Не желае да пие вода!

  • 1 930
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И дъщеря ми не искаше вода след като на 1 месец и спрях захарта, но аз веднага след биберона с АМ давах този с водата и тя пийваше 2-3 глътки, колкото да си изплакне устата Mr. Green, А сега и особено в жегите си пие вече водата. Не забравяй, че според последните тенденции вода не е добре да се дава изобщо до 6 месеца, особено за кърмените деца, а и за тези на АМ. Не че аз съм го спазвала, но няма дете обезводнило се след като яде АМ или кърма Mr. Green newsm78

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 328
Не я тъпчи тя сама ще пропие!

# 17
  • Мнения: 594
Дани е на 10 месеца и все още не иска да пие вода... много рядко (най-вече ако му е топло) може да го излъжа с някоя глътка...  Но за сметка на това пък има 2 кърмения и попара или супичка сутрин, което според мен си е все пак достатъчно течна храна... Не го и насилвам. Мисля, че като му дойде времето сам ще пропие.

# 18
  • Мнения: 46 518
Не се притеснявай Simple Smile

Здраво дете (без диария, Т, повръщане), не може да се обезводни.

Под течности, не разбирай само вода, а всичко течно - сокове, мляко, течни храни от рода на супи, воднисти плодове и т.н.
Вярвай ми, ако има нужда от повече, тя сама ще ти покаже Simple Smile оставай на видно и достъпно място шише с прясна вода, когато допйде времето, ще го вземе Peace

От собствен опит - дъщеря ми пропи на 1 г. и 3-4 м., до тогава течностите й се изчерпваха от мляко и супи (сокове и чаойве не давах).

# 19
  • Мнения: 493
синът ми е на 8 месеца и не иска грам вода,давам му сокчета разредени с повечко вода и така ги пие. Peace

# 20
  • Мнения: X
Щом детето не желае, значи няма нужда. Съветът ми е да не спираш да предлагаш и да спреш соковете. Соковете нямат кой знае каква стойност за детето, особено на този етап. Да разреждаш сока с вода и така да я пробутваш не те съветвам.Сок на голямата съм давала единици пъти, на малката нито веднъж. Тя пропи вода на 3 месеца, в големите жеги.

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
Има и такива деца,но не се трвожи.

# 22
  • Мнения: 4 306
... Сокове не съм давала въобще, явно си е набавял необходимите течности от млякото и плодовете. Не спирай да предлагаш.
Според мен даването на сокове на тази възраст е ненужно. Те могат да доведат и до отказването на чиста вода и в по-късна възраст.
Моите и двамата не искат вода. Хранят се с адаптирано мляко. Предлагам, обаче само мия и стерилизирам шишета, а водата я хвърлям, без да са пили. Сега като въведох зеленчуковите пюрета, синът ми проявява вял интерес, но май е повече да си чеше венците, отколкото да пие. Девойката е категорична - не Naughty
Лятото бях много притеснена, защото дори тогава не искаха. Имаше няколко сухи памперса  и фонтанелите им хлътнаха  Даже се принудих по бабешки  ooooh! леко да я подслаждам, но и това не свърши работа. Чайове също не искат. Обаче това мина от само себе си. Сега я предлагам без добавки.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 541
Дъщеря ми е на 1,5м и до сега пие съвсем малко вода. Отказва и соковете, чай също не пие. Но пие по половин литър АМ на ден. Надявам се това да е достатъчно. И аз доста се притеснявам, но съм забелязала, че като е топло пие повече вода - явно детенцето си знае  Rolling Eyes

и ние сме така сутрин 250 гр. и вечер 250

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Моят син пропи вода на година- баше лято и беше жаден- сигурно за това...
Не съм се притеснявала въобще ,давах му АМ и разредени с вода сокчета и си поемаше нужното количество вода
Сега си пие...

# 25
от АМ се набавят достатъчно течности необходими за организма. Сина ми е на 4м. той също не знае вкуса на водата Simple Smile

# 26
  • Мнения: 31 198
Ти предлагай непрекъснато ще пропие. Няма човек, който да не пие вода. Peace

# 27
  • Мнения: 302
moeto beb4e sa6to e skarano s vodata i az se 4udq po kakav na4in da go nakaram da q pie no dosega bez rezoltat

моето бебче също е скарано с водата и аз се чудя по какъв начин да го накарам да я пие но досега без резултат

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 23:32 от Vivi

# 28
  • Мнения: 1 572
и моят беше така , почнах със сокчета да ги разреждам с вода и после си реших проблема с чайчетата на хипп,отначало ги правех по-сладки и постепенно разреждах  Peace

# 29
  • Мнения: 22 436
Щом не иска да пие вода, значи няма нужда да пие, не знам защо всички толкова се шашкат и искат да наливат бебетата с вода.
Дъщеря ми пропи чак на 1г вода и то съвсем малко.

Общи условия

Активация на акаунт