АВГУСТ мина и замина, чакаме бебе едничко и се местим в РОДЕНИ всички

  • 19 310
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 64
Включвам се и аз за да предам своето "Успех" на Бизу! Стискаме палци и очакваме нашето останало августувско бебе едничко да проплаче и за теб!  Praynig

За килограмите да ви се оплача...от болницата се върнах само с 3 отгоре, които вярвах, че за месец ще сваля без грижа а то какво стана-качила съм още 2.  Cry С това ми ти кърмене и аз като Бланш манджам здраво...но то ми се и яде де, не е зорлем. Вероятно защото наблягам на по-въглехидратните храни и затова. Аз обаче нищо не съм си купувала-само едно-две парцалчета колкото да не е без хич. Като ги сваля ще наваксам здраво.  Crossing Arms

Буби, честити ви празници на патерица!  Hug Живи и здрави да сте и няма да се плашиш...както казах и преди твърди се че тръгнат ли в първи клас всичко си идва на място  ooooh!  hahaha Joy

Хайде целувки и от мен и до скоро!
ПС. Едва вчера успях да вляза и да разгледам бебоците ни...ей страшни образи са ни ... пу пу пу...

# 31
  • Мнения: 2 376
Бизу, късмет мила! Изпращам ти цялата си положителна енергия!

Гледам за небременни дрехи говорите. Аз не мога да си спомня какво носех миналото лято. Нищо нямам newsm78

И нашият татко искаше да раздава сериозно възпитание, но го шунтирах, първо като креватчето се озова в нашата стая и след това си я взимам всеки път като ревне, въпреки протестите му, че трябвло д разбере къде и е леглото. Нощес спа  пр нас  Mr. Green . Ми какво сега, едно дете имам ще си го гушкам. Няма да го глезя като стане по-голямо от мене я.

# 32
  • Мнения: 207

Ние също сме на сватба на 28.09 и се надявам да си сваля до тогава останалите 4 кг дето ми имам и да си вляза в някои по официален тоалет....А Жаки ще бъде шаферка  Joy


   Относно килограмите да ви се похвала Grinning Вси4ки дрехи отпреди ми стават, даже съм и отслабнала. Хапвам си, но дано не ми се лепи пове4е. Бях забравила какво е да си "слаби4ък".
 

гледам за кг си говорите  Grinning аз вече съм почти в старата си форма,


За килограмите да ви се оплача...от болницата се върнах само с 3 отгоре, които вярвах, че за месец ще сваля без грижа а то какво стана-качила съм още 2.  Cry


Ама момичета, какво говорите, какви килограми  #Crazy  #Crazy  #Crazy Та вие все едно не сте били бременни  ooooh! Как така 3-4 кг???? На мен още 24 кг  #Crazy  #Crazy  #Crazy ми остават да сваля. Как ще стане - не ми е ясно въобще  newsm45  smile3511  newsm45 Аз само в бременните си дрехи ставам, и вчера даже една жена вика на детето си: Виж, на тази леличка в корема й има бебе  ooooh!

# 33
  • Мнения: 207
Бизу мила, стискаме палци. Всичко ще е наред  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug


 smile3525 Честит Александър на мама chdiana  smile3525

 newsm51 Честита Ралица на мама Албена 1970  newsm51

 newsm51 Честита Теодора на мама Буболече  newsm51

# 34
  • Мнения: 12

   Като чета постовете на Брит и Котето стигам до извода,че нашия тати е на другата крайност-как така татковото момиче щяло да плаче и да стои самичко в креватчето си?Още първата нощ като се върнахме вкъщи тя се озова в нашето легло та до сега.Много държи ако плаче да я разнасям все на ръце!Да  ама ние имаме две деца -а кой ще се оправя с баткото питам аз? Crossing ArmsАми готвенето разните му други домакинствания?Нашия тати предпочитал да стои гладен,ама детето да било спокойно! ooooh!

# 35
  • Мнения: 26
Ееее не комплексирахте ме яко. Какви са тия 3-4 кг дето ви оставали, не може така Crazy Ми аз свалих 15 и ми остават още 20  ooooh! В Д..то съм като на шести полк тупана, шкембето виси като войнишка мешка, а трицепса ми се клати като желе, абе много съм красива и особено секси Crazy

Я чакай да се пооплача още малко, сега ми е паднало  Mr. Green Още текат едни гадни лохии, което автоматично изключва кекса и вече ме хващат бесовете. Д..то ми се е протрило от гадните превръзки и за капак се разкарвам с един фешън бабешки колан  Embarassed Само едните цици дето ме радват все още, аз затова се разхождам с щедри деколтета, па белким никой не забележи какво съм бидонче. Обаче май ефект няма, щото в магагазина все още ми правят място на опашката  ooooh!

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 16:37 от Asija

# 36
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Я чакай да се пооплача още малко, сега ми е паднало  Mr. Green Още текат едни гадни лохии, което автоматично изключва кекса и вече ме хващат бесовете.

По този въпрос и мен ме интересува докога ще текат тези неща. На мене особено ми тече докато кърмя, незнам дали има някаква връзка , но съм чувала че кърменето било свързано с контракциите на матката и затова така се получавало. Ако някой знае нещо повече нека да внесе малко светлина по този въпрос. newsm78 newsm78 #Crazy

# 37
  • Мнения: 82
милички тези дни само успявам да прочета някой ред ,но не и да пиша,сега ще почна пък дано успея да напиша няколко реда
за подсичането-след всички кремчета,които пробвах,доки ми предписа разтвор на пиоктанин и за 2 дни всичко мина!!!То е едно лилаво и много цапа ама е вълшебно!!!
Сега пък и нейните бузки са с пъпчици и се чудя дали да  ги мажа с нещо  и с какво newsm78
да ви предупредя като ходите в социалните да носите и двете лични карти,че мен за това ме върнаха(както и в общината,ако още не сте си взели акта)
за кг-и на мен ми остават 3-4кг,но гадното шкембе не изчезва и въпреки че нямах намерение да си взимам колан си взех и го слагам само по време на разходката,та да не изглеждам като бременна (или като мъжа ми ме бъзика,че братчето е останало вътре  Mr. Green )
за коликите-доволна съм от Инфакола(да е жив и здрав наш приятел пилот)
Дано Бизу гушка вече най-сладкото бебче!!!
На патерица Честит рожден ден на Буби!!!Бъди все така чаровна!!!

# 38
  • Мнения: 26
лохии
следродилно очистване - течение от кухината на мат­ката. В първите 2-3 дни лохиите са кървави, от 4-ия - 6-ия ден към тях се прибавят некротизирали части на спонгиозната децидуа и те имат кафяво-черен цвят. В следващите дни лохиите стават все по-светли и по-оскъдни по количество. Към 4-ата – 6-ата седмица отделянето им окончателно спира.


Тия гадини първия път ми текоха 40 дена,а чета по форумите за някои жени дето са откарали по 70 дена  Shocked Ебаси то дотогава кожа няма да ми остане  Shocked

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 129
Ааа какви 70 дена голяла гадост.. моите спряха до към 25-26 ден и сега се чудя дали ще ми дойде скоро след като кърмя  newsm78

Следродилни болки.
Дори след раждането, матката продължава да се свива, за да си възвърне първоначалния размер. Тя се свива доста бързо – след раждането е колкото пъпеш, 25 пъти по-голяма от обикновено, за една седмица размерът й е намалял наполовина, а до четири седмици си връща размерите отпреди бременността. Контракциите помагат и за затварянето на кръвоносните съдове в лигавицата на матката, за да се ограничи след-родилното кръвотечение. В течение на няколко часа след раждането, контракциите могат да са редовни и интензивни.  Течение на следващите седмици силата и честотата им ще намалява. Тези болки могат да напомнят на пред менструалния дискомфрот или контракциите на Бракстън-Хикс, които сте изпитали в последните месеци на бременността. По време на кърмене те стават по-силни благодарение на отделяния окситоцин. Този хормон е естественото средство за контрахиране на матката и спиране на кръвотечението. Затова възможността майката да закърми детето си веднага след раждането е особено ценна.
Пост-родилните болки обикновено не са много интензивни след първо раждане, но те стават по-силни с всяко следващо раждане. За да се справите с тях, използвайте същите техники за релаксация, които сте използвали и по време на раждането. Това ще направи кърменето по-лесно и удобно.

# 40
  • Мнения: 10
Здравейте,
Включвам се само да ви съобщя, че на 01.09. се роди сина ми Александър - 3900, 52 см.
Честито на всички нови мами - много да ви радват бебешоците!!! И успех на още чакащите!
Много от темите ги пропуснах, но ще наваксвам като имам време!

# 41
  • София
  • Мнения: 754
Бизу, от мен също имаш положителни мисли и стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно  Praynig Grinning

Буби, Честит Рожден ден на патерици   bouquet Бъди една много щастлива, обичана, уважавана и много усмихната мама, жена и съпруга  Grinning

Помилвана, аз също като останалите се възхищавам на такива мами като теб и Мишмади Simple Smile Добре дошла и да са ти живи и здрави децичата Simple Smile

Валени, лактогонния чай може да го потърсиш в някоя билкова аптека, там със сигурност ще го имат Wink А за кенгурото - имам някакви бегли спомени, че трабваше да се ползва след 2-3 месец.

Марта, от линковете разбирам, че ти ползваш слинг-шал, та въпроса ми е -уши ли си го или си го купи готов? На мен свекърва ми ми уши 2 слинга с халки и се чудя и за един слинг - шал  Thinking

Ася, много благодаря за инфото, което даваш Simple Smile Мен ме интересува за процедурата за помощта - какви документи се подават? А за детски подава ли документи? Чудех се сега ако си вадя документи за доходите, до кой месец (август включително ли) трябва да бъде? А пък и друго - понеже аз през юни съм подавала документи за детски за първото дете, сега не може ли да не подавам специално тези документи за доходите, а само молбата и акта на второто дете  newsm78

Ковачева, вълшебното кремче се казва Павлодерм и итделно другото му име е македонска мас Simple Smile На основата на невен е и е много хубав, аз го ползвах оновно него с Лори. Наистина е много добър и има ефект. Тук по аптеките също може да се намери или по някои от бебешките магазини. Има разфасовки от 50мл, 100мл, 200мл, май и от 300мл и не е скъп.

По темата с кг, аз съм все още 6кг отгоре, но ще ги сваля и тях, поне съм минавала веднъж по този път Wink По-скоро ме бърка свиването на таза, щото той по-бавничко съ възвръща размера от преди бременноста. И предния път например си бях възврнала килограмите, но пак не можех да си обувам панталоните, понеже не можех да ги закопчавам. Пък и кожата на корема докато се стегне ... абе мамата си трака  Rolling Eyes
 
Честити рожбички на babytwo и chdiana  Grinning

# 42
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА БЕЙБИ ТУУ! ДА Й Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ МЪЖ!

АЗ ДА СЕ ПОХВАЛЯ - ПАДНА НИ ПЪПА!!! newsm44 newsm44 smile3501

Сега Калоян  спи вече 4 часа непробудно и незнам какво да го правя - ама хич не ми се иска да го будя.  newsm78. А едната ми гърда от която сега трябва да яде е направо камък. Незнам дали да не я изцедя малко, ама пък после дали ще му стигне???? newsm78 #Crazy Ох, направо незнам какво да правя и кърмата ми вече е една такава бяла, а до вчера беше супер жълта. Казват че коластрата вече преминавала и за това. newsm78 #Crazy newsm78 Дали ????

ААА, забравих и ние вече имаме снимки в албумчето.

# 43
  • Мнения: 1 266
Ани, изцеди съвсем малко (около 10-20 мл), колкото да ти олекне и не ги хвърляй. после ако се събуди и не му стигне, ще му ги дадеш от шишето. Иначе бялото мляко е зряла майчина кърма, всичко е ок. Все пак, ако спи още час, ще се наложи да го събудиш. Дребен е още.

# 44
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И аз да се включа в темата с килогламите, аз вече съм си на старите, нося си старита дрехи. От корема ни следа, правя от 2 седмици коремни преси и явно има ефект. Мамите от квартала вчера ме изненадаха, донесоха ми торта, че "много ме мразели", защото не било честно да се приберат шкембето и дупето толкова бързо, та да ме поугоят малко. Да, ама от бързото свиване ми се появи една ужасна, гадна, грозна стрия, точно на коремчето, а днес още една лилава видях, направо ми се реве  Cry Опазих се да не се нацепя през брменноста, за да стана сега на акордеон  Cry Та внимавайте момичета, че и бързото свиване на кожата не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт