Унижение и неуважение?!

  • 4 281
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Изчакай удобен момент или ситуация и направи така, че нещата да се обърнат на 180 градуса. Не им мълчи, защото няма смисъл да се изкарват по-велики отколкото са. Другия вариант е да ги игнорираш, ако те потърсят - върни си. Peace

# 16
Аз, до сега, все съм игнорирала - тоест, премълчавала и подминавала, но този опит ми показа, че такива хора, като им премълчаваш , не само, че не спират, а продължават още повече, защото смятат, че с мен може всичко безнаказано. А, хумора ми се струва труден в такъв момент, когато ме дразнят?! Много се дразня също и като почнат да ме критикуват, осъждат, наставляват или етикетират.

# 17
  • Мнения: 304
Ами тогава пробвай с тактиката "на удара с удар". Жегни го по болно място да се почувства и той както и ти. Или още от вратата го почваш с някакви дебелашки шегички, подигравай му се и ще спре  hahaha

# 18
  • Мнения: 343
Не на всеки му идва отвътре да бъде жлъчен и ироничен. Понякога и с предварителна подготовка не се получава. Но определено спри да премълчаваш. Просто следващия път, когато те засегнат, им кажи с възможно най-презрителния тон, който можеш да докараш: "Това са пълни глупости." И други вариации на тази реплика, но задължително да присъстват думички като глупости, фантасмагории, абсурдно, смешно и т.н. Не обиждаш директно тях, но омаловажаваш твърденията им. И веднага след това се постарай да смениш темата, за да не се нагнетява излишно обстановката все пак.

# 19
  • Мнения: 1 062
Не мълчи. Ако можеш, отвърни достатъчно грубо, за да ги пресечеш. Ако не можеш, просто на поредната идиотщина, отговори " Много глупава шега, но не съм и очаквала повече от теб" и се усмихни възможно най-мило.

# 20
  • Мнения: 53
Освен всички гореспоменати съвети и мнения /които са добри и биха ти свършили работа/, трябва да поговориш със съпруга си и да го убедиш че каквото и да става, трябва да е на твоя страна и ако се наложи да се защитиш от неговите "близки", той трябва да изкаже гласно позицията си.

Лично мноето мнение е, че ако мъжът уважава и сени жената до себе си и ясно го показва с отношението си към нея, то и околните ще се държат по същия начин.

П.П. Моят съпруг също мрази пряката конфронтация, но когато се отнася до мен - винаги е показвал отношение по въпроса. Така и оклоните ни /ако някога са имали някакво негативно отношение към мен/, проявяват уважение и респект към мен.

# 21
  • Мнения: 2 099
Що не обърнеш дебелия край?То има хора които само като с такъв ги подкараш намират пътя.Не се чуди,помогни им Mr. Green

# 22
  • Мнения: 107
Всеки си има недостатъци и слаби страни, замисли се добре какви са техните и при всеки удобен случай ги изтъквай и иронизирай-не директно но, тънко ги подбъзиквай Twisted Evil
а и кво ще ги избягваш, аз ако съм нарочно ще седя и ще им се усмихвам мило в очите всеки път щом ме порежат, ще се съгласявам с тях и ще се самоиронизирам, а после.....ще ги жегвам там където най-ще ги боли- то с такива хора така трябва

# 23
  • Мнения: X
Унижавай ги и ти! Какво значи да не им обръщаш внимание ? Човек е личност, и както се държат с него ,така се държи и той.

 Peace Напълно съм съгласна. Каквото повикало, такова се обадило.

Общи условия

Активация на акаунт