"Втория триместър се задава и МАРТенчето ще подуе коремчето на мама"

  • 14 388
  • 306
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 361
Елг, за вратата се шегувах! Дано не си се обидила!  Hug И ние имаме нужда от такава, живеем със свекър ми и свекърва ми  Tired
 
не съм се обидила, съвсем правилно си е. Мога да ти дам телефона на майстора ни (на лична разбира се, да не спамим темата). то бабето не ни е лошо, ама все пак искам да ми е тихичко. А и вратата се заключва  Rolling Eyes

Направих си едно 10 мостри за поканите за сватбата, явно ме е ударила музата. Довечера мъжлето ще ги гледа и да избира той.
гледам пак за дрехи говорите. Аз ще правя както каза един път Зеленото човече. То както съм тръгнала само на коремче ще се уголемявам.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 222
Виждам, че си говорите за сънища. Не мога да пропусна да споделя и аз, че с предната бременност първите три месеца имах ужасни такива. То беше една плетеница от образи, събития, просто кошмар. През деня постоянно имах чувството, че нещата, които виждам са ми се случвали вече и в едни момент си давах сметка, че съм ги сънувала. Няма нищо паранормално, просто поглеждам към вратата и си спомням, че съм сънувала как се отваря... Ей такива дребни неща от ежедневието, но накуп и навързани по най-небивал начин. По едно време не исках да заспивам, толкова натоварващо беше. И нещо, което сънувах, но вече в края на бременността - най-добрата ми приятелка ми каза, че е направила спонтанен аборт. След няколко дни същото това момиче ми се обади да ми каже, че е бременна. И тогава си помислих, че е вярно това, което казват, че като сънуваш нещо лошо, то става на обратно. Да ама не, след две седмици стана това, което сънувах. Е, приятелката ми пак е бременна, чака детенцето си месец преди мен и този път няма да сънувам лоши работи. С тази бременност ми се разминаха шантавите сънища. Засега.

# 227
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
ммммм да, това със сънищата е странно нещо
за жалост сънувах, че един наш близък е починал, мама ми се обади след 2 дни да ми каже тъжната новина Sad но и преди съм имала подобни случки

# 228
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Аз не мога да с еоплача от моята свекърва - готви, чисти, пере, простира, гък не е казала  Grinning. Вчера и казах, че ми се яде пилешка супа и като се върнахме от разходка с мъжа ми супата беше готова. От 4 години живеем с нея, случвало се е да се дразним разбира се. Но аз не си мълча за нещо, което ме дразни и си го казвам директно. Хубаво е, че мъжа ми винаги е на моя страна и не й мълчи  Grinning.
А за сънищата и аз напоследък сънувах доста объркани неща - някакви пътешестивя с шейна, с влак, снимах някакви забележителности. После пък бяхме много хора на една лодка като на заточение на вътре в морето и се опитвахме да се измъкнем.

# 229
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
Реших и аз да се присъединя към вашата весела и" шумна" компания.
По темата за сънищата ,питах моя лекар,защото по едно време положението направо започна да излиза от контрол.
Та той ме успокои и каза, че всичко това се дължало на бързото покачване на нивата на хормоните.
Проблема отшумявал към средата на втория триместър и след това всичко по старому.
хубав ден  bouquet

# 230
  • София
  • Мнения: 459
Ехо...
Къде изчезнахте всички?!

poli+, добре дошла   bouquet

# 231
  • Мнения: 6
Добре дошла, poli+.
Да се отчета, че си получих дънките от киаби. Хубави са, но се чудя дали не са много плитки. Не че не ги видях на сайта... Може да ида до техен магазин тези дни и да видя на място дали да не ги сменя за по-дълбоки. Мамите с опит, кажете плитки или дълбоки панталони са ви били по-удобни с големия корем?Мислех, че дълбоките са по-удачни и за студеното време, но пък дали не стиска или се свлича надолу еластичната материя? Джинсите, които нося сега определено ми се свличат и си ги повдигам от време на време. Трябва да си вземам тиранти!  Joy

# 232
  • Мнения: 4
Добре дошла Поли Simple Smile

Мелинда да панталоните, за панталоните, да ти кажа че нищо не ми беше удобно освен тези дънки дето сега си ги взех,които са специално за бременни те имитират ниска талия, но е пришито едно парче еластичен плат,трико някакво, който е с ластик отгоре(да не ти се свлича) и всъщност е висока талия- под бюста. Сигурно си ги виждала. Като имам време ще се снимам на огледалото. Много са удобни. Иначе плитките, не мога да ги нося, защото ми убива тмам чувство че е точно на бебчо, а висоите-като седна и се смъкват и трябва постоянно да ги придърпвам... Нямам представа като порасне още корема как ще е но ми се струва,че пак това ще е по-добрия вариант. А това за тирантите не е лоша идея  Grinning

# 233
  • София
  • Мнения: 5 795
poli+ , добре дошла и от мен!  Hug
За панталоните - определено ниската талия не ми беше удобна. Сега не знам как ще е. Нищо още не съм си купувала за бременни, но си имам едни широко-ушити панталони от свеки - шивачка е, но не ми взе мерките точно и сега са ми идеални  Grinning Май пола за бременни ми беше най-удобно да нося, а по принцип хич не съм им фен.
Elg, благодаря, но засега няма да я сменяме, просто е добра идея.  Simple Smile
Кошмарите май наистина съпътстват бременността, и преди имах, ама не помня кога изчезват.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 222
Като имам време ще се снимам на огледалото.

Това ми напомня за едно филмче, което гледах в интернет. То беше по-скоро поредица от снимки. Една мама се беше снимала всяка седмица на едно и също място в коридора. Та снимките показваха как й пораства коремчето във времето, като на последната тя беше вече с бебето на ръце на същото това място. Хареса ми идеята, затова я споделям.

# 235
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
Бях изчезнала за малко, ама досега ви четох и ето ме отново.
Първо да кажа за срещата - беше супер. Момичета, много ми стана драго, че се запознахме, изкарахме си супер. За тези, които не успяха да дойдат - чакаме ви следващия път, тогава трябва и да се снимаме, че този път забравихме...
За кг- снощи съм си полегнала, а милото изведнъж скочи и вика: Мацоооооооооо, личи ти.... Simple Smile
Каза ми, че коремчето ми било станало такова едно по-кръгло Simple Smile и беше адски радостен от факта... Аз не мисля, че вече ми личи, но на голо, ако някой добре познава тялото ми, ще забележи... Моят мъж обаче няма търпение, много е сладък  Heart Eyes
ЧРД на juffy9 малко на патерица, но пък от сърце! Много щастие и любов!!!
tan4eto_rs, babyface, poli+, добре дошли сред нас! Лека бременност!
marussia, лежи си миличка и си почивай.  Hug
зелено човече, мила, съжелявам да науча, че спешно си търсите квартира. Аз така ти стисках палци, а то ... Нищо, може пък за добро да е!!! fingerscrossed Не познавам никой, който да дава нещо под наем, но ще си държа ушите и очите отворени. Колко време имате? Успешно връщане на работа, стискам палци да ти е добре там. Ти знаеш, аз също миналата седмица се върнах след точно 1 м. отсъствие... малко е терсене първите дни, но съм сигурна, че максимум на третия ден ще си в час. Да пишеш как мина първия ден.  Hug
Момичета, много хубави заглавия измисляте, от къде ви идват - незнам. Браво, всички много ми харесват!
И накрая - да се похваля, днеска разбрах, че резултатите от изследванията кръв и урина миналата седмица са добри и че съм положителен резус фактор. Много ми олекна! Simple Smile
Успешна седмица на всички ни!  Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 211
Ivema, ще ни дадеш ли линкче, звучи интересно...   bouquet

# 237
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Преди малко погледнах етикета на джинсите за бременни, които имам. Видях, че са от пловдивска фирма Conti, като този модел но в слетлобежово каре като на жената вдясно http://www.conti-bg.com/index.php?page=13. Преди две години ги взех някъде за 40-45 лв.

# 238
  • София
  • Мнения: 5 308
Добър вечер и от мен!

Имате ли предпочитания за квартал?

Честно казано най-много ми се ще да останем в района - Дианабад, Изток, Мусагеница... За съжаление водещи ще са парите и условията. Във всеки случай ще трябва да има комуникации и инфраструктура, а знае ли човек - дори в Люлин може да се окажем. Да не се обиди някой  - имам пред вид на другия край на София  Embarassed

babyface, мен ме боли кръст и гръб. Не много често, но... Лекарят каза, че е нормално, но най-добре питай - при всеки е индивидуално.

poli+, добре дошла при нас.

rossykv, блаво за резултатите. И благодаря за палцестискането  Embarassed

За Ла Редут има теми във форума, имало доста тънкости, доколкото съм чувала, разни кодове с отстъпки, безплатна доставка и подаръци. Моя близка приятелка пазарува от там понякога - като цяло е доволна.

За сп. Моята бременност днес питах на няколко места - не било излязло. Някой да знае кога се очаква следващия брой? Да не е другия месец, а аз да си питам всеки ден дотогава  Joy

И накрая да си кажа за днес. След повече от месец лежане се върнах на работа. Колежките ми се зарадваха доста. Към 10.30-11 ч. вече посъбрах смелост и казах ключовата фраза "Всички ли сме тук?". Обикновено така се казва като има нещо важно да се съобщава. Гърло ми пресъхна, крака ми се разтрепериаха... добре, че не станах от стола, а така, седнала, се завъртях и казах, че очаквам бебе. Всички се зарадваха и си признаха, че са ме заподозрели от известно време. Казаха, че ще ме гледат като писано яйце, защото скоро не е имало бременна в отдела. Олекна ми, да ви кажа. Работа имаше доста, аз имах и да разчиствам разни неща, събрани след едномесечното отсъствие, чат-пат поразхвърлях, утре ще донаваксам. Чисто физически ме боли гръб и по-малко - кръст (обикновено е обратното). Предполагам е от еднообразната поза - цял ден седнала пред компютъра. С транспорта имах късмет - аз сутрин така или иначе пътувам доста рано и е празничко. Вечерта беше сравнително добре. През цялото време бях нащрек, обаче, с ръцете пред корема, особено в трамвая - сигурно са ме помислили за луда  Embarassed

Благодаря, че ме изслушахте  Embarassed

# 239
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Зелено човече, радвам се, че така са приели новината колегите ти и дано ти помагат Hug
Момичета, да ви питам за луканките. Аз от малка съм пристрастена, много обичам такива неща. И днес опищях орталъка заради едно филе Елена. Преди малко купихме, не можах и две парчета да изям-толкова неприятно ми миришеше. Не че не ми хрумна за токсоплазмозата, но пуста лакомия Rolling Eyes Но по същество проблема е, че ми беше отвратително да го ям, а по принцип си продавам душицата за парче филенце или луканка. На вас понасят ли ви тези мръвки? Ми ако и след бременността продължи да не ми се яде?! Ужас #Shocked

Общи условия

Активация на акаунт