Яслата/7/ :)

  • 17 352
  • 285
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 393
Извинете ме, момичета със сигурност сте го дискутирали в някоя от темите, но днес нямам много време, а ми казаха, че за яслите не се пускали документи по интернет, ами на място и колкото по-рано толкова по-добре.Може ли някоя мама да ми отговори дали е така...че ако е така се притеснявам, че съм закъсняла-искам да я пусна на ясла другия септември. baby_neutral

# 211
  • София
  • Мнения: 1 235
За направленията, JP-то каза, че тези изследвания, които са за прием в ясла ЗК не ги поема.
ShockedЕ на нас как ни ги поема Shocked

Една приятелка даде 70лв. в Цибалап, а друга същата сума в Кандиларов. 
В Цибалаб  се покриват частично ПКК и урина общ сегмент се доплащат 8.5лв.
Но това е абсурт ЗК да не покрива тези изследвания.Аз ще го водя утре в една квартална лаборатория и се доплаща само 2лв, а васерман е 8лв.

Малко се поуспокоих като виждам калко много яслени кърмачета тръгват... Hug

Като дойде време да пускаме изследванията ще си направя устата да ми даде направления.
По повод кърменето ми е интересно дали сте казали на лелките.

А сега да ви изчета, че съм едва на 6 стр.  Grinning Peace

# 212
  • Мнения: 1 931
Маринка ще тръгне от 15 на ясла, записах я в петък и ме питаха от кога искам да тръгне. Те почват работа от 8 на половин работен ден, а от 15 на пълен и ще тръгне от 15 и когато тя е готова ще остава за спане. Дано само по-бързо и лесно да свикне.

# 213
  • София
  • Мнения: 861
И ние от понеделник сме на ясла.
Цветя не мисля да носим, а дали ще остава до обяд и колко дни, не знам  newsm78, но можем само за 2-3 дена, защото после няма кой да я взима на обяд... Tired
Саше и ние сме така.  Hug От утре с бодра крачка....
Директорката е казала на мъжа ми първата седмица до обяд, но се надявам да потръгне и в четвъртък да е вече цял ден. Просто няма на кой да разчитам Sad.
Успех на всички мъници, които тръгват тези дни на ясла. Пожелавам им добри учителки newsm63 и весели игри dancing piasyk. И никакви болести  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 214
  • София
  • Мнения: 259
Хайде и аз цоп тука, Ема тръгва от 15-ти в 67 ОДЗ Мечо Пух, ако станат изследванията дотогава, понеже вчера се върнахме от море и ще ги пускам чак утре. Тука чета за дрехи, пантофи, играчки, аз като питах директорката тя каза да занеса каквото преценя и смятам че ще е нужно  Thinking

Искам да ви попитам как седи въпросът с залъгалките, Ема все още си заспива с нейната и не ми се иска засега точно в началото на яслата да я махам, поне това ще я успокоява малко. Та, дават ли им ги при заспиване и въобще?

# 215
  • София
  • Мнения: 2 441

Искам да ви попитам как седи въпросът с залъгалките, Ема все още си заспива с нейната и не ми се иска засега точно в началото на яслата да я махам, поне това ще я успокоява малко. Та, дават ли им ги при заспиване и въобще?

И Митко е така. Бях решила да я махам преди яслата, но се разубедих май именно по тази причина, която и ти си посочила. Така че и мен ме вълнува този въпрос. Предпочитам да му я дават поне в началото преди сън, а после като свикне дружно ще я махаме, но пък и не искам като е с биберон да му я дават през деня!

# 216
  • София
  • Мнения: 861
При нас директорката е казала да си носим шише с вода, бибата, резервни дрехи, пантофки, памперси и мокри кърпи и пликче за мръсни/мокри дрехи.
Така че, явно може със залагалки. Аз съм му я сложила за утре в раничката, пък да видим ще му я дадат ли  newsm78. Все пак ще е до обяд само  Rolling Eyes

# 217
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Записваме се и ние тука с Гого 2 г. и 1 месец. От утре започва адаптацията в яслата. Ние живеем във Франция, но въпреки различните условия, притесненията ми мисля, че са същите като вашите. Нямам предвид да са по-добри условията, да не бъда погрешно разбрана, просто различни. Утре сме само час там, и аз присъствам. Постепенно в продължение на две седмици ще се "адаптира", надявам се да приеме добре промяната. Тук не са никак взискателни за гърнето, даже обратно, затова и нищо не правихме лятото за махане на пампата, с идеята, че в яслата пак ще му я сложат. И залъгалка даже ми изискват, както и любимата играчка...
Лека седмица на всички и успешно адаптиране в яслата! Hug

# 218
  • Мнения: 382
Понеже моето дете го взимам точно преди да са обядвали , храната му я слагат в три бурканчета от детска храна.Това ми даде възможността да видя с какво ги хранят.В 4 от 5 дни яденето е пилешко месо  с нещо , но последните 2 дни липсваше от порцията му.Но най-вече ме притеснява наличието на голямо количество черен пипер и цубрица в храната.Готвено е като за възрастни, а това е ясла #CrazyА има хора , които взимат храна , като от детска кухня за вкъщи .До сега сме взимали храна от детска кухня на друго място, но е съвсем различно, безсолно  , без подправки и червен пипер, четири вида месо на дребни парчета .....Дано да е било така само тази седмица.Иначе човека я яде, харесва му.

# 219
  • София
  • Мнения: 542
Извинете ме, момичета със сигурност сте го дискутирали в някоя от темите, но днес нямам много време, а ми казаха, че за яслите не се пускали документи по интернет, ами на място и колкото по-рано толкова по-добре.Може ли някоя мама да ми отговори дали е така...че ако е така се притеснявам, че съм закъсняла-искам да я пусна на ясла другия септември. baby_neutral
Ако е ясла, не ОДЗ, тогава подаваш документи на място в яслата.
Ако е ОДЗ, си остава подаване по интернет или с молба при директорката, която също ви въвежда в системата в интернет. Но доколкото знам, за следващата  учебна година ще се подава през януари.
Най-добре питай на място в градината, която сте избрали. Peace

Сутринта заведох беба. Влезе без да плаче, ще е до обяд. Дано й хареса яслата.  Praynig Peace

# 220
  • Мнения: 4 393
Много благодаря, мама Саша Hug, че се бях притеснила.Но в Дружба няма ясли всичките са ОДЗ-та, така че си отдъхнах.Ще звънна по телефона все пак за по-сигурно да попитам.

# 221
  • Мнения: 224
Храната и аз нарочно цялата минала седмица я взимах в бурканчета, та да видя каква е и дали детето я яде. Поне от това не мога да се оплача, доста разнообразна, имаше и рибешка супа единия ден. Не слагат сол и подправки според това което опитвах. Единственото което ме издразни е че единия път сладобедната закуска беше кифла с шоколад, а не  примерно с някакъв друг пълнеж. Но какво да се прави нали не си ги храним в нас, ще ядат каквото има  Rolling Eyes

# 222
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Между другото като зачетох по-подробно изискваните документи по наредбите за ясли,които са дадени на стр.8 тук,а и на сайта за градините,никъде не пише,че трябва Васерман.(там ,където пише,че изследванията за кръв и урина трябва да са в едноседмичен срок)Защо всички масово правят Васерман?То е ясно,че не се зачита онова другото писание,на стр.8,където пише,за кръв и урина в едномесечен срок....значи и другото към него не важи вече........

По-скоро другото не важи. Т.е. кръв/урина да важи 1мес., а не 1 седмица. Защото май в мейлите, които са разпращали, са пращали инфо за документи/изследвания за градината, не за ясла. Пратих им запитване миналата седмица, ще видим. Васермана си се иска при всички случаи.

# 223
  • София
  • Мнения: 259
При нас Васерман не искат, дали са ми една бележка с исканите изследвания и там няма Васерман, само кръв и урина, чревните и бележка от педиатъра.

# 224
  • Мнения: 7 947
Отговор от нашата - васерман отпадна, пише го в Наредбата. Изследванията - от началото на месеца, тоест септември.

Общи условия

Активация на акаунт