МОЯТА ИСТИНА-Разкажете историята си тук

  • 3 875
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
На мен също ми харесва темата, но мисля, че в нея не трябва да се пише, за да се иска съвет, а просто, който има нужда да си разкаже историята и да му олекне. Понякога помяга... Аз също ще разкажа моята история, но все още незнам дали завършека й ще е добър или лош, чакам да се случи всичко и ще го разкажа на тук на вас, защото близките ми едва ли ще ме разберат. Дано да има успех темата!

# 16
Пиша тук за да ми олекне. Става въпрос за зълва ми. Постоянно настройва детето ми против мен. Например пита го:" Кого обичаш повече мама или тати?" и то отговаря"И двамата" , а тя "Ами смееш ли да кажеш , че обичаш само баща си нали мама ще те бие" И почват да се хилят как ме гледало детето като го питали и го било страх да каже друго. Вярно , че аз съм по- строгата , но детето е повече време с мен - карам му се , не всичко е позволено, докато баща и го глези повече , радва му се вечер, но това не означава , че детето не ме обича. И то да е един път айде , ама тя постоянно това и някаква фикс идея да каже то че обича повече баща си. И още други работи, засича ме в разговори с един подигравателен тон. Постоянно повтаря на съпруга ми много е слабо детето какво беше, какви бузи имаше , а то израства на височина сега тича повече и си е съвсем нормално тегло ( на  тези години съм виждала къде по-слаби, пък и те са здрави) ама не тя да каже и това всеки път като се видим - едно и също и едно и също.

# 17
  • Мнения: 167
катерина5, следващия път просто кажи, че си обяснила на детето да не отговаря на тъпи въпроси и не се занимавай повече. Колкото по - малко им обръщаш внимание толкова по- малко ще те дразнят. Ако детето ти е достатъчно голямо му обясни, като го питат такива неща да казва - "Защо ми задавате тъпи въпроси?" или "Колко пъти ще ме питате." И ако му задават върпоса пред тебе директно ги режи и не оставяй детето да отговаря, нека си мислят и да приказват, че ти си лоша. Децата порастват и разбират много бързо такива истини. И колкото по - малко време прекарвате с такива хора, толкова по - добре за вас. Успех.  Hug

# 18
  • Мнения: 1 763
катерина5, не им позволявай да го правят. Децата често не различават иронията от истината и може детето ти да започне да повтаря думите им и да си мисли, че са истина. Имах подобен проблем и го разриших с грубост, което е много нетипично за мен. Излагах въпросната ооба пред познати, забраних и достъп до дома ми и сега нещата са  наред. Но аз имах пълната подкрепа на мъжа ми, който водеше сериозни разговори в моя полза.

# 19
  • Мнения: 246
катерина5 Не им давай такава власт над детето Ели се е изразила много правилно,както и reme... Simple Smile
Семейството ти е най-важното!
Не си хабете свободното време в ненужни и неприятни срещи,които водят до неудовлетеорение у теб или у съпруга ти!Точно от такива неща се пораждат семейните проблеми!Винаги има някакви недоразумения и злоба,колкото и в лека форма да е изразена тя,все пак за съжаление така са устроени хората тук  Peace Peace Peace
Не се връзвай много и си гледай семейството,личния живот и интересите  Hug
P.S.Радвам се,че все пак има хора,на които темата им харесва Wink

# 20
катерина5, следващия път просто кажи, че си обяснила на детето да не отговаря на тъпи въпроси и не се занимавай повече. Колкото по - малко им обръщаш внимание толкова по- малко ще те дразнят. Ако детето ти е достатъчно голямо му обясни, като го питат такива неща да казва - "Защо ми задавате тъпи въпроси?" или "Колко пъти ще ме питате." И ако му задават върпоса пред тебе директно ги режи и не оставяй детето да отговаря, нека си мислят и да приказват, че ти си лоша. Децата порастват и разбират много бързо такива истини. И колкото по - малко време прекарвате с такива хора, толкова по - добре за вас. Успех.  Hug
Да много си права. Следващия път ще предупредя детето така да отговаря. Питат го пред мен първо и после като отида някъде пак насаме за да видят какво ще отговори - то ми казва после "мамо пак ме питаха кой обичам повече" А и друго се сетих понеже детето е по срамежливо , като има непознати или хора които рядко вижда докато се отпусне минава малко време, и като го питат нещо много тихо отговаря или мълчи в началото, и тя  казва: що не говориш не  можеш ли? Кажи де виж как мълчи , не може да говори. Направо ми идва незнам какво да направя. Когато беше на 1 годинка някаква жена беше дошла на гости   и се радва на детето казва колко е хубаво , а тя "Хубаво ама не може да говори" Е на една годинка как говорят децата някакви срички неразбираемо, аз се бях притеснила сериозно(глупаво от моя страна) ама тя на всяко чуване вика на Съпруга ми "Говори ли детето? , почна ли да говори?
Е сега вече спря с това говорене, ама почна за друго. Детето ми никога не е имало проблем с говора , съвсем нормално е всичко ,и "Р" започна да казва преди 4 те години всичко е нормално. Трябва да не се вързвам на приказките и ама като я чуя и се ядосвам

# 21
  • Мнения: 246
Абе тази жена деца има ли,че се занимава с твоите?Вие заедно ли живеете?

# 22
  • Мнения: 167
мале, катерина5, ти си много търпелива, аз само при първия такъв коментар в мое присъствие за детето ми какво можело и какво не можело да направи или щях да я отрежа така, че да не си позволява да ги приказва такива или ако не ми стигне смелост и не искам да съм груба /което се случва понякога за съжеление/ щях да сведа контактите с нея и детето ми до минимум. Като е такава разбирачка да си роди тя дете и да ги гледа дали говорят и кого обичат повече. То е ясно, че отвсякъде лъха на злоба и завист от всякъде. Но си е абсолютен психически тормоз на вас и на детето. Действай грубо ако питаш мен както е написала reme и не се занимавай повече. Такива хора живота ги наказва, ама незнам защо и вие трябва да страдате, заради нейната злоба  Hug

# 23
Абе тази жена деца има ли,че се занимава с твоите?Вие заедно ли живеете?
Има - големи са. Добре,че не живеем заедно. Виждаме се рядко, естествено ,че няма да драпам да се събирам с такива хора , но някога се налага. Ох забравих последното и изказване- роди и се внуче и тя вече колко хубаво , колко голямо било се родило , с бузи , а  нашето дете било толкова малко, без бузи (някаква дума използава  тогава не мога да се сетя)
И накрая каза "Даже беше в кувеиоз нали ........?"(обръща се към мъжа ми) Детето ми се роди 2.500 кг , но изобщо не е било в кувеиоз. Но в първия момент помислих, че тогава не са ми казали  за дане се притесвявам, после си викам ами те ми го донесоха няколко часа след раждането, може ли да е било за толкова кратко , нали ще ми кажат ако има нещо , ама тя така убедително го каза , че аз се замислих. Абе страшна работа. Ама и аз съм една  следващия път няма да мълча , даже съм си подготвила вече отговори -някои благодарение на Вас .Така ми олекна сега като споделих и получих кураж от Вас. Благаддаря Ви . Повече няма да ви занимавам.Хубава е темата , всеки може да сподели даже само без да очаква някои да отговаря просто да му олкне .

# 24
  • Мнения: 1 447
Катерина5,тази жена направо е ужасна.Ако можеш изобщо не се занимавай с нея.Лично аз бих и казала да си гледа семейството и да остави моето на мира. Naughty И това ми било сестра на съпругът ти  ooooh!

# 25
  • Мнения: 308
   Катерина5, абе какво е това чудо дето го наричаш зълва. Не мога да повярвам, че я търпиш. Дори няма да чакам да го повтори. От раз ще я резна такава.

# 26
  • Мнения: 1 289
Вместо в нова тема драмата да се записва тук Simple Smile
Общо взето,за да не се пускат непрекъснато такъв тип теми...особено от гости...
 Друг пример...

Първо никой няма да си разкаже потресаващата история НЕанонимно, второ в една тема всички проблеми накуп ще си пречат и няма как да се разискват адекватно и трето - все пак форума е, за  да се пускат различни теми!

# 27
  • Мнения: 246
 newsm10 Това мисля,че вчера го коментирахме вече  Grinning и никой не казва да не е анонимно...
Просто -лесния вариант-вече има такова място и ако някои се чуди да пише или не-има избор...
Нова тема или стара тема... Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 397
 Аууу, демонстративно не бих ходила на тези сбирки със зълвата или поне не с детето. Не стига, че е срамежливо, а и тя допълнително го комплексира! Тебе може само да те дразни, но знаеш ли колко дълбок отпечатък може да оставят подобни думи у едно дете, особено ако му се повтарят! Ако се случи пак, просто я наври на кучето... знаеш къде. Нека детето почувства, че си силна и можеш да го защитиш, че не е нормално да се гаврят с него,/ защото то усеща подигравката, сигурна съм/,...абе с две думи- че има справедливост на този свят! Peace

# 29
  • Мнения: 18
Вместо в нова тема драмата да се записва тук Simple Smile
Общо взето,за да не се пускат непрекъснато такъв тип теми...особено от гости...
 Друг пример...

Първо никой няма да си разкаже потресаващата история НЕанонимно, второ в една тема всички проблеми накуп ще си пречат и няма как да се разискват адекватно и трето - все пак форума е, за  да се пускат различни теми!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт