Любими стари, детски/недетски сериали

  • 92 881
  • 248
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 558
Сега се сетих и за още един: Макс и Мориц Peace
Малеее това  е класика  Heart Eyes Беше мнооооогооо гот  PeaceГолям смях падаше  Grinning

smile3521Май го даваха за Лека нощ деца newsm78

# 106
  • Мнения: 1 192
Здравейте! Съвсем случайно попаднах на тази тема и ме заля носталгия по детството. И аз с трепет и интерес съм гледала почти всички изброени тук филми. Странно, преди имахме само една теливизонна програма и то не по цял ден, а сме гледали толкова хубави неща. А сега ни заливат с простотия, пошлост и агресия. Но има светлина в тунела. В днешния в-к Труд пише, че през лятото БНТ подготвя повторението на "някои вече култови заглавия от миналото - подходящи и за настоящи и за бивши деца: "Синьо лято" /цифрово реставриран/, чешката поредица "Арабела" и немската "Призраци в блока"". Така че частица от детството ни ще се завърне. Дано да се харесат и на нашите деца.
Ехааа!  Wink newsm44

А някой срещал ли е из нета песничката на Макс и Мориц(mp3) :
А веднъж ли,дваж ли вече
в книги, вестници и речи
става дума за хлапета
като тези тука двете
Луудории да вършат нови
те са винаги готови
Днес,дечица,аз реших
във картинки и във стих
за геройте да разкажа,
лудориите да покажа,
пакостите техни да покажа...

# 107
  • Мнения: 17
Здравйте! Страшно се зарадвах, когато видях тази тема. Изпълних се с носталгия към щастливото си детство и прекрасните филмчета, които гледах. Това са някои от любимите ми сериали и съм дала линкове и към тях.

Призраци под виенското колело

Призраци в блока

Летящият Честмир

Арабела

Арабела се завръща


Румбурак

Бенджи, Закс и Звездният принц

Гостенка от бъдещето


Пещерата на Златната роза




# 108
  • Мнения: 10 022
Помните ли Без дом? Страхотен сериал беше, тръпки ме побиват като си спомням. В един от епизодите децата бяха затрупани в една мина, а момиченцето, което дотогава беше нямо, от шок проговори.
Главният герой се казваше Реми, най-добрият му приятел беше Матия, а момиченцето май беше Лиза.
Сериала е по едноименната книга на Хектор Мало.

И котарака Леополд, руски анимационен. Две мишки го тормозеха и на края той все казваше "Приятели, нека живеем задружно".
Унгарски- Вук, за едно лисиче.
Джуджето Хаяско.

Сега гледам чешките стари филми с децата и ми става едно мило...

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 01:07 от Deziderata

# 109
  • Мнения: 1 192
Аз се сетих за "Малка къща в прерията" и Богат беден

# 110
# 111
  • Мнения: 42
АЗз да си продължа словоизлианието. Често пъти съм си мислела да пиша някакви писма до ефирните телевизии. За това да обърнат внимание на детската аудитория. Не съм го направила досега не знам защо- сигурно щото не вярвам че на някой ще му направи впечатление. Единствено може би канала ,НО САМО ПРЕЗ УИКЕНДА, се справя с програмата за децата май. Не знам как можем да се преборим с тъпата комерсиалност на телевизиите. Не им стигат рекламите уви.Искат още. Може би това е за съжаление естествения ход на "телевизионната еволюция" - сега ве4е са надминали себе си и каквото и да пускат ще има шамандури които да гледат. А децата-те си имат интернет ,за какво им е да ги образоват от ефира......Айде стига толко оплакване.
А помните ли руския филм "Кин Дза Дза" -голяма смехория от не 4ак толкова далечното  минало. Всички се поздравявахме  с леко приклякане,удряне с длани по ушичките и едно глухо "КУ"

# 112
  • Мнения: 42
Еееей,как забравих-най-хубавия сънчо -Педя човек-лакът брада!

# 113
  • Мнения: 1 192
АЗз да си продължа словоизлианието. Често пъти съм си мислела да пиша някакви писма до ефирните телевизии. За това да обърнат внимание на детската аудитория. Не съм го направила досега не знам защо- сигурно щото не вярвам че на някой ще му направи впечатление. Единствено може би канала ,НО САМО ПРЕЗ УИКЕНДА, се справя с програмата за децата май. Не знам как можем да се преборим с тъпата комерсиалност на телевизиите. Не им стигат рекламите уви.Искат още. Може би това е за съжаление естествения ход на "телевизионната еволюция" - сега ве4е са надминали себе си и каквото и да пускат ще има шамандури които да гледат. А децата-те си имат интернет ,за какво им е да ги образоват от ефира......Айде стига толко оплакване.
А помните ли руския филм "Кин Дза Дза" -голяма смехория от не 4ак толкова далечното  минало. Всички се поздравявахме  с леко приклякане,удряне с длани по ушичките и едно глухо "КУ"
Този "Кин Дза Дза" беше най-голямата тъпотия ,която съм гледала по онова време  #Crazy Sick

# 114
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Помните ли Без дом? Страхотен сериал беше, тръпки ме побиват като си спомням. В един от епизодите децата бяха затрупани в една мина, а момиченцето, което дотогава беше нямо, от шок проговори.
Главният герой се казваше Реми, най-добрият му приятел беше Матия, а момиченцето май беше Лиза.
Сериала е по едноименната книга на Хектор Мало.

Филмчето беше страхотно! И до ден-днешен препрочитам редовно книжката.

А чешките и немските сериалчета... ох, отивам да свалям, добре ме подсетихте  Hug

# 115
  • Мнения: 106
хей това не е забравено. моят син на 5 г. и половина я познава. но го гледа по немския kika.
иначе моите любими са: пипи дългото чорапче, синьо лято, арабела и колко ли забравям още

# 116
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
А някой тук гледал ли този сериал? Spellbinder - Чародей австралийски с полско участие
http://www.youtube.com/watch?v=8TdZq3nAcsg&hl=bg

имаше май два или три сезона

http://rutube.ru/tracks/1803306.html?v=b4be7e0c1ca29e2dedcb8bfd4a26c832
А пък Ашка беше голяма гаднярка Simple Smile
http://www.youtube.com/watch?v=4XFjNdXVk34&feature=related

# 117
# 118
  • Мнения: 1 558
А спомняте ли си „Пиф и Еркюл„?

# 119

Общи условия

Активация на акаунт