На новородено ...

  • 2 898
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 657
Давах глюкоза докато ни из4езна жълтеницата.След това не искаше да погледне вода до тази нощ.Бяхме само на сокове до сега.Но поради липса на сок и от жегата тази нощ,пропи вода.
Ако сте на кърма,можете и без вода да карате.

# 16
  • Мнения: 1 107
За съжаление колкото педиатри, толкова и мнения по въпроса. Заради жълтеницата в болницата визитиращите лекари ме караха да го наливам с вода /там я правеха със захар/, главната педиатърка каза да давам само кърма, педиатърката на бебето каза "ако иска - давай, ако не - недей". В крайна сметка сега не му давам, само му плакна устата с вода без захар. Ако даде признаци на ожадняване - давам чая против колики, но в много малки количества...
Ако нямате жълтеница и всичко е наред с бебето по-добре не му давай изобщо вода, нито други течности, в кърмата си има всичко необходимо.

# 17
  • Мнения: 2 950
на нас заради жълтеницата ни дадоха да пием глюкоза,а водата педиатърката каза без никаква захар!

# 18
  • Мнения: 368
Даваш ли вече тези милилитри?
И колко дни да даваш така?
Не се ли продрисква детенце от толкова много глюкоза ? Thinking
Цитат
Ами там е работата че не успявам да му ги давам. Стигаме най много до 50мл на ден. Но както виждам не е фатално.

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Давах на 100 мл. чай от копър една равна лъжичка от най-малките захар. Освен по-бързото преминаване на жълтеницата сега в топлото време мисля че е добре да се дават повече течности.

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Даваш ли вече тези милилитри?
И колко дни да даваш така?
Не се ли продрисква детенце от толкова много глюкоза ? Thinking
Цитат
Ами там е работата че не успявам да му ги давам. Стигаме най много до 50мл на ден. Но както виждам не е фатално.
ама даже си е добре ..защо да си наливаме бебетата с вода ..като може с мляко ..
замисли се какви полезни вещества съдържа водата ?  освен 4е утолява жажда - мялкото е много по пълноценно на витамини ,от които се нуждае бебето ти сега  Wink. вода +захар = лоша комбинация .сладката вода се прави със глюкоза  , не с захар .захарта е вредна за бъбреците на бебето - постоянно давана ,тъи като те все още не функционират добре , по добре не го претоварваите  .
аз лекар не съм ..но дъщеря ми "оцеля" 5 месеца без глътка вода - е, може би защото тя сама не си я поиска . ако бебето не иска вода - не давай , и по добре ако все пак даваш(заради горещините детето само може да поиска) да си е обикновена вода ,без захар . Wink Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 121
По света хората не дават вода на бебетата. Четох, ако не се лъжа в библиотеката на форума за кърмене беше, че 98% от жълтеницата (така де, билирубина) се отделя чрез акитата, а не чрез урината. Веднага спрях водата и детенце много бързо се оправи. Още ме ругаят бабите, педиатърката вече го преглътна някак. Обеждаваха ме, че (това педиатърката ми го каза) захарта укрепвала нервната система. Както вече съм казвала нямам медицинско образование, ама чак такъв шаран не съм... Иначе пробвам бебка от време на време, но просто не иска вода. Също известен факт - в началото на сукането кърмата е много рядка и задоволява жаждата на бебето, след това идва хранителното мляко. Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 676
До 1 месец давахме преварена водичка със захар. На 100 ml, 1 ч.л. захар. До обяд бяхме с нея, а следобяд приготвяхме чай за колики на Hipp. От 2 месец даваме само преварена водичка. Поне така ни каза педиатърката. Само, че синчето ми обича повече чая.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Въобще не е задължително да пие вода бебето....
Елина не искаше да близне вода до към 8-ми месец. Диана чак сега започва да я понася...но пак не налита много... Набляга на сокове и чай.

# 24
  • Мнения: 6 390
На новороденото никога не сам давала нищо друго освен карма, 4ак като минахме на адаптирано мляко , но въобще не съм слагала захар във водата

# 25
  • Мнения: 1 586
Новороденото няма нужда от вода, още повече пък подслдена. Ето една статийка по въпроса: http://karmene.greatnow.com/voda.html

За жълтеница пък дори е противопоказно наливането с вода със захар или глюкоза, понеже билирубинът се отделя при акането, а въпросните течностти изместват полезната кърма, която води до по-често акане. В консултацията с неонатолога д-р Йонов, течаща във форума за деца с увреждания, последният е потвърдил безсмислеността на наливането с тези течностти в отговор на зададен му такъв въпрос. Честото кърмене е най-доброто средство против жълтеницата при новородени. Ето и една полезна статия за жълтеницата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297

# 26
  • Мнения: 1 800
Като новородено само първите две седмици му давах глюкоза, после чиста, неподсладена вода Предела, която в началото преварявах два месеца някъде, след това-не. Никога не съм добавяла захар нито към водата, нито на сок, пюре, кисел и т.н.

# 27
  • Мнения: 396
Аз ли не разбрах въпроса ти,или всички мами са седнали да те разубеждават:как не трябвало да пие вода бебето???А сега към темата,на 100гр вода 1ч.л. захар(което е 5гр,ако не се лъжа),сменяш си водата на 2 дена.Поне аз така практикувах Grinning.

# 28
  • София
  • Мнения: 190
Е, аз пък даже и вода не съм му давала. Бяхме на схемата кърмене без вода. Simple Smile
И ние.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Въобще не съм слагала захар във водата.


 И аз така!

Общи условия

Активация на акаунт