Любими стари, детски/недетски сериали

  • 92 452
  • 248
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 836
... Спомням си и руската версия на "Мери Попинз" - страхотна!
...

Тези дни покрай дъждовете и премеждията ми с един чадър се сетих за този филм Simple Smile.
Поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=5JW3xBTuvVA&feature=related

А спомняте ли си руския вариант на Червената шапчица? Като дете пеех тази песничка на едни фестивали, много се харесваше тогава:
http://www.youtube.com/watch?v=W9h4bntnfhc&feature=related

# 91
  • Мнения: 1 558
Да допълня и аз с един филм,който не го срещнах до тук: Фантагиро Peace

# 92
  • Мнения: 3 631
Браво за хубавата тема. Помня, че като бях малка много харесвах чешките детски филмчета-Арабела, Чешмир, Призраци в блока и т. н.

# 93
  • Мнения: 22 935
Да допълня и аз с един филм,който не го срещнах до тук: Фантагиро Peace
Не го помня този?! Thinking

# 94
  • Мнения: 267
Ами приказка безкрай,мечтаех за бял дракон  Heart Eyes
естествено Синьо лято,призраците,Честмир и господин Тао са класика
но Таралежите се раждат без бодли
Куче в чекмедже
Войната на таралежите
Изпити по никое време
Васко Да Гама
Бях ги свалила на дъщеря ми(на 12 е сега-тогава е била на 10) страшно много и харесаха  Peace
сега ги пазя за сина ми и следващите поколения
Ааа и Арабела и  Румбурак  Crazy

# 95
  • Мнения: 1 558
Да допълня и аз с един филм,който не го срещнах до тук: Фантагиро Peace
Не го помня този?! Thinking
Принцеса Фантагиро,май беше италиански newsm78

# 96
  • Мнения: 267
 Flutter
"Децата на капитан Грант"

# 97
  • Мнения: 267
Да допълня и аз с един филм,който не го срещнах до тук: Фантагиро Peace
Не го помня този?! Thinking
Принцеса Фантагиро,май беше италиански newsm78
Дам и беше май 2 части

# 98
  • Мнения: 1 192
Гостенка от бъдещето
Паднала от облаците
Кале,детектива
Призраци под виенското колело
Синьо лято
Седморката на Блеик
Чоки
...

Защо ли канал 1 не направят едно предаване "Милион и едно желания за порастнали деца"  newsm78

Много харесвах анимационната мъпет-пародия на Индиана Джоунс (куклите живвеха в един дом,на собственичката даваха само краката и чорапите  Mr. Green ) и им се случваха всякакви приключения,а Животинчето обираше точките  smile3522 (рисувах го доста близко до оригинала)...

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 15:51 от Пумукъл

# 99
  • Мнения: 46
Помните ли "Гъсарката на кладенеца"?Когато плачеше сълзите й се превръщаха в перли.Сещам се и за "Магарешката кожа" .

# 100
  • Мнения: 42
Мили съфорумници, пиша със замъглен поглед,защото яко си поревах! Сдъвках за нула време страни4ките от тази невероятна тема и се потиснах много.Живеем в отвратително време. Оплаква ме се 4е децата ни били безпри4инно агресивни.Да уви такива са.Защото ги залива помия и агресия от МАЛКИЯ екран,от плакатите по улиците, от песните на любимите на подрастващите рапар4ета (усти шамари,само ША и други екземпляри) от невъобразимите он-лайн игри за дребосъци в които  се изтребват мили животин4ета. Ще кажете ами пазете ги-да не гледат екшъни и филми забранени за деца.Е да ама забранените теми са в гледаемо и от децата време. А мойта щерка (3г.4м.) беше изумена преди 2-3 седмици когато в ! АНОНСА за Забранена любов,който показаха по обяд един мъж налетя на друг и се зацелуваха страстно. Какво трябваше да направя- да скоча и застана пред телевизора за да и попре4а да гледа простотии -нямах време, анонса беше няколко секунди само, ама сосничък. Простете ми ,но съм доста афектирана и безпомощна. като си спомних колко красота,приятелства,доброта имаше в "старомодните" филм4ета. В къщи нямам кабелна ТВ. Когато хлапето ми си е вкъщи и се е наиграла сяда пред телевизора. Аз не знам какво да и пусна да гледа. Няма детски блок. (т.е. има ,но той е твърде рано сутрин-още спим), във времето, в което децата също могат да гледат TV текат сапунки. По-късно идват екшъните. Може би съм старомодна ,но все пак си мисля че детските о4и възприемат красивото и грозното без предразсъдъци (мода) и  филм4етата, които са предназна4ени  за тях през уикенда нямат нищо общо с красотата и ведростта на смехораните,плодчетата, водното паяче, Ме4ето Ръкспин,ГОСТЕНКАТА ОТ БЪДЕЩЕТО. Защото са просто грозни- любимите ни преобразуватели (от едно време) и други всякакви чудовища и роботи са в последователно излъчвани безобидни, малко грозни4ки филмчета, от които отново блика агресия. Нямаш избор! НЯМА НАСОЧЕНА КЪМ И БЕЗ ТОВА ПРОБЛЕМНАТА ДЕТСКА ПСИХИКА ПРОГРАМА!!! Когато бях малка се учех да рисувам животни от телевизора- един чичко, водещ на едно предаване за животните показваше как се рисува всяко от тях. Имаше образователни филм4ета-забравих как се казваше ,но беше като енциклопедиа-едно анимационно филмче, което хващах като се прибирах от училище вечер -мисля че беше за историята на света. Май се изказах,стига толкова,всички си го мислят това, цял носталги4ен сайт се е пръкнал, но какво от това. Ефирните ни телевизии (на които аз лично разчитам да забавляват и "образоват" мен и детето ми) са с толкова хаотична програма,без никаква концепция. Пълнят пространството с риалитита в които да си даваш парите с SMSи и малко боза за бабите и това е!
П.П. Никой не писа за Малкия Мук-нали не сме го забравили!

# 101
  • Мнения: 20 795
Здравейте! Съвсем случайно попаднах на тази тема и ме заля носталгия по детството. И аз с трепет и интерес съм гледала почти всички изброени тук филми. Странно, преди имахме само една теливизонна програма и то не по цял ден, а сме гледали толкова хубави неща. А сега ни заливат с простотия, пошлост и агресия. Но има светлина в тунела. В днешния в-к Труд пише, че през лятото БНТ подготвя повторението на "някои вече култови заглавия от миналото - подходящи и за настоящи и за бивши деца: "Синьо лято" /цифрово реставриран/, чешката поредица "Арабела" и немската "Призраци в блока"". Така че частица от детството ни ще се завърне. Дано да се харесат и на нашите деца.

# 102
  • Мнения: 1 558
Сега се сетих и за още един: Макс и Мориц Peace

# 103
  • Мнения: 267
Сега се сетих и за още един: Макс и Мориц Peace
Малеее това  е класика  Heart Eyes Беше мнооооогооо гот  PeaceГолям смях падаше  Grinning

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 20:32 от geradost

# 104
  • Мнения: 267
Мили съфорумници, пиша със замъглен поглед,защото яко си поревах! Сдъвках за нула време страни4ките от тази невероятна тема и се потиснах много.Живеем в отвратително време. Оплаква ме се 4е децата ни били безпри4инно агресивни.Да уви такива са.Защото ги залива помия и агресия от МАЛКИЯ екран,от плакатите по улиците, от песните на любимите на подрастващите рапар4ета (усти шамари,само ША и други екземпляри) от невъобразимите он-лайн игри за дребосъци в които  се изтребват мили животин4ета. Ще кажете ами пазете ги-да не гледат екшъни и филми забранени за деца.Е да ама забранените теми са в гледаемо и от децата време. А мойта щерка (3г.4м.) беше изумена преди 2-3 седмици когато в ! АНОНСА за Забранена любов,който показаха по обяд един мъж налетя на друг и се зацелуваха страстно. Какво трябваше да направя- да скоча и застана пред телевизора за да и попре4а да гледа простотии -нямах време, анонса беше няколко секунди само, ама сосничък. Простете ми ,но съм доста афектирана и безпомощна. като си спомних колко красота,приятелства,доброта имаше в "старомодните" филм4ета. В къщи нямам кабелна ТВ. Когато хлапето ми си е вкъщи и се е наиграла сяда пред телевизора. Аз не знам какво да и пусна да гледа. Няма детски блок. (т.е. има ,но той е твърде рано сутрин-още спим), във времето, в което децата също могат да гледат TV текат сапунки. По-късно идват екшъните. Може би съм старомодна ,но все пак си мисля че детските о4и възприемат красивото и грозното без предразсъдъци (мода) и  филм4етата, които са предназна4ени  за тях през уикенда нямат нищо общо с красотата и ведростта на смехораните,плодчетата, водното паяче, Ме4ето Ръкспин,ГОСТЕНКАТА ОТ БЪДЕЩЕТО. Защото са просто грозни- любимите ни преобразуватели (от едно време) и други всякакви чудовища и роботи са в последователно излъчвани безобидни, малко грозни4ки филмчета, от които отново блика агресия. Нямаш избор! НЯМА НАСОЧЕНА КЪМ И БЕЗ ТОВА ПРОБЛЕМНАТА ДЕТСКА ПСИХИКА ПРОГРАМА!!! Когато бях малка се учех да рисувам животни от телевизора- един чичко, водещ на едно предаване за животните показваше как се рисува всяко от тях. Имаше образователни филм4ета-забравих как се казваше ,но беше като енциклопедиа-едно анимационно филмче, което хващах като се прибирах от училище вечер -мисля че беше за историята на света. Май се изказах,стига толкова,всички си го мислят това, цял носталги4ен сайт се е пръкнал, но какво от това. Ефирните ни телевизии (на които аз лично разчитам да забавляват и "образоват" мен и детето ми) са с толкова хаотична програма,без никаква концепция. Пълнят пространството с риалитита в които да си даваш парите с SMSи и малко боза за бабите и това е!
П.П. Никой не писа за Малкия Мук-нали не сме го забравили!
Много готин пост,И да кажа ,че съм напълно съгласна с теб  Peace
Аз всячески се опитвам да си намеря филмчетата от преди и ги пускам на щерката-тя вече не е толкова малка,но е страшно очарована от тях.Няма да забравя как беше събрала дружките в къщи и гледаха войната на таралежите и се заливаха от смях CrazyДоста време след това го коментираха.

Общи условия

Активация на акаунт