Есен на вратата чука - юнчето на ясла тръгва!

  • 13 129
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 524
Бос, браво на Миш-Маш!  Grinning И само 4 деца в група? Брееей, благородно ви завиждам. Дано се забавлява страхотно човечето!  Hug
Светли, дано да минават бързо тези проблеми и да си отдъхне героят, че и ти. Много кофти така.  Confused  Hug
Маслинке, как сте? Оправи ли се Ивайла?  Praynig
Лъвицееееее, къде си, моме?!
Максим също се катери дет' му падне. Иначе го е страх да ходи сам, въпреки че вече е много стабилен, обаче за кетеренето е голям ербап.  Grinning
На изнервените мами ще дам съвета, който и ШоШи е дала - оставете децата на някого и си спомнете, че и вие сте хора! Майка не значи непременно робиня!   bouquet
Моите дивачета си дойдоха снощи, Стефан веднага си спомни, че това е неговото "къщи", веднага взе да обяснява кое какво/къде е и нямаше проблем. Максим в началото гледаше малко ошашавено, но като си видя играчките, всички притеснения го напуснаха. Не иска да заспива сам обаче. Да е легнал на моето легло, аз да съм до него и той да ме гушка - това е формулата. Иначе спа спокойно, само един път се събуди, защото си беше изтървал биберона.
И да ви питам - как са юначетата с пиенето от чаша? Снощи дадох една на Максим в ръцете (с вода), той я надигна, обаче щеше да се удави. иска си шишето с биберон и туй то. А си спомням много добре, че Стефан на тази възраст си пиеше от чаша и даже не съм стояла до него да го гледам дали се справя.  Thinking

# 16
  • Мнения: 263
Ха, добър ден и от нас   bouquet

И аз не съм се включвала цяла седмица, но и ние не "скучаем". Петък бяхме на 2 рожденни дни, а събота и неделя ходихме двамата с Мати до Карлово да работим. Катринка я оставихме тука с баба и и дядо и и честно да си кажа, страхотно си починах  Embarassed За първи път се разделяхме така, но не видях особено да сме и липсвали. Като се прибрахме в неделя, само на баща си се зарадва  Cry После взех да си мисля, дали пък не ми се е правела на обидена  Thinking
А в петъка си изкарахме супер! Просто беше съживяващо за връзката ни... Незнам при вас как е, но покрай всички ремонти, преумора и прочие, доста ни се бяха обтегнали отношенията с мъжо... И това излизане в цивилизацията без дете  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Та такива ми ти работи..
Иначе се виждах с шефа ми да му кажа, че октомври се връщам на работа и каква беше приятната изненада, когато ми съобщи, че моето работно място го няма и ако желая мога да се върна като технически сътрудник със завидната заплата от 320 лева! Щях да го разцелувам от благодарност  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Толкова кофти отдавна не ми е ставало.. Та, сега съм в процес на търсене на работа и изпращане на СВ-та, та да видим...
Вчера заведохме Катринка на едни доста катерушки в Обеля 1 и малкото беше като изтървано! А на пързалката какво прави - УЖАС! Качваме се по стъпалата и тя като тръгне към пързалката, не сяда да се пързаля, а бегом продължава напред!  ooooh! Направо се втрещих! И сега хем искам пак да я водя, хем ме хваща голям страх дали ще успявам да я опазя...

Та такива ми ти работи край нас!

Маслинка, искрено се надявам да се оправяте!
Гери80, дано бързо избиват зъбките!
Босилече, радвам се, че добре си прекарва Мишето, а ти се стягай  Heart Eyes
Анту, и аз съм ЗА съвета на Шоши! Като видях как само една вечер ни подейства на нас... Иначе Катринка обича да пие от чаша, но сама се олива.. Успех при нас е, че най - сетне от време на времее пие САМА от шишето, че много я мързеше досега сама да го държи.. Не е да няма сила, защото какви ли не по - тежки неща вдига и мести ако сика Mr. Green
Аничка, дано  Hug

Аз ще ида да си проверя манджата и ще сядам да погледам филм  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 524
Леле, Еличко, стига бе... Как може такава гавра? Стискам палци да си намериш 100 пъти по-приятна и доходоносна работа от предишната!  Hug За шишето 'найш що така? Защо да си хабя силиците да държа шишето, като може да полегна ей така и мама да ми държи шишето, докато аз блажено папам?  Mr. Green Не е незнание и неможене, хитринка е!  Laughing

# 18
  • Мнения: 263
Леле, Еличко, стига бе... Как може такава гавра? Стискам палци да си намериш 100 пъти по-приятна и доходоносна работа от предишната!  Hug За шишето 'найш що така? Защо да си хабя силиците да държа шишето, като може да полегна ей така и мама да ми държи шишето, докато аз блажено папам?  Mr. Green Не е незнание и неможене, хитринка е!  Laughing
Мерси, Антич   bouquet А, иначе - о, дааа. Мноого сме хитри  Laughing

Забравих да ви кажа два филма, които ми харесаха

Run, Fat Boy Run
Miss Conception

и един сайт за мами с повече време, които поназнайват езици

http://www.freerice.com/index.php

 Heart Eyes  bouquet

# 19
  • Мнения: 548
Един запис и от мен,нямам време за повече!

# 20
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Здравейте и от нас,
Признавам си че отдавна не съм писала. Взеь си една програма за правене на скраб бокинг и правиь най после албумче на Алекс (номера става само когато спи). Сега е готово и отивам до фото да го направят на хартия Simple Smile
Еличко дано да си намериш сто пъти по добра работа.
И Алекс не сяда да се пързаля а продължава да ходи, ужас само тичам по нея.
Анту,
Алекс пие от чаша и от шиме даже (обикновенно без биберона) проблема е че много обича накрая да разлива водата и после да я размазва.
Маслинка как е човечето?
Успех на всички стартиращи в яслата

приятен ден на всички

# 21
  • Варна
  • Мнения: 558
Еличко, надявам се в пълна сила да важат за теб следните поговорки - "Всяко зло за добро" и "Вместо да ти извади очите ти изписа веждите"  Mr. Green. Стискам палци да намериш нещо много по-добро  Peace.
Анту, Ели вече пие от обикновена чаша или шише, но само аз ги държа. Пие сама от шише с дозатор.
Май забравих да споделя, че Ели вече се качва по масата в кухнята и бюрото в хола  Rolling Eyes. Не мога и за минутка да я оставя.
Босилече, много се радвам, че на Мишето му е харесала яслата. Голяма забава ще пада. Ние тук можем само да си мечтаем една учителка да гледа 4 деца, а не 25 както е в действителност Rolling Eyes. Е, с помощта на една леля. Ех, Европата...

# 22
  • Мнения: 199
набързо да се включа.СЕга като излизам ще питам за това сокче на ХИП,дано от него да има ефект,защото ни казаха че до утре ако е с разстройство чантичката и в болницата.Направо ми настръхна косата.От нищо стана нещо.Свекърва ми в момента е пребледняла иедвам ме гледа толкова виновна се чувтсва.Ама мен това не ме топли,защото моето дете ще е на системи.Но  пък хич няма да и проговоря близкия месец.

# 23
  • Мнения: 263
Момичета, благодаря ви   bouquet
Маслинка, много съжалявам Sad Дано ви помогне чайчето и да го намерите!!!  Praynig Hug
Аничка, май ще записваме нашите юнчета на скално катерене  ooooh!
Мадам, какво е скраб боуикинг?

# 24
  • Мнения: 213
Привет,привет!
Маслинка,стискам палци ивайла да се оправи бързо и да не се налага болница Peace
Еличко,дано успееш да си намериш много по-добра работа PeaceРадвам се че добре сте изкарали с Мати и си успяла да си починеш.И аз искам да идем някъде само двамата,но пусто няма на кого да оставим децата.
Иначе днес мъжа ми ме ''зарадва'' че целия ноември ще ходи на курс във Велико Търново.Лошо няма,но аз се чудя как щв се оправям с децата,с училище и други задачки Rolling EyesИ ние сме от катерещите,не е за оставяне щото не се знае къде ще го намеря.Пием доста добре от чаша,но трябва някой да ни я надига и със шишето е така,мързеланчо.
Босилек,браво на малкия,дано бързо да се адаптира и много да му хареса!

# 25
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Пак здравейте,
Такмо  приспах звяро Simple Smile И ние сме от екипа на катерещите се, но се опитвам да внасям дисциплина поне за холната маса.
Мадам, какво е скраб боуикинг?
По принцип е техника на рязане, в смисъл украсяване на снимки албуми, направа на картички, кутийки и т.н с помоща на отпадни материали, напр. изрезки, картинки, копчета и каквото се сетиш ( на англ. scrapbooking"). във форума в темата хоби има момичета които правят чудесийки. (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318588.0) Аз не съм на такова ниво , пък и ми е по-забавно с програмка Simple Smile

Маслинка как е детенцето?

лека нощ

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 703
Добро утро, изобщо не сме спали буди се на половин час, докито вчера постави диагноза ЛАрингит и сега ще ходим да даваме секрет гърлен и носен, ако някой може да ми помогне с инфо , ще съм благодарна, после ще чета и във форума, на запушен нос и Т 37, 5 само вечер е ,има си апетит детето и няма кашлица,ми е чудно за диагнозата.
маслинка сока го има навскъде където продават на ХИП продуктите и на шишето пише ORS 200 , дано да се възтанови бързо малката и не достигате до отделение.
Еличко и аз като Аничка ти пожелавам по добра работа и в пълния смисъл на поговорките да е за теб писано.
Хайде лек ден за днес на всички.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте, мацки.

Маслинке, стискам палци чайчето да подейства и да не с налага да влизате в болница.  Praynig
Еличко, ужастно неприятна история с работата, но подкрепям момичетата и си мисля, че е за добро. Новата работа да е много по-хубава и високо платена.
mamatina, за съжаление не мога да помогна с инфо. Дано бързо оздравее малчо.
madame, е хайде де похвали се какво си направила с тази програма. Много ми е интересно.  Grinning
Ди, дано малките са кротни и успееш да се управиш с тях и другите задачки.
Анту, супер, че мишленцата вече са си в къщи.  Simple Smile Да ги нагушкаш от нас много.
Босилече, много се радвам, че Мишето се адахтира добре и, че на теб ти харесва градината, което е много важно за да си спокойна. Наистина ли децата в групата са само 4? НАправо не мога да си го представя.  Laughing

Ели още не може да пие от чаша, но имаме време да се научим. Чао от нас.

# 28
  • Мнения: 352
Момичета, оставихме дребосъка тази сутрин! С раничката и чехълчетата, в раничката биба, шишето му, любимата му червена кола, якенце и това е....  Cry Като влязохме, се втурна към учителката да и подава раничката.  Laughing  Буболечката ми малка!  Heart Eyes Изнизахме се с татито, показаха ни къде му е шкафчето, написали са му името и са сложили и една лепенка на кола.  Wink Постояхме отвън, постояхме и си тръгнахме... Аз отидох до пазара и купих мноооого кила чушки, че искам да пека и замразявам. Така мина нашата първа сутрин на ясла.  Rolling Eyes 
А децата са 4, защото е частна ясла, предполагам, не знам... Thinking Ама и така не мога например да си представя как ще ги нахрани една учителка четирите, като нито едно не яде самостоятелно... Rolling Eyes  Иначе в държавните сигурно са по десетина или повече в група, но там имат задължително и една мед. сестра на група. Ние нямаме, свеки изрично пита и не беше много доволна, че нямаме, ама какво да направя... Rolling Eyes  Искахме в държавна да го дадем, но като им се обадих преди 3 седмици (когато всъщност решихме да го дадем), просто ми се изсмяха, че звъня през август и ми казаха, че хората си подавали молбите януари.... Crazy Та така...

Маслинке, как е Ивайличка? Намери ли това сокче на Хип?

Маматина, аз не съм много на ти с медицината, но ви стискам палци да не е ларингит и бързо да се оправи детенце!  Praynig

Мадам, много е интересен този скрапбуукинг Simple Smile

За чашата - Миши пие от чаша, но мноооого обича да се лигави и пие 3-4 глътки, после сръбне пак, напълни си устата и леееекичко си я отвори и оставя водата да му тече от ъгълчетата...  Crazy  Това естествено много го забавлява и ако му дам чаша с вода, може така да си играе 10 минути. Да, ама не! После целият е мокър, както и всичко около него.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 2 567
Босилек, чудесно е минал 1я ден! Hug Имай само 1 на ум, че ще дойдат и малко по-ревливи дни, Мишката засега не осъзнава какво точно става  Wink Но предполагам, че девойката бързо ще го успокои, така че не страдате с татито много Hug

Гери, Аничка, поуспокоихте ли топката малко? Heart Eyes

Емма пие от 6 месечна от чашата с мек накрайник на НУК. Обича и от чаша по няколко глътки. Леле, а как обича да лиже бира това дете! Пошуряваше на морето, като видеше халбата Shocked
Весел ден, днес ще ходя да си купувам носия за Октоберфеста, че наближава beer2

Общи условия

Активация на акаунт