ти, ако иска да ги види, го пращай сам!

# 20
  • Мнения: 6 618
Пълен игнор ,скандали и караници не са нужни.Допълнително ще се изнервяш ,а е излишно следващия път даже му се усмихи на тъпизмите.

# 21
  • Мнения: 6 993
Polina 76, пиУе шаУено, ти си загубената в случая - къФ го дириш там? Като не те искат, що се натискаш? Седи си у вас! Мъжо ти, ако иска да ги види, го пращай сам!
И аз така бих направила. Не бих им стъпила в къщата. Ако мъжът ми иска да си гледа роднините, прав му път, да си ги гледа, аз ще си гледам моите и така. Sunglasses Имам предвид, че скандали не бих вдигала, нито бих отговорила. Просто игнор.

# 22
Благодаря на всички за подкрепата. Ние и без това ходим най -много 1 път в годината, и няма как да кажа , че няма да ходя , ще почнат приказки , че се надувам , каква жена съм му  , не става. Той самия ми съпруг изобщо не иска да ходим , но все пак много рядко за сбор например всички се събираме. През другото време почти не ми обръща внимание (все едно не съществувам)да говори с мен или да ме попита нещо ама умее да изтърси някая простотия. Прави сте , че не е в мен причината, защото още преди да се запознаем със съпруга ми той е бил отхвърления, никои не го е питал как е , какво прави има ли нужда от нещо. Наистина се създава и напрежение между самите деца , когото на едното се помага , а на другото не. И не ме разбирайте погрешно не търся фин. помощ, а малко заинтерисованост от нас , да види  детето( та то детето плачеше от него , а да го оставим само с него и да ни няма 20 мин например е немислимо - то изобщо не е свикнало) Но той си предпочита да отиде при другите внуци да ги глези, да купува каквото искат , да им плати сметките (а те искат и искат нагло ) Докато ние никога нищо не сме поискали и пак сме черни. Абе няма да се ядосвам , ама като се сетя. Аз с нищо не съм заслужила такова отношение , но сте прави няма да дам да ме мачкат , трябва ми по- голямо самочувствие може би и да им отговарям подобаващо на нападките.

# 23
  • Мнения: 183
Още от самото начало свекъра ми не ме приема. В самото начало на връзката ни с мъжа ми ,той на едно събиране каза: "Какви го искаха моя син с апартаменти , а той взе .......(мен) . Така се ядосах тогава, но след години го бях позабравила , не че се промени отношението му към мен и изобщо към нашето семейство - ние сме нищо за него не идва да види детето , обича само другите си внуци всичко е за тях. Дава им пари , те си живеят в охолство не пестят от нищо , защото знаят ,че той е насреща , а ние сме се оправяли сами (но с цената на лишения все пак) защото знам ,че като дойде да се плаща нещо не можем да разчитаме на никой. Както и да е аз не искам да ми помага , че после да ми натяква , но скоро пок се бяхме събрали по някъкъв повод и той пак как се завъртя разговора отново каза същото какви го били искали атой взел мен. От това се правя извада, че щом го повтаря изобщо нищо не се е променило. И как след като го чух това да му казвам татко(както иска) Няма да стане  ох пак се ядосах докато пиша само. Искам следващия път като се изцепи с нещо подобно да му дам подобаващ отговор , но аз си замълчавам и ми става много криво. Как ще постъпите Вие?
никак няма да му отговоря,защото хайде парите-о'к,но да не се интересува от децата #Cussing out просто ще прекъсна всякакъв контакт и с него,както аз така  и децата ми #2gunfire

# 24
  • Мнения: 4 111
Polina76, да не би да е искал да кръстите децата на него  Tired

# 25
Polina76, да не би да е искал да кръстите децата на него  Tired
Не затова и дума не ставало. Детето е кръстено на сестрата на мъжа ми. Не на някои от моите родители. Даже някакво пренебрежение усещам към мен , сега като се замисля , като дойде в нас (1 път на 2 год) поздравява ме едно такова официално, не като снаха  да се радва искрено да ни види, е на детето уж се радва вика го при него, но той ако иска да го вижда ще идва по-често.

# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не е твоя работа, а на милото да му покаже че неговия избор е най-правилния за него.Пари се печелят, апартаменти се купуват, любов-не.

# 27
  • Мнения: 13
...няма как да кажа , че няма да ходя , ще почнат приказки , че се надувам , каква жена съм му  , не става...
Като не става - мълчи и трай!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 744
...няма как да кажа , че няма да ходя , ще почнат приказки , че се надувам , каква жена съм му  , не става...
Като не става - мълчи и трай!
Съгласна съм с Мършавия. Полина, ти хем искаш да направиш омлет, хем яйцата да са цели. Не става така. Щом мъжът ти не регулира ситуацията с баща си сам, тогава трябва ти сама да се погрижиш за себе си - дали с репликите, подсказани ти по-горе, дали с пълен игнор и непосещаване на въпросния родител.
Щом не си готова за подобни действия - мълчи и трай!

# 29
  • Мнения: 29
Здравей Polina76.
Да ти кажа аз съм в подобна ситуация ... но само подобна. С приятеля ми сме заедно 6 години. Още като следвахме живеехме заедно, а след това се пренесох в неговия град и пак живеем заедно. Още в началото цялото му семейство реши, че съм с него заради пари и къщи  Sick, още в първата минута като ме видяха! В последствие майка му свикна с мен и много се разбираме, жената е наистина добра. Баща му обаче така и не ме прие. Упорито продължаваше да го сватосва с разни момичета. Да не казвам, че като влизам у тях той въобще не ме отбелязва, през повечето време не ми говори и така. Но милото ме защитава.   bouquet и сега са постоянно в обтегнати отношения. Единственото лошо нещо е, че милото работи с техните и всеки ден е там. Аз не ходя често при родителите на приятеля ми, но и никой не ме кара  Naughty Така че отстоявай себе си и се надявам мъжът ти да те подкрепи.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 11:41 от red-flower

Общи условия

Активация на акаунт