Как бихте постъпили на мое място

  • 5 319
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Бясна, аз заради това го съжалих. Не заради сегашните му гнусни заигравки.
Но някой не ме разбра... както и да е.
Успех, дано постигнеж положителен резултат. Ако докажеш, че детето е физически малтретирано от бащата, а майката вятър я вее на бял кон, може да е за доброто на момчето. Нищо , че първите 7 години са изтървани, пак има надежда да се оправи.

# 16
  • Мнения: 603
какво като е Канада - да не би в Бг такива неща да са позволени? Махвате просто с ръка и готов, така ли? Не можете да си представите какво е усещането за една майка...

В България никой полицай няма да се занимае с това. Просто няма правосъдие

Кой да сигнализира - майка му ли ? Тио се шегуваш - тя да не би да не го бие.

На въпросът ти кой да сигнализира - те да не живеят на къра и да няма хора наоколо? Нали все някой чува какво се случва там? Защо иначе толкова години ни промиват мозъците тук, че там всичко е уредено и няма ненаказан насилник?

# 17
  • Мнения: 295
Права си, че трябва да се реагира и да не се оставят нещата така. Казваш, че психолози работят с него и няма ефект. Не знам, може би наистина трябва да се обърнеш към социалните служби или поне към тези психолози или възпитатели, които работят с него. За полицията - не съм сигурна, че е най-правилното решение, но едно е ясно, че трябва да се действа. Не можеш да оставиш нещата така. По-склонна съм да мисля, че би трябвало да сигнализираш съответните психолози и педагози.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 384
И на нея й били бъркали в гащите, но от друго място знам, че баща й я е насилвал сексуално, което я е принудило да се омъжи много рано. Та вие сте - давайте акъл!

bqsna смело към социалните,психолозите заради двамата/майка и син/
и двамата имат нужда от лечение! #2gunfire

аз не бих допуснала 2-ра среща независимо по-какъв повод,ако присъства въпросното семейство-тактично бих отказала на домакините  bouquet


успех!

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Малко пресилени ми изглеждат нещата.В крайна сметка говорим за деца ,не за педофил. Ти предварително си настроена срещу въпросното момче. А как щеше да реагираш,ако това се беше случило само между дъщеря ти и рожденника. Без голямото момче да е там?
 Децата са любопитни ,често се случва да им хрумнат подобни игри. Мисля, че ти трябва да обясниш на дъщеря си, как да се справя в такава ситуация,щом и е неприятна.
Аз не си оставям 5 годишния син дълго без надзор,още повече когато нещо /или някой/ ме притеснява.

# 20
  • Мнения: 143
Децата са си деца, вярно е, някои са по-палави и агресивни. Тихите, възпитани деца какво да правят и как да се държат в случая, че да не пострадат? Родителите в огромна степен са виновни по един или друг начин детето да се държи по подобен начин! Жалко че да си агресивен, манипулативен и прочие вече се толерира  Confused
 Бясна, не оставяй така нещата! НЕ чакай да стане нещо крайно!

# 21
  • Мнения: 114
bqsna, вината за мен е изцяло твоя( да се стресира така дъщеря ти)
I- вместо да вилнееш тук с определения като "гад" и обсъждане на родителите, подай сигнал където трябва. има си хора,занимаващи се точно с такива "родители" и деца
II- при условие,че знаеш за въпросното семейство,защо просто не се извини на приятелката си и пропуснахте РД
III- дъщеря ми е още малка, но за мен тишината(когато е с други деца или дори сама) е много по-обезпокойтелна,отколкото врявата,виковете и смеховете. когато е/са утихнали,значи правят някаква беля
дано дъщеричката ти се успокой и тази случка не се отрази и помрачи детството й  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 733
II- при условие,че знаеш за въпросното семейство,защо просто не се извини на приятелката си и пропуснахте РД
Ето това и аз се чудех!
Иначе - подай сигнал ако смяташ, че ще ти обърнат внимание. Според мен все още има надежда да се поправи момчето.
Но при всички положения повече не бих ходила на мероприятия, където ще присъства и то.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Момчето е достатъчно голямо. Ако бяха две 4 годишни, иди ела. Според мен трябва да се подаде сигнал за това. Нито сме компетентни в областта на детската психология и работата с проблемни деца, нито пък можем да помогнем адекватно. Социалните си имат обучени за това хора, които ще преценят нещата.

# 24
  • Мнения: 130
1во- подай сигнал
2ро- не напомняй на дъщеря си за случката да не я стресираш допълнително.
Не е за вярване- аз имам дъщеря и си представям как бих се чувствала на твое място. 
Успех!

# 25
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момчето е достатъчно голямо за да осъзнава какво прави,след като родителите не реагират имаш право да подадеш сигнал на социалните....
Що се отнася за петгодишната ми дъщеря -не, не я оставям без контрол и по принцип все още имам възможността (докато е малка)аз да подбирам средата в която да я допускам,въпреки,че това не винаги е гаранция.....
На нас скоро ни се случи както си вървим едно момче(10-12 годишно) да я удари в гръб от балкона(в присъствието на родителите си)...,да не говоря колко пъти пред входа щеше да отнесе детето с колелото добре ,че съм плътно до него.....и понеже никой не му направи забележка,детенце вчера ми вика,, Ела да видиш какво прави голямото момче,, и като се показах на балкона взело камък в ръце и стърже по колата и аз съответно му казах да остави автомобила ако обича ,при което майка му ,която седеше на близката пейка ,дори и при моята забележка не реагира -все едно нищо не става....
Аз няма на кой да подам сигнал или да се оплача,но при вас нещата са различни ,така ,че действай.........

# 26
  • Мнения: X
До сега не ми се е случвало да оставя детето си някъде 20 минути без да знам с кого е и какво прави.
 А и винаги отбягвам хората които не са ми приятни на мен и потенциално опасни за детето ми. Съжалявам но, да- това дете явно има проблем, но ти ще подадеш сигнал защото си пряко засегната от някаква случка, за която обаче си си виновна ти. Знаеш ли какво можеше да се случи за 20 минути......

# 27
  • Мнения: 250
Бясна, не оставяй така нещата, защото това няма да ти дава мира, че не си направила нищо по въпроса и че утре може да се случи на друго дете. Сигнализирай било то полиция или социални служби, на това дете трябва да му се помогне докато е време, явно семейната среда е кофти. Тук местните служби в БГ не са дораснали за такива проблеми, ще им се сторят безобидни, но в Канада нещата сигурно стоят другояче. И аз имам 5 год.син и на такива поводи естествено, че не можеш да си плътно до него и да го държиш за ръката при положение че има куп деца и то си търси играта. Естествено не го изпускам от очи, но подобни неща могат да се случат за минути, а случилото се ще се запечата в съзнанието му. Успех!

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Имам две дъщери и направо се смразих, като прочетох поста ти. Такъв на момента бих го замъкнала собственоръчно в полицията! Барабар с родителите му! Келеш с келешите, на 9 години травмира малки момичета, като се опитва да им смъква гащичките. А на 12-13 сигурно ще е първото му изнасилване. Самотен и нещастен бил - и други са даже и по-зле, но не се опитват да събличат момиченца! Какво е виновна дъщеричката ти за това, че той живее в такава среда?! Подай оплакване!

# 29
  • София
  • Мнения: 221
Имам момиченце и ми се повдигна  само докато четях за игричките на онова уродче!Гони го до дупка!Успех!
поздравления за прозрението да наречеш едно дете уродче. стана ми любопитно на 9г какво ли краде.А по отношенията на "съветите" нямам думи.Полиция  за 9 год дете , може и камъни на прощада, така ами мъжете трябва да се бият като малки още, а също да знаят , че за всичко те са виновни..когато аз бях на 4 това беше преди повече от 35г ги играехме същите игрички  винаги е любопитно да откриеш другия пол..ей , че съм извратена била. Simple Smile
ама като майка на момчета съм смутена лекичко от темата.

Общи условия

Активация на акаунт