Изцеждането - почти пълно фиаско!

  • 1 299
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 869
Хайде да кажа до къде стигнахме в крайна сметка.
Оказа се, че малкият юнак яде по около 80 мл. на хранене. Т.е. не се налага да трупам повече от 120-150 мл. Вече лесно дръпвам по 40 мл. като оставя да си тече от едната гърда, докато бебето е на другата и после доизтисквам на ръка - става достатъчно бързо. Ръгби позата ми е доста трудна, да не кажа невъзможна - много са ми слаби ръцете и вече едва одържам 5-те му кила; какво ще правим занапред не знам... Със спринцовката работя предимно привичер и ако дълго е спал - дръпвам по 20-25 мл. от всяка гърда, за да не се дави бебето, защото напоследък развива симптоми подобни на рефлукс, но знам, че е от силната струя. За храненето, което бебето пропуска заради шишето, пак започвам със спринцовката докато тръгне и после карам на ръка - работа за 20 мин. Засега това положение е ОК;
Явно "перфектната" помпа много зависи от характеристиките на гърдата, но Авент май са стигнали най-близо до универсалността...

marussia,
доколкото знам, има смисъл от електрическата само ако по някаква причина се налага да цедиш изцяло или почти изцяло, а бебето да се храни от шише. 

# 16
  • Мнения: 3 638
Ръгби позата ми е доста трудна, да не кажа невъзможна - много са ми слаби ръцете и вече едва одържам 5-те му кила; какво ще правим занапред не знам...

Не е нужно да го крепиш с ръцете постоянно в ръгби позата... Аз лично сядах на леглото почти по турски с две възглавници върху бедрата и намествах и двете, така че като засучеха ръцете ми оставаха съвсем свободни и дори ноктите им режех  Mr. Green Но май трябва да не е съвсем малък бюста, за да стане номера  Thinking

# 17
  • Мнения: 78
Хм. И аз да се включа с малко опит: по-скоро с липсата на такъв май.
Беба е на почти годинка и сме си на поискване все още - разбирай някои дни е само на кърма, в други яде и други неща, абе с две думи "интензивно кърмене". В първите месеци исках и аз да си правая запаси за да мога да се отделям от нея за повече от 2 часа ако се наложи. Е пробвах как ли не, на ръка, с помпи и тн.
Не и не. Отказах се и в замяна си нагодих ритъма на живот според нея и от тогава си се движим в пакет....  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 869
... Аз лично сядах на леглото почти по турски с две възглавници върху бедрата и намествах и двете, така че като засучеха ръцете ми оставаха съвсем свободни и дори ноктите им режех  Mr. Green Но май трябва да не е съвсем малък бюста, за да стане номера  Thinking

Фата, поздравления! Близнаци и две свободни ръце!!! Ти просто си постигнала непостижимото!:) Ама за бюста си много права - какво мислене и пронбване му хвърлих докато нагодя нещата за кърмене в легнело положение - щото едно е чашка Д, дето можеш свободно да я движиш насам-натам, друго е В.
Както и да е, важното е че в хладилника има едно контейнерче и аз мога вече чат-пат да планирам някои неща Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт