Споделете 77

  • 24 709
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 945
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Признавам си,че едва вчера разбрах какво значело" Буба Мара"!Отдавна ме човъркаше  да си ви питам направо,ама пусти сраммммм...

# 946
  • Мнения: 2 792
 Не съм чела много, много назад, та не съм много в течение с питата, за прохождането прочетох, де. Честито!
 Пита се меси лесно, не е голяма философия, само трябва да се изчаква търпеливо първо замесване, после втасване на по-топло от стайна Т поне 20-30 минути, после пак замесване(и оформяне както е идеята) и пак поне 10 мин. да повтаса/отпочине преди да се вкара във фурната и нещата се получават супер, независимо от базовото тесто, което се ползва.

# 947
  • Мнения: 2 032
И аз не съм чела назад. Исках само да споделя, че се чувствам като в "окото на урагана" с драмите у финансовътъ системъ.
И че шефът на отдел риск (в този фонд дето в момента се подвизавам), днес следобед припадна. Явно на него му е по-зле. 300 милиона само тази седмица им се изпариха.
Как да не се алкохолизира човек, как?
Та наздраве де.

# 948
  • Мнения: 4 586
Абе не е толкова лесно. Мама е на 78, обаче нейното тесто стои идеално гладка топка, леко сплесната, а моето да си скъсам гъзягата от мачкане и месене, все някъде има някоя гънка. Тънкажи има де. Във фурните тестото втасва в една машина, където за да печели време на поточната линия, ходи в едни люлки от плат нагоре, надолу. Машината се казва пруфер. Освен, че е топло там, се потдържа  в интервала 85-90 процента влажност на въздуха.

# 949
  • Мнения: 5 370
И аз не съм чела назад. Исках само да споделя, че се чувствам като в "окото на урагана" с драмите у финансовътъ системъ.
И че шефът на отдел риск (в този фонд дето в момента се подвизавам), днес следобед припадна. Явно на него му е по-зле. 300 милиона само тази седмица им се изпариха.
Как да не се алкохолизира човек, как?
Та наздраве де.
Не разбирам нищо от борси и риск мениджмънт, затова свалям шапка на управляващите финанси.
Искам да се похваля, че се оправих с конвертирането на документа!!!! Чак изревах в 23.30. Горките комшии! Лека ви нощ!

# 950
  • Мнения: 516
Алис, какво стана с оная проклетия, дето те млатеше на тренировки?
Чувствам се дебела.

# 951
  • Мнения: 4 586
Доня Флор явно не е първа младост, щом на Флорчето му стърчат табаните извън ъгловката, ама ней се.
Коя съфорумка беше в окото на урагана Айк, ли, как беше. Днес слушах за вълни 15м. Shocked

# 952
  • Мнения: 7 002
Бейлис, Ицото беше застанал зад мен и ми наднича в компа и вижда снимката на спящия татко и малкия Наско.
Каза, че ако някой има съмнение чие е детето, веднага ще изчезнат, ако види тая снимка  Laughing Много му хареса, остана във възторг Joy

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 00:02 от Еовин

# 953
  • Мнения: 516
Вълчак, на 36 съм и никога не съм го крила. Нелоша възраст. Но от миналата година официално не съм в групата на младежите.

# 954
  • Мнения: 2 032
Дона Флор, ще ти отговоря най-обстойно.
Сега съм далеч от този център, и не ходя.
Поради гърча на работа не дебелея, но стилът "торба-кокали-която-се задъхва-ако-е счупен асансьорът" не ми харесва.
Няма какво да се прави в момента. Нали съм много 'убава, ми удължиха секондмънта до Коледа. Което пък ще ми скъси живота.

# 955
  • Мнения: 4 586
Ео, обещай и на самурая такава снимка.

# 956
  • Мнения: 3 216
Споделям, че бебето заспа току-що..май  Tired За съжаление при нея късното заспиване не е свързано с късно ставане - най-вероятно 7 и нещо ще е на крак...Кога се наспива това дете, не знам  Thinking Успокоява ме мисълта, че вървейки по стъпките на батко си, ще дойде време да спи до обяд.

Дренке, честита ти пешеходка   bouquet Нито пита мога да меся, нито нищо  Embarassed Ама хич не се и мъча, отвътре не ми идва  Rolling Eyes

Buba Mara, наздраве   bouquet

# 957
  • Мнения: 2 792
   Не говорим за майсторлък, а за начинаещи Вълк, пък може да се открият скрити заложби, от къде знаеш.
  Иначе и аз мога да замеся содена пита, която да бухне като превтасал хляб, като използвам само брашно, сол, кисело мляко и сода, но това е защото месенето ми се удава и ми е кеф да го правя.
 Аз може би съм един от малкото разочаровани потребители на машините за хляб, цялата процедура отнема прекалено много време и резултата не е кой знае какво.
 Тесто с гънки съм нямала и козунаците ми се късат на конци, но спирам до тук, ще изчакам Момчил да пропише във форума, че е нескромно така да се самоизтъквам.
 

# 958
  • Мнения: 212
Флор, добре дошла в отбора ... на чувстващите се дебели.

Споделям умора, искаше ми да се и аз да се наливам с нещо алкохолно, но уж съм на диета, а изяодх 3 фунийки с крем  Embarassed, и  си пропуснах вечерята по този повод.

Споделям, че мислех, че не съм вече shopaholic /не намирам точната дума на български, извинявам се за английския/, но се оказа, че съм сгрешила. Днес харесах един червен тренч /скоро научих тази дума и вече я използвам  Laughing/ и веднага ги съчетах с обувки и чанта. Надявам се до заплата да свършат, за да не се налага да ги купувам /и сега имам пари, но си намирам оправдания, дано да подействат/. Направо съм за КМ, или за психиатър  Embarassed по-скоро май.

Искам да се похваля и да  споделя, че откакто съм се записала на библиотека /т.е от април/, съм прочела над 20 книги. По време на следването бях спряла да чета художествена литература, но сега си наваксвам.

Наздраве на празнуващите, аз отлитам да сънувам.

# 959
  • Мнения: 7 002
Ео, обещай и на самурая такава снимка.
Шт, тихо, Вълчо, тихо.
Напоследък не ми бяга по тази линия с диви крясъци, както преди  Mr. Green
Още малко и ще ми се отвори парашутът. Crazy
Мисля, че изтървахме бебетата за май, а?
Значи за август е следващият момент, в който би ми се вързал. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт