Съвет за количка?

  • 25 459
  • 236
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 0
Аз направих бърза справка за чиполино тук.  Еми с седалка за кола (само една) 195лв.  Малеее, започвам да внасям колички в БГ.  Ще забогатея.

Ако искаш може на теб да поръчваме  Grinning

# 196
  • Мнения: 15 379
Нашите колички са на Пег Перего - Плико Р3 и Ариа. Супер са и двете, а Ариата е лека като перце. Peace
Малко преди да родя купихме Нео Нато Мултиспорт 3в1, никак не бях доволна. Sad

# 197
  • Варна
  • Мнения: 11 340
sourcherry, защо не беше доволна?

# 198
  • София
  • Мнения: 1 511
Много негативни изказвания има за Чиполино...аз пък си ги харесвам. Като тръгнах да си купувам количка харесах от пръ поглед дълго дискутираната от вас Джема Травъл 3 в едно. Видях я във фирмения магазин на Чиполино в Пловдив. Прибрах се и се обадих на приятелката ми,обяснявам й за количката...и тя:
 - Като ще даваш 600 лв за количка,поне да не е Чиполино!!!
Пък аз си я харесах...
Заведох я в магазина и тя си призна,че си заслужава. Даже в друг магазин,който се води техен дистрибуторски я видях на цена 535лв. Така,че се възползвах и от дистрибуторската отстъпка.

Сега по същество.
Количката е много удобна,наистина.
Съвсем не е тежка. Сама си я свалям и качвам по стълбите до асансьора.
Дори и за момент не съм съжалила,че съм купила точна тази,без да обикалям да търся други. Любов от пръв поглед. Mr. Green

# 199
  • Мнения: 1 560
А колко й е тежка рамата, без кошовете и какво производство е?
Иначе наистина е много красива. Прави ми впечатление, че евтиния клас колички с много по-красиви десени, отколкото скъпите. Онзи ден си харесах количка, маневрена, много лека, но..черна. Ами не искам да возя дете в черна количка.

# 200
  • Мнения: 4 303
Дори и за момент не съм съжалила,че съм купила точна тази,без да обикалям да търся други. Любов от пръв поглед. Mr. Green
И при мен беше любов от пръв поглед. Джемата е първата количка, която ми хвана окото и до последно исках нея. И сега малко ми е криво, че вече не я внасят и не успях да си купя нея. Дано да е за добро, все пак.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 511
8 кг е рамата. За производителя - пише - Made in China for Chipolino,Italy.
 Grinning
... И сега малко ми е криво, че вече не я внасят и не успях да си купя нея....

Защо не я внасят?

# 202
  • Мнения: 4 303
Нямам представа. От вносителите казали, че имало много рекламации за количката, бързо отеснявал зимния кош, летния бил много неудобен.. И още имаше, но бях много ядосана и забравих.

# 203
  • Мнения: 1 152
И аз я бях харесала Джема-та 3 в 1, но моя приятелка напълно ме разубеди с довода, че ако няма пълно легнало положение на летния вариант няма как да сменя памперса на бебка с тези вирнати крачета.  ooooh! Тя самата е с Чиполино Пуки и горещо ми я препоръчва /след 2 години нон-стоп експлоатация има едно счупено болтче, което все пак е ремонтирано/. От нея разбра, че е хубаво всичко текстилно да се сваля и пере и да няма картонени вложки вътре.
Скоро се разхождах из Младост и почти всички мами бяха с Чиполино - нали са толкова чупливи, защо се купуват толкова? newsm78

# 204
  • Мнения: 3 743
И аз я бях харесала Джема-та 3 в 1, но моя приятелка напълно ме разубеди с довода, че ако няма пълно легнало положение на летния вариант няма как да сменя памперса на бебка с тези вирнати крачета.  ooooh! Тя самата е с Чиполино Пуки и горещо ми я препоръчва /след 2 години нон-стоп експлоатация има едно счупено болтче, което все пак е ремонтирано/. От нея разбра, че е хубаво всичко текстилно да се сваля и пере и да няма картонени вложки вътре.
Скоро се разхождах из Младост и почти всички мами бяха с Чиполино - нали са толкова чупливи, защо се купуват толкова? newsm78

Ами защото са масови колички. Макар че напоследък забелязвам страшно наводняване със Стокке и Бъгабу в Морската градина във Варна. Да не са ги пуснали с 50% намаление Joy

# 205
  • Мнения: 15 379
sourcherry, защо не беше доволна?
Защото предните колела невъобразимо започнаха да скърцат (забелязвам го и при други мами с тази количка). Летният кош е с доста процепи и много духа, тежичка (около 10 кг. е с летния кош). Не беше много маневрена, особено при неравно.
Разбира се,  правя аналогията с Пликото, която е същия клас и е ненадмината, в сравнение с Неонатото. Разликата в цената не е особено голяма и затова горещо препоръчвам Пег Перего на всички мами.

# 206
  • Мнения: 3 743
sourcherry, защо не беше доволна?
Защото предните колела невъобразимо започнаха да скърцат (забелязвам го и при други мами с тази количка). Летният кош е с доста процепи и много духа, тежичка (около 10 кг. е с летния кош). Не беше много маневрена, особено при неравно.
Разбира се,  правя аналогията с Пликото, която е същия клас и е ненадмината, в сравнение с Неонатото. Разликата в цената не е особено голяма и затова горещо препоръчвам Пег Перего на всички мами.

А бе,  и Пег Перегото се разскърцват Peace

# 207
  • Мнения: 15 379
Мммм, може би няма количка, която да не се разкърца по софийските дупки. Но и от двете ни колички засега нито една не скърца и не съм имала никакъв проблем, да чукна на дърво.

# 208
  • Мнения: 41
Аз също съм се спряла на Cangoroo Excess.Имам позната,която има такава и е много доволна въпреки,че била тежичка.Тя ме посъветва да не купувам зимен кош,а само кошче за кола,което мога да поставям на рамата.Нашето бебе ще се появи през декември и незная да го купувам ли тоя зимен кош или да караме само с кошчето за кола поставено на рамата,ако излизаме.Ако някой е по наясно нека сподели,че се чудя какво да правя.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 11 340
snejjjana, ако летния кош на коричката няма напълно легнало положение, т. е. не става за новородено, по-добре си вземи и зимен кош. Бебчето ти ще се роди в началото на зимата, през следващите 3-4 месеца няма да го возиш в столчето за кола, нали?! Според мен такова придвижване е възможно само за кратки разстояния (не само заради позата, но и затова, че ще е доста открито в това кошче).

Общи условия

Активация на акаунт