"Втория триместър се задава и МАРТенчето ще подуе коремчето на мама"

  • 14 352
  • 306
  •   1
Отговори
# 210
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Здравейте и от мен.
Няма да се задържам много тук, за да не ви заразя с лошото си настроение, че днес отрано съм яхнала метлата  afwitch Ми много ме дразнят разни неориентирани екземпляри дето само ми губят времето. Аз като отида някъде, винаги гледам да съм информирана и организирана и да загубя минимум време на човека отсреща. Тюююю, много се дразня...
И аз сънувам-много и големи филми, но четох, че било нормално заради хормоните.
Аз смятам да поръчам някои неща от Ларедут, особено бебешките много ми харесват. Виждала съм дрешки, получени оттам-много ми харесват. Доставката ми казаха, че е около 5 евро. Обаче размерите са ми голям хикс.
Хубав ден на всички Hug

# 211
За Ларедуте-да ви посъветвам не взимайте за новородено 45см много е малко,от 54 нагоре.

Вижте днешния празник-

Рождество на Пресвета Богородица
Денят, в който се е родила Св. Дева Мария, майка на Сина Божий Исус Христос - Спасителя на света, е един от 12-те най-големи християнски празници, известен в народната традиция като Малка Богородица.

Родителите на Светата дева - праведните Йоаким и Ана били щедри и милостиви, но бездетни хора от Назарет. Погълнат от скръб, Йоаким отива в пустинята, където прекарва в строг пост и молитва 40 дни. Ана също се моли горещо на Бога да я дари с рожба. Господ Бог чува молбите им. Пред Света Ана се явява ангел, който й казва, че ще роди благословена дъщеря на име Мария, заради която ще бъдат благословени всички земни родове. Когато малката Мария навършва три години, родителите я завеждат в Йерусалимския храм и така изпълнили обещанието си да предадат своята единствена рожба в служба на бога. Мария остава да живее в храма като приема върху себе си дълга да лекува в скръбта им всички самотни и изоставени хора. Напуска земния живот на 64-годишна възраст.

Това е един от трите големи Богородични празници на Православната църква, на 8 септември (21 септември ст. стил) Божията майка се почита като пазителка на християнското семейство и покровителка на родилката и детето. На много места се спазва традицията да се замесва и опича малка питка, намазана с мед за родилката, наречена "Богородична питка".

# 212
  • Мнения: 3 621
Маруся, мерси за инфото, аз съм толкова невежа в църковните празници и това как се почитат....
между другото Яница май не е писала скоро , дано при нея всичко да е ОК и може скоро пак да си направим една срещичка , има и други бремелинки от Бургас, могат и те да се включат.

# 213
  • Мнения: 4
Еми честит празник тогава Simple Smile

Бях ви обещала да ви кажа за малкия ЦУМ - работи и в неделя до 17ч. Simple Smile само, така и не можах да разгледам вътре, защото докато чакам  мъжа ми да дойде да ме вземе и затвориха... бясна бях, защото цял ден го мислих, на всичкото отгоре в колата ми беше зле въпреки,че кара с 40км/ч и бях с едно пликче в ръце Sick.. Но важното е,че всичко свърши добре, защото (аз не се оказах) отидохме до Скай центъра и от там си взех и дънки и панталон за по-хладничкото и съм много хепи и нямам търпение да застудее вече (не само за това де). Обаче се изумих от цените (сигурно ако не бях толкова ядосана, нямаше да дам толкова пари накуп) така,че това ще ми е пазаруването за бременността, освен ако не стана над 100 кг ( Praynig неее).

Маруся пази се сега ти се е паднало да лежиш и без това, възползвай се да се оправиш бързо!
Зелено човече, не се тревожи и аз мисля че всяко зло за добро и ще намерите квартира, само бъди спокойна и всичко ще си дойде по местата.
Добре дошла на новата мама Simple Smile

За боядисването - момичета аз лично гледам което вредно нещо може да се избягва, да го избягвам, а това да ги вдишаш тия химикали и да ти отиват в кожата, все ми се струва, че не е добре за бебето, аз лично ще изчакам (може би докато спра да кърмя), а за подстригването не виждам нищо лошо. До колкото знам обаче през бременността косата става по-хубава и здрава и пада по-малко, за това не е необходима често подстригване, за това аз лично ще се възпозвам да се видя с по-дълга грива  Grinning

За спането и сънуването - и аз много сънувам и все едни интересни небивалици уж реални,  като цели филми Laughing четох,че това е нормално като влезеш в 4месец,защото нивото на прогестерона се покачва (пък на мен ми е рано още). А за спането аз от сега се мъча да се уча да спя на една страна , защото до сега спях само по корем, което въобще не е наред за бебо, както и по гръб не е. Четох че е най-добре на лявата страна защото така притока на кръв към мъника е най-добър и било добре да се сменят страните...та така уча се от сега, защото като почне да ме рита дребосъка в натежалия корем едва ли ще ми е до това дали съм на ляво или надясно или с главата надолу Crazy , че мисля само как да успея да заспя.. така си мисля .

А относно настроенията, аз по принцип си рева повече (не се гордея, гадно е да не можеш да се спреш  Laughing) а сега тези ми изблици са много по-малко за сметка на раздразнителността. Много бързо се ядосвам и не знам как да го преудолея, чак аз си се дразня  Joy Абе луда работа!

# 214
Как сте момичета?Много благодаря за вниманието и хубавите пожелания вчера Hug
Рождения ден мина чудесно,имах много подаръци:забраних да ми купуват дрехи за бременни,исках подаръци за мен: получих маратонки,2 скъпи парфюма,книгата на д-р Спок и най-хубавият беше цялостен масаж-от главата до петите(мъж ми ми го подари)-беше просто божествено,релакс отвсякъде,препоръчвам на всички ви,който има възможност да си направи-за бременни може,стига да го прави специалист и да не е с етерични масла,а с обикновено масажно.Тук в Пловдив струва 30 лв.в бизнес център"Микрон"-отдавна ходя само там-рехабилитаторки са и много добри.
Днес чакам мама да си дойде от Германия и да видя тя какви подаръци ми е накупила Simple Smile
Междудругото,вчера си потанцувах и пийнах една малка биричка-почуствах се много добре(тренирам за сватбата с танците,да свиквам)
Лек ден,мами  bouquet

# 215
  • Мнения: 3 621
До колкото знам обаче през бременността косата става по-хубава и здрава и пада по-малко, за това не е необходима често подстригване, за това аз лично ще се възпозвам да се видя с по-дълга грива  Grinning
Явно и тук си е строго индивидуално, моята коса капе само когато съм бременна и започва да расте по-бавно

# 216
Nefertity,Яница в събота беше на линия ,но не е писала,сигурно е на работа.Довечера трябва да се включи.

Мого се ядосах на свекито -разправя на всеки че съм имала кървене,и ми звъни и ми дава някаква жена да говори с мен дето и тя била бременна и на нея й  било прокървило,и ми казва какви лекарства пила тя.Ама като й казах ,че при мен има отлепване ,се оказа че било друго.Ама свекървата всеки слага под един знаменател.
Представяте ли си свекървата не ми е звъннала да ме пита точно какво ми е,ама на всеки разправя.Много ме обиди.Казах на мъжа ми и той се ядоса,сега ще я насмете и тя сърдито ще го раздава,че представете си искала е да помогне.Така ли се помага?. #Cussing out

# 217
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Маруся споко може да кара критическа жената - моята даже не се сеща да ме пита как се чуствам. Не им обръщай внимание.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 13:09 от slancetoo

# 218
  • Мнения: 201
Привет и от нас  Hug
Съжелявам, че не дойдохме на срещата, но изникнаха куп непредвидени неща и трябваше да се тича по задачи, но поне ги свършихме Peace
за списанията - аз си купувам "Моето бебе и аз" и "Мама", най-много ми харесват и има интересни статии Peace
Ето какво измислих като заглавие Wink
"Мартенчето с дни расте, мама дрешките да сменя е добре"
juffy9, Честит Рожден Ден!!!:)))

Целувки от мен, Елена и бебо  bouquet

# 219
  • Мнения: 14
Привет и добре дошли на новите мамчета! Безпроблемна бременност желая на всички!

Слънце, чай от мента с лъжичка мед много ми помага при болки в стомаха /имам гастрит и понякога откачам от болка/. Опитвам се да не пия каквито и да било лекарства, и спазвам диета ден-два докато отшумят болките- хапвам варени картофи и препечени филийки.

# 220
Вижте този сайт,на мен нищо не ми говори,и нямат магазин,хареса ми едно дънки
http://www.orchid-bg.com/dresses.html

# 221
  • София
  • Мнения: 5 792
Ако продължавеме да пишем с тоя темп, май още днес Слънцето ще трябва да пуска вече готовата тема  Laughing Аз ви се радвам де  Hug
Елг, за вратата се шегувах! Дано не си се обидила!  Hug И ние имаме нужда от такава, живеем със свекър ми и свекърва ми  Tired
Маруся, и аз като теб много се ядосвам на свеки за разни неща, ама напоследък се опитвам да се превъзпитам, защото само си вредя така. Не е лоша жената, ама  Confused

# 222
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Новата тема чака на полусъединител. Вие само изпишете тази.
Маруся 120 лв. за дънки аз НИКОГА не бих дала!!!!!!!!!

# 223
  • Мнения: 4 428
И на мен ми се струва скъпичък сайта  Money
Ако си вземете плат и дадете някъде да ви ушият някой от моделите, ще ви излезне ПОНЕ наполовина  Peace

Днес ми пристигна коша за новородено  Grinning След малкоещ го снимам и ще кача снимки в албума  Grinning

# 224
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз си карам още с наличните дрехи, за сега никъде не ме притесняват. Не мисля да пазарувам от специализираните магазини за бременни, защото хем не ми допадат моделите, хем злоупотребяват с цените.

Общи условия

Активация на акаунт