ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 406
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 147
shehirizada
Цитат
Само да поясня, че хомеопатичното е за мен - не за детето!

    но по принцип, кърмещите майки, чрез кърмата до известна степен предават психо/емоционалното си състояние на бебето.

Да, съгласна съм, но не се предава само, докато е кърмно детето. По принцип когато детето има "проблем" той почти винаги е само симптом на семейството...един вид като огледало, което отразява това което става с родителя/родителите.

# 661
  • Мнения: 120
Здравей Александър, за пръв път заведох детето си при хомеопат в началото на февруари. Интервюто продължи по малко от половин час, беше малко мъчително, в смисъл докторката беше малко мълчалива и не задаваше много въпроси. Проблемът ни е 3-та сливица. Даде и Туя 200 и добре че попитах какво и дава. Незнам дали помогна не виждам резултат засега. Детето си беше добре при прегледа имаше малко хрема и кашлица от нея и след лекарството около седмица се усили кашлицата и лекарката каза да давам сироп за кашлица. След седмица като от нищото пак тръгна хремата, обадих се и каза да си чакаме реда защото имало много по болни деца а през това време да давам Туя 30 - 3 дена. Просто не знам правилен ли е подхода, аз мисля че това не е нашето лекарство ... Знам че сопилките и са от 3-тата сливица, значи не се е повлияла от Туята... Незнам какво да правя да продължавам ли с същия лекар или да го сменям ...

# 662
  • Мнения: 8 242
Странно е, че след хомеопатичното е изписала сироп за кашлица  newsm78
Ако сополките са спрели и после са се появили - е нормално - да е лечебна криза..
Ама много странно държание като цяло на хомеопата  Shocked Не ми се струва адекватно в никакъв случай  Naughty

# 663
  • Мнения: 120
Нормално ли е 3 седмици след приема на Туя-та да се появят сополките и това да е лечебна криза? Доколкото прочетох лечебната криза се появява скоро след приема?

# 664
  • Мнения: 8 242
Нормално ли е 3 седмици след приема на Туя-та да се появят сополките и това да е лечебна криза? Доколкото прочетох лечебната криза се появява скоро след приема?
Ами до 30-40тия ден може да има реакция от хомеопатичното. Т.е. да има няколко периода на влошаване и подобрение.. Аз съм наблюдавала такива при моя син (особено ако става въпрос за сополи) Simple Smile

# 665
  • Мнения: 120
Благодаря за мнението дано да е наистина лечебна криза, но ме съмнява, защото преди да преминем на хомеопатия по същия начин спираха и тръгваха на 2 пъти. Да спомена само че ходи на ясла няколко дена и след това пак тръгват, но не както обикновенно течни сополки а направо си тръгват гъсти и лепкави... А преди тази болест си ходи 2 месеца на ясла без да се разболее нито веднъж, без да подозираме изобщо че има 3-та сливица и какво се обърка около Коледа и досега се мъчим...

# 666
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Нормално ли е 3 седмици след приема на Туя-та да се появят сополките и това да е лечебна криза? Доколкото прочетох лечебната криза се появява скоро след приема?

 Появата на сополки, още не означава че има влошаване, но това ще го прецени хомеопата ви, който е запознат със случая, не аз.  Peace

# 667
  • Мнения: 2 176
Извинете ,ако повтарям въпроса на някого !
Интересува ме в хомеопатията има ли лекарство за вече болен от булимия/без повръщане/ ?
И кое е то?
Благодаря предварително !


Има лекарство, но то СЕ ОПРЕДЕЛЯ ИНДИВИДУАЛНО, след задълбочено интервю и последващи анализ, реперторизация и диференциране.
Хомеопатия  съчетана с психотерапия имат много добра успеваемост при булимия и анорексия неврози, както и хиперфаг
ия
.


Може ли да се случват нещата.. без 'розово' крещене в интернет?
Едва ли е необходимо 'вадене на очи', особено от хомеопати...

# 668
  • Мнения: 468

Вие защо го приемате, като крещене?

# 669
  • Мнения: 2 176

Вие защо го приемате, като крещене?

 Laughing Laughing

Ми форумни (неписани) правила..  Mr. Green

# 670
  • Мнения: 1 171
Вие защо го приемате, като крещене?
Laughing Laughing
Ми форумни (неписани) правила..  Mr. Green

 Peace Набива се на очи. Белкем някой да започне да чете правилата в този форум и да задава смислени въпроси!

# 671
  • Мнения: 360

Вие защо го приемате, като крещене?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10593.0
Виж второто мнение (на tedi_b).  Peace

# 672
  • Мнения: 252
здравейте искам да ви попитам хомеопатията може ли да помогне по някакъв начин за спирането на цигарите  newsm78

# 673
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
здравейте искам да ви попитам хомеопатията може ли да помогне по някакъв начин за спирането на цигарите  newsm78


 Може, но само като спомагателно средство, помагащо да се преодолее абстиненцията и по-важното - психологическата зависимост.

  Водеща е волята!

# 674
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Aleksander беше дал линк към сайт, в който са показани всички официално регистрирани хомеопати. Може ли пак понеже го изгубих.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт