Адаптация в яслата

  • 4 126
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
Като ви чета, явно на всички ни притесненията ни са едни и същи. Дъщеря ми (2г6м) ще тръгва за първи път на градина на 16.09. Сърцето ми се свива като си помисля. Обаче май не трябва да се притесняваме толкова много за децата. Дай боже да са здрави, през останалото (а и през това) и ние сме минали, когато ни е било времето  Laughing Така говоря сега, ама сигурно на 16ти друга песен ще запея  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 172
Днес Георги отново беше цял ден на ясла. Сутринта не плака чак толкова много, а повече мрънкаше. Казаха ми, че си е играл с децата, ял е и е спал. Късно следобед, обаче вдигна температура. Има кашлица и хрема. Вече е болен. Една седмица ходи и веднага му се отрази. Дано бързо да оздравее.  ooooh!

# 17
  • Перник
  • Мнения: 396
Ние все още нямаме наблюдения в/у яслата, но така като ви чета, тия лелки май една и съща песен знаят: "Играе си с дечицата, яде, даже и допълнително си поиска, спа...". Абе изобщо никакви проблеми няма  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 114
Ние все още нямаме наблюдения в/у яслата, но така като ви чета, тия лелки май една и съща песен знаят: "Играе си с дечицата, яде, даже и допълнително си поиска, спа...". Абе изобщо никакви проблеми няма  Rolling Eyes

Има нещо такова. Всеки път като питам как е било, ми декламират това. Ама от друга страна защо пък да ме лъжат? Какво сложно има да кажат,че не яде. Като я взема е обезумяла от глад, а тя не е от ящните принципно.
За плакането сутрин, Дари си плаче. Откакто започнах да я давам за гледане, само първите 2-3 дни не е плакала. После разбра за какво става въпрос и всеки път е така. Веднъж повече, веднъж по-малко.
За болестите - явно е неминуемо.Миналия месец е ходила само 5 дни. Тази сега започна, изкара една седмица, тъкмо си отдъхнах, че е ОК и днеска след обяд е с температура.

# 19
  • Мнения: 269
Дани е на 1г и 10 месеца и ходи на ясла от 2-ри септември. Много плаче-като влезе в градината, като го взимам, вкъщи е ужас-тръшкане по земята, глезоти и реееев... Даже и следобед не спи като хората-буди се през 15 мин  Confused Лелките (струват ми се сурови и сърдити, само една добра има) казват че доста плаче, иначе всичко си изяждал.. Много ме притеснява дали изобщо ще свикне, в другите групи децата остават вече и да спят там, аз го взимам на обяд. Така няма ли да свикне на обяд да го взимам и като не дойда да чака и плаче още повече...
Ох, незнам какво да правя и в къщи, и в градонката е един ужас с него - нищо не дава (играчки, зрънчо), тръшка се, реве... А още не говори и в повечето случаи дори не може да се разбере за какво му е криво!  ooooh!
Някой да е изпадал в подобна ситуация или да има идеи?  newsm78  Praynig

# 20
  • Мнения: 7 947
Реве, не реве - не спирай да го водиш! Ако така лесно ти се налага и ти се съобразяваш - утре какво ще стане замисляш ли се...Няма дете, което да не е плакало в яслата, просто едни свикват по-бързо, други по-бавно. знам, че ти е тежко да го виждаш раплакан, но преглътни и след време вече няма и да си спомняш за тези притеснения  Wink Продължи с взимането на обяд и като посвикне - тогава го остави целодневно. Аз лично вече споделих, че съм против половин ден водене, но щом си почнала - продължи така.

# 21
  • Мнения: 299
Да се запишем и ние тук-днес за първи път бяхме на ясла,макар и само за 30-40 мин.Лелките така ми казаха,въпреки че се надявах да остане поне до обед.Уви,още с качването по стълбите чувам онова познатото "мамммаааа" и "пишааа",но във възможно най-истеричния оттенък.Детето не беше спряло да реве през цялото време,беше подуто от рев.Аз ревах,но не пред него.УЖасно ми е криво,дано утре го "задържат" малко повече от 30мин,дано му обърнат малко повече внимание и се поуспокои.
Ще се разпиша и утре Sad

# 22
  • Мнения: 269
Ами и на мен лелките ми казват в колко да го взема, аз не се впечатлявам много от рева му-той е целодневен  Close, но май не го искат такъв ревящ... и аз мисля че не му обръщат много внимания-има доста малки дечица, които реват, явно не им се занимава.. Close

# 23
  • Мнения: 7 947
Сами казвате, че има доста малки дечица, които реват - е как според вас две жени да накарат да се успокоят и млъкнат няколко ревящи едновременно сутрин  Crazy

# 24
  • Мнения: 172
Георги още е болен. Поддържа висока температура, хрема и червено гърло. Дано да оздравее по-бързо, че отново ще започне същия процес към адаптиране в яслата.  Thinking

# 25
  • Мнения: 269
Направо не им завиждам на лелките!! Но аз нямам предвид сутрин, а през целия ден..и търся вина в себе си-да не би нещо да не правя или обеснявам както трябва....Sad

# 26
  • Мнения: 1 586
didi_777 Не мисля,че е в теб вината.Просто детето е много привързано,това е ново място,няма я мама и така нататък,ще свикне макар и по-бавно.При нас има едно момиченце, до скоро много плачеше ама постоянно,стоеше само по половин час и накрая казаха на майката да го спре за известно време,тогава тя малко им се тросна и им обясни,че щом е дала детето на ясла явно няма възможност да си стои в къщи,помоли ги да променят малко тактика,детето вече свикна,остава за цял ден ,яде и спи.Не им е лесно на лелките но в крайна сметка това им е работата!

# 27
  • Мнения: 269
Ох, мерси  Peace Не съм мислила, че толкова ще се притеснявам с тази ясла... Беше толкова общителен...

# 28
  • Мнения: 1 312
Това с 30те минути оставане в яслата ме учуди доста.
Според мен за толкова кратък престой единственото нещо,което може да се постигне е травмиране на детето.
Никаква плавна адаптация,никакво свикване и проучване на обстановката не е това.
То за 30 минути не може да се успокои и забрави,че е оставено само,без майка си,пък камо ли да се разсея или заиграе с другите деца.
За по-малко от 3-4 часа просто не си струва да го будиш и мъкнеш сънено и криво сутрин там.
Настоявай да остане на обяд и го вземи преди да сложат децата да спят-12.30 обикновено.
Така седмица-две максимум и после почни да го оставяш и за следобеден сън.
Иначе правиш лоша услуга и на детето,и на себе си.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 648
Ще следя темата, че от понеделник мисля да тръгване и ние! Ако нещо не ни върнат де, че оке тече ремонт на основната сграда, в която е градината!
Иначе пролетта го пуснах два пъти за по три дни в самостоятелна ясла - и двата пъти се разбиля на трутия ден! Иначе рева на втората тройка дни - на първата беше ангелче и ни подведе доста! Пуснах го втория път направо за цял ден и тома май ми беше грешката!

Общи условия

Активация на акаунт