капки кърма от гърдата

  • 3 416
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 569
   И аз приключих с кърменето преди 6-7 месеца , а все още имам капчици . Аз знаех че е нормално до около година след това , но явно има и случаи с още по- дълъг период.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
На твое място все пак щях да поискам съвет от лекаря си - дори да е по телефона.

Иначе не, не ми се е случвало. Имах такива капки... ннн... до о/о седмица след като окончателно спрях с нелепите си опити за кърмене или доене - то при мен си беше някаква пародия, обаче. Но... Ами, доста време ми се струва. От друга страна, ако може от мъжки гърди да се изцеди (да се стимулират да образуват) мляко - може пък да е напълно нормално...  newsm78 Но питай все пак. Те лекарите са затова - да знаят повече.

# 17
  • Мнения: 2 803
Нормално е, няма място за притеснение. Аз бях така година и нещо след като спрях да кърмя.

# 18
  • Мнения: 35 968
съвсем нормална реакция

# 19
  • Мнения: 266
И аз съм така, при всяко едно по- силно стискане и от двете гърди излизат капчици, при това от 2-3 каналчета, от лявата капките са бели като кърма, а от дясната прозрачни, както когато имах коластра преди да родя  newsm78 Сина ми е вече на 2 год... цедих се около 4 месеца и спрях без да пия хапчета, кърмата сама си намаля.
Ходих на гинеколог няколко пъти след раждането за контролни прегледи и съм споделяла с него, според него и според личната ми лекарка не е съвсем нормално  Tired Проблема бил в хормоналният дисбаланс и високите нива на пролактин. Проблема при такива нива на този хормон е че може да бъде забавена или напълно стопирана овулацията и при желание за второ дете да има затруднения при бебеправенето или забременяването да е направо невъзможно. Трябва да се пият хапчета за спиране на кърма и да се проследят нивата на пролактина преди и след лекарствата.
Аз обаче, тъй като не планирам второ, а и не ми се пият хормони, нищо не направих и съответно проблема ми си остана  Crossing Arms Не знам, но някак си се надявам да се реши от само себе си  Crazy
В крайна сметка е най- добре да се направи консултация с гинеколог и с ендокринолог!

# 20
  • Мнения: 1 668
Година след като спрях да кърмя при стискане имах по 3-4 струи  Joy. Ходих на мамолог - не предприе нищо. В момента все още имам капчици при стискане

# 21
  • Мнения: 179
И аз сам така ,не го кърмя вече 3 месеца и от гърдата ми излизат няколко капчици и ми казаxа че е нормално и ще отшуми Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 195
И на мен ми се случва подобно нещо Thinking
Консултирах се с генеколога си - каза че е нормално Peace. Впечатлние ми направи че капките са от гърдата в която имах повече кърма Thinking

# 23
  • Мнения: 1 131
Родих сина си и го кърмих едва 40 дни,след което се наложи да прекъснем кърменето,понеже имах бактерии в кърмата.Година след това установих,че ми изтича течност от едната гърда.Ходих на ендокринолог и се оказа,че съм с висок пролактин и аденом на хипофизата.За съжаление капките кърма на вече некърмещите жени е симптом за висок пролактин.Незабавно отиди на ендокринолог.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Подкрепям Харем стил напълно.Изтичането на секрет от гърдите си е проблем.Аз от няколко години имах такова изтичане ,но поради незнание даже не бях споделяла с док.Не можех да забременея две години.Накрая стана ясно , че именно този секрет е бил сигнал за висок пролактин ,а впоследствие  се откри аденом на хипофизата.Понякога за гинеколога това е не е обезпокоително,но за ендокринолога е знак за проблем.

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понякога може капките кърма да са сигнал за повишен пролактин, но съвсем не е задължително. След спиране на кърмата (все едно по какъв начин, но особено при спиране без медикаменти) е нормално в продължение на поне 6 месеца да има капчици при стискане, може да се появяват особено при хормоналните промени втората половина на цикъла - това е лекарското мнение (а наблюденията на майките са за доста по-продължителен период на съществуване на капки). Просто далеч не всяко изтичане на капки от гърдата е проблем и изисква намеса, особено ако е имало скорошна лактация.
Но ако се появят капки година след като вече изобщо не е имало такива, тогава наистина е повод за замисляне.
Лично при мен при стискане капки съм имала през цялото време след спиране на кърмата с първото ми дете (кърмила съм само месец и нещо тогава) до следващата ми бременност (почти 4 години след това - бременността не беше успешна, но явно поради хормоните около нея нямах вече капки чак до средата на третата ми бременност, когато започна да се появява коластра). Никога не съм имала повишен пролактин, нито проблеми със забременяването.

# 26
  • Мнения: 466
Бебето ми е на година седем месеца - не го кърмя от около година и два месеца ,но все още от едната ми гърда / в която имаше повече кърма / при стискане се появяват бели капчици кърма . Менструацията ми е редовна - споделих този факт с гинеколожката си вчера при конпролен преглед - тя ме изпрати веднага на изследване за нивото на пролактина ми . Утре ще си правя изследването - ще видя какъв е резултата , ама големи ужасии прочетох тук за пролактина и направо ми настръхна косъма  Embarassed
Възможно ли е пролактина да си ми е в норма и пак да имам тези капчици ?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Да, тогава този секрет може да е причинен от някоя бактерия .Мисля че се прави някакво изследване и се пият антибиотици.Но не е страшно, важно е че си взела мерки да се консултираш с лекар Peace

# 28
  • Мнения: 2 334
Щом на прегледа, на който си ходила всичко е било наред няма за какво да се притесняваш.Може пак както ти е казала Angel_Dust да се обадиш на лекаря си, за твое успокоение.

 Peace

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно ли е пролактина да си ми е в норма и пак да имам тези капчици ?
Възможно е и най-вероятно ти няма абсолютно нищо. Направи изследването за успокоение, а ако няма повишен пролактин и нищо друго, което да навежда на мисълта за проблем, няма да има нужда да пиеш и лекарства (макар че ще ти ги изпишат със сигурност).

Общи условия

Активация на акаунт