Ти си неграмотен/на!!!

  • 16 170
  • 327
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 830
 Правят ми впечатление правописните грешки, но не ми пука особено.
 Аз самата не се справям перфектно, но от уважение към четящите се старая да не правя грешки и да пиша разбираемо.

 Повече ме дразни, когато потребители, които пишат например "замрЪзен/а", правят забележки на другите или ходят да се подиграват в темата с бисерите.    Или на тези, които толкова се престарават да поправят, та чак да си помислиш, че си попаднал в сайт на филолози.

 Аз не съм филолог, което ми позволява да си допускам грешчици...
 Работата ми е да разчитам правилно знаците върху банкнотите  Mr. Green

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ко толкова?
ич да'н ти пука.

# 17
  • Мнения: 7 716
Има мнения с такива фрапантни грешки, че понякога се дразня и коментирам, но като цяло гледам да се въздържам Wink. Но към автор на тема, изпълнена с грешки веднага изгубвам уважение. Не говоря за единични грешки - на всеки се случва.

# 18
  • Мнения: 516
Съгласна съм, че езикът върви към опростяване, съгласна съм, че не трябва да сме педантични до издребняване, но за мен непознаването на правописа на родния ти е зик е признак за неуважение, както към теб самия, така и към хората, които те четат.

# 19
  • Мнения: 6 993
Филолог съм. Дразнят ме грешките. Рядко правя забележка.
Обаче е имало случаи, в които аз самата съм правила грешки, така че никой не е съвършен в това отношение. Grinning
Но към автор на тема, изпълнена с грешки веднага изгубвам уважение.

Да, при мен се получава същото, не дочитам и веднага изграждам негативно отношение към този човек....Много съм първосигнална в това отношение Crazy

# 20
  • Мнения: 2 022
на крив чукчи форума му виновен. мен пък ме е яд защо 'сичките тези дами не ползват бутона който си играх доста време да подкарам.

колкото до елитарните забележки - нормално е езиците да вървят към опростяване, а безделниците на които им харесват сложни падежи и имат време да се занимават с такива глупости .. да ходят да учат старобългарски.

(между другото, в този аспект форумът е меродавен. харесва ви или не - т'ва е живият език.)


дразнят ме хора, които парадират с лъскав и перфектен граматически език - и с просташкото му използване.

еди.
Дразня се, когато някой се включи цитирайки и единствено съгласявайки се с цитат, но не мога да се сдържа да не го направя този път. Това мнение пропокрива на 100% и моето. Повече от правописа ме дразнят непрекъснатите забележки за правопис. Да не говорим, че има хора, на които интелекта се изчерпва с безупречен правопис ... и дотолкова.

# 21
  • Мнения: 278
Не говоря за потребители, които обичайно и често повтарят едни и същи грешки, които редовно попадат в "бИсИриТи". Става дума за тези, които веднъж дори, в бързината сторят "гаф", веднага "сержантите" по правописа изтъкват това. Говоря за тези, себеуважаващи, грамотни българи, които по случайност допуснат грешка, трябва ли незабавно да бъдат заклеймявани, като неграмотни?

# 22
  • Мнения: 274
Cygnus, много мазничко. Евала!
 
 

# 23
  • Мнения: 4 517
Говоря за тези, себеуважаващи, грамотни българи, които по случайност допуснат грешка, трябва ли незабавно да бъдат заклеймявани, като неграмотни?
Разбира се, че не. Особено ако първо са си проверили публикацията за грешки.  Wink

# 24
  • Мнения: 3 423
Уважение към езика няма. И към читателя.
Каквото и да си говорим, склонна съм да му
простя на Селинджър някой и друга запетая
или непълен член, ако обаче съумее да ме
разсмее. Не прощавам на хора, на които ни
формата, ни съдържанието са на ниво. Не,
че съвсем нямат ниво, имат, но винаги ми се
явява риторичната питанка "кой ги ебе тия, бе".
Разбира се, не искам да знам, за да не го жаля.

# 25
  • Мнения: 2 022
Lise, a ако формата е на ниво, а съдържанието дрънка?

# 26
  • Мнения: 3 826
що ..
защото някой като няма какво да каже и почва да ти прави забележка за двете запетейки , или за малките букви , или за някакви глупости ..чудя се , ако разговорът е в живота , какво ли ще ти кажат ...

после пък почват да ти правят психоанализа ,

това си е поведение с стил ''свеки " - " дразниш ме с нещо и аз не знам с какво , но ще го открия "

# 27
  • Мнения: 191
Аз също се дразня на лош правопис, не говоря за неволно допуснати грешки. И то на елементарни думи... Не правя забележки, но не се включвам в тема, която се обсъжда основно от неграмотни и изключитекно прости (извинявам се, но си е точно така - дори и в този форум има такива) хорица. Но най-чудно ми е как тези хора дори не се притесняват от неграмотността си! Или не осъзнават фактите?!

# 28
  • Мнения: 278
И аз чета неграмотните постове по диагонал, там не мога да разбера кой е главния герой.
Но да не забравяме, че не всички са в майчинство и много от потребителите пишат от работа. Мисля нормално е в бързината "да не го хване шефа", човек да допусне грешка.

пп. Мен ме подразни коментар на анонимен потребител към едно мое изкаване, без да вникне нито в темата, нито в поста ми.
А толкова беше забавно преди ...

# 29
  • Мнения: 3 423
има хора, на които интелекта се изчерпва с безупречен правопис ... и дотолкова.

Грешиш. Това няма как да е възможно!

Общи условия

Активация на акаунт