Примерна схема на захранване (9)

  • 76 468
  • 596
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 642
Благодаря ти много Косе за схемата!   bouquet

Ще си я пазя и ще имам за ориентир като навърши бебо 1 год. А дотогава? Гледам да давам един зеленчук не повече от 5 пъти седмично и редувам ябълка и круша през ден с кашата. За сега кашата е само оризова, но като въведа елда и овесени ядки ще ги "въртя".

Относно пилетата Дюк и цвета им - дължи се на преобладаващо количество царевица в рецептите им за хранене. Под по добри условия - единствено (може би) по малко пилета на м2. В Бг трупното брашно е забранено да се влага отдавна във фуража на бройлерите. По малко (1%) може рибно, има хубаво датско рибно което идва със сертификат за произход и няма рискове.

Понеже съм в този бизнес ми е интересно кое ви притеснява в качеството на бройлерите? Сорри за офф-а Stop

# 331
  • Мнения: 6 713
Здравейте отново!
След като вече повече от месец започнах да захранвам - щерката ми отказва всякакви пюрета! Само каша яде с голяма охота. Чудя се какво да правя? Досега съм давала само оризова каша, днес ще купя една бананова каша. Кажете моля ви, мами, как да я накарам да яде пюрета отново?? Confused Confused Confused
Досега съм давала пюрета от картоф, морков, тиква, тиквички, круша, ябълки (готови и домашни(картоф и морков)

# 332
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
Косе-Босе ,благодаря Hug 
Моите ,и двете,отказват всякаква храна пак Cryсамо мляко! по малко плод на парченца и корички хляб!
Мисия невъзможна ми се вижда вече тяхното хранене #CrazyЗъби не се задават,доколкото успях  да видя...Мислите ли ,че е възможно пак да е някакъв период/ като ,когато отказаха да ядат защото откриха ,че могат с ръце newsm78/

.....................................
Понеже съм в този бизнес ми е интересно кое ви притеснява в качеството на бройлерите? Сорри за офф-а Stop
мен ме притеснява ....може би защото не съм много наясно с произхода им и качеството.Тук има т.нар. пиле от полето/или свободно гледано/ .но няма гаранция,че не са му били антибиотици напр. /или слагали в храната/

# 333
  • Мнения: 1 100
Duhi-puhi, благодаря много! Hug

Днес се зачудих, кога могат да седават рожковиnewsm78 Знам че са доста питателна храна.

Lady Frost, аз давам оризова каша с рожкови Sinlac на Нестле редовно малко след навършване на 6 месеца. Това е диетичният вариант има и някакъв друг, но не знам каква е разликата. Педиатърът я изписа за по-добър сън.

Ние имаме проблем със зеленчуците. От две седмици синът ми с голяма мъка успява да хапне и 50 гр. Само на сладко налита. Ето примерно днес как беше:
- изяде 40-50 гр. домашно пюре с картоф, тиквичка, зелена чушка, масло и магданоз. За да яде още добавих малко тиква с ябълка от готово пюре, но пак не искаше. Изяде само 2 лъжички.
- накърмих го, но явно имаше нужда от още твърда храна. Така отново се принудих да му дам готово пюре "Пиле с бананово-ябълков сос". Изяде 80 гр. за отрицателно време!!! Shocked Вчера спасих положението с "Пуйка с круша и ябълка", но не може все така.
Как да постъпя?

# 334
  • София
  • Мнения: 1 833
Mamagemelar, "Нидо" не е адаптирано мляко, а е сухо мляко. "Нестле Джуниър" е частично адаптирано. Така че ако се колебаеш между двете по - добре второто.


Lady Frost, рожкови има и в състава на адаптираните млека, които са от 0 месеца, така че няма да има проблем да даваш от 4 месечна възраст.


Може ли съвет с какво да въведа глутен при дете с АБКМ като не намерих подходяща глутенова безмле4на каша.
Можеш да въведеш глутен с:
-  овесени ядки (има фини овесени ядки на "Фамилия Никола"), които да добавиш към обедното пюре или следобедната закуска .
- на Хип има безмлечна каша от овес (много е хубава - от опит), Сънвал също имат безмлечна овесена каша
- с готовите плодово - зърнени каши (без мляко са)


Nivea Simple Smile, в бройлерите има доста притеснителни неща - начина им  на хранене, начина им на отглеждане - дават им се стимулатори за растеж, превантивно им се дават антибиотици, отглеждат се, доколкото знам до 35 - 40 дни и са готови за пазара. Именно, че си в този бизнес сигурно ще потвърдиш тези всеизвестни факти.


....щерката ми отказва всякакви пюрета! Само каша яде с голяма охота. Чудя се какво да правя?... Кажете моля ви, мами, как да я накарам да яде пюрета отново?
ЛУРДЕС, а да не би проблема да е в консистенцията на пюретата? Ако са много гъсти може и в това да е проблема. Какви пюрета даваш - готови или домашни?

# 335
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
След като вече повече от месец започнах да захранвам - щерката ми отказва всякакви пюрета! Само каша яде с голяма охота. Чудя се какво да правя? Досега съм давала само оризова каша, днес ще купя една бананова каша. Кажете моля ви, мами, как да я накарам да яде пюрета отново?? Confused Confused Confused

Защо не опиташ да добавиш пюретата в кашата? Може да мине номера.

# 336
  • Мнения: 6 713
Home raider, редки са пюретата, които давам. Размесвам ги с кърма, а ако са си течни като пюре от круша например - с нищо. Аз я слагам в шезлонга, даже вчера от скута си пробвах - не иска, дърпа се, гледа встрани. Да не кажа, че днес и не сука много-много! Това са само зъбите си мисля! Thinking Crossing Arms
Иначе правя и домашни, но най-вече готови давам.

Lady Frost, пробвах го тоя номер вчера, не стана. Но ще продължа да упорствам Mr. Green

Какво мислите за банана? Имам предвид плод банан или каша - почти  на 6 месеца е бебка, дали да не й предложа? newsm78

# 337
  • Мнения: 2 111
ЛУРДЕС въведох банана от пюре като трети плод,след ябълка и круша.
Симона беше на 6 месеца и 4 дни.Не сме имали проблем.
Ванилия много ми е познато това.Ние минахме тези периоди на пуйка с банан,телешко с манго и т.н.
При нас продължи доста дълго този период,около 2 месеца,като вече не искаше и смесено с плодово пюре да яде.Сега си хапва месните на Гербер,а зеленчуково давам 1 път на 2 седмици-"букет от зеленчуци" на Гербер.Може би трябва да пробваш готовите пюрета,моите манджи не ги уважават Grinning,само Гербер признава.
Аз се каня да питам нашата група-Ванилия,Невена,Home raider,Yanina,как мислите да продължавате с кърменето след годинка,ще замествате ли хранене,ще отбивате ли скоро?

# 338
  • Мнения: 534
erota ти до момента не си ли изместила някое от храненията и между кърменията ли даваш всичката друга храна?

Косе Босе   Hug Hug Hug ти си златна

Колко време след започване на захранването се измества някое хранене - кое и с какво ?

# 339
  • Мнения: 263
Здравейте,
Иама проблем , моят син не харесва инстантните каши, плодовете и плодовите пюрета, кисел, плодовие сокове.
С какво да заместя храненето в 17.30ч? newsm78

Попарата я започвам другата седмица за закуска. На обед зеленчуково или месно пюре (ядем всички зеленчуци, жълтък, глутен , масло, сирене и т.н.)

От няколко дни ми отказва кашата с какво да я заменя?

Предварително благодаря Hug

# 340
  • Мнения: 1 100
Eрота, благодаря за мнението. Всъщност синът ми е основно на готови пюрета, точно защото моите манджи не ги яде. Вчера му сготвих за първи път от доста време с надеждата, че вече може да е дорасъл за това, но не. Даже сложих малко оризова каша в пюрето, за да сладни и пак никакъв ефект. Дано да не е много дълъг този период.
За кърменето - мисля да продължа до пролетта. За заместването на храненията нямам план. В момента е на 3 твърди хранения и от 5 до 8 кърмения. Много му харесва другата храна и ако реша да замествам ще е доста лесно. Сега кърменето го използвам главно за успокоение и приспиване. Ако откаже да суче, ще замествам.

# 341
  • Мнения: 2 642



Nivea Simple Smile, в бройлерите има доста притеснителни неща - начина им  на хранене, начина им на отглеждане - дават им се стимулатори за растеж, превантивно им се дават антибиотици, отглеждат се, доколкото знам до 35 - 40 дни и са готови за пазара. Именно, че си в този бизнес сигурно ще потвърдиш тези всеизвестни факти.




Естествено има производства и производства. Както за всичко останало така и за пилета. Единственото с което съм съгласна е периода на отглеждане. Но не влизам в тази тема за да споря  Stop

Взех днес ябълковата каша на Хумана, в съдържанието пише че съдържа освен ориззови стърготини и царевични. Аз царевица на съм въвела още. Мислех тази седмица да въвеждам втори вид месо. Даването на тази каша брои ли се за въвеждане на царевица и пак по 1-2 л ли да започна? Не пише какъв % е царевицата.

# 342
  • Мнения: 8 242
Колко време след започване на захранването се измества някое хранене - кое и с какво ?

Може да се каже, че заместих хранене на 18м. .. че и по-късно  Crazy
Даже и сега понякога не знам дали изобщо съм заместила нещо  newsm78

# 343
  • Мнения: 277
erota, мен вече много ме натискат от работа да пътувам. върнах се преди 3 месеца на работа и досега някак си успявах да избегна, но през ноември няма мърдане и после всеки месец. за по 2-3 дни няма да ме има. не знам дали ще замествам, но ще трябва да въведа АМ и то около месец преди да забегна, че да няма изненади. смятам да почна да давам вечер. иска ми се след това да продължим да се кърмим все пак. аз през деня цедя, за да му го дава жената на следващия ден за обяд и с остатъка му правя следобедната каша. може би ще престана да правя това към края на годината, пък ако намалее кърмата, намалее. с две думи, мисля към края на годината да заместя обедното, но ще видим какво е мнението на моя син

нивеа, царевицата се счита за въведена с тази каша, коментирахме го преди време

чили, хоум райдър е писала какво може да замести кашите. при нас се тачи елда (брашно засега, но имам и зърна и скоро ще ги правя) и просо бях взимала био. аз винаги смесвам с плодово пюре или пасиран плод

взела съм сега брюкселско зеле и замразен зелен фасул. някой да ми каже има ли някаква особеност в приготвянето (някоя част да се отстрани, да се изхвърлят води). мисля, че е достатъчно голям за двете, но дали не бъркам?

# 344
  • Мнения: 2 111
erota ти до момента не си ли изместила някое от храненията и между кърменията ли даваш всичката друга храна?
До 1 годинка е хубаво да не се замества кърмене.Затова попитах момичетата,които са ни наборчета на 10-11 месеца,защото никоя не е заместила кърмене  с твърда храна все още.Твърдата храна давам преди кърмене.Ето ни режима в момента:
9.00-кърма
11.00-пасиран плод 75 мл
12.00-кърма
14.00-месно/рибно пюре 90-100 мл+1/4 жълтък 2 пъти в седмицата
15.00-кърма
18.00-кърма
19.30-каша 150-160мл
21.30-кърмене
Аз мисля да махна кърменето в 18.00 часа и да давам кашата тогава,след това ще махна и това в 15.00 часа.И мисля да останем на 3 кърмения до пролетта.
Чили дъщеря ми не иска да яде инстантни каши от 2 месеца,но тези в бурканче ги харесва и от тях й давам като ги редувам:
-пълнозърнеста каша с банан на Хип-има овес и пшеница
-пълнозърнеста каша с круши Хип-овес и пшеница
-пълнозърнеста плодово-оризова каша Хип-има пълнозърнест ориз
-каша с ориз,праскова и банан Нестле
-каша с банан,ябълка и сухар Little Bee
-оризова каша с био плодове Little Bee

Общи условия

Активация на акаунт