планиране

  • 1 988
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Ако наистина искаш дете, няма да те тормозят подобни мисли

Абсолютно. Изобщо, поставянето на кантар на работа и дете е...  Sick

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Когато ние си правим планове, Господ се смее.

# 17
  • Мнения: 5 710
Всъщност, аз не исках да кажа, че не трябва да прави планове за дете  Shocked, а че планирането на управленско ниво не е нейна работа и не я съветвам да дава съвети, които един ден могат да рефлектират в/у нея ( в чисто работен аспект).
Абсолютно нормално е човек да планира дете, даже е препоръчително. Дали става или не  - др. тема.
Затова се нарича планиране, защото се съобразяват различни фактори, а служебните са доста силни.
Вметката, че не иска достатъчно дете е доста грозна.

# 18
За нераzбралите, иzвинявайте и пояснявам. Много се радвам даже , Еч колежката ще има детенце и ще иzлиzа по майчинство. Старшно е готина и се раzбираме добре. Какво ми е ? че не мога след 1 година да оставя екипа беz още един човек, zащотот просто работата е страшно специфична и обхваща доста неща . В смисъл навлиzа се лесно в тематиката, но zа да zапочнеш да въртиш беz помощ целия цикъл и беz грешки и да комуникираш на доста високо ниво и да имаш поглед върху всичко са нужни много месеци. А аz твоа се опитах да кабжа на началничката . ДА вzеме от сега още един човек, но не мога да кажа ... zащото имам намерение да иzлиzам по майчинство ... както zнаете това никой не би каzал или направил и особено ако плановете zа zабременяване са още само планове. Просто някак си смятам, чЕ има нужда от още един човек zа ежедневната работа и особено ще е необходим човек набрал опит вечЕ , ако още един човек от екипа zалипсва .
В смисъл чувсвтам вина , отговорност, някак си се чувствам напрегната в ситуацията.

# 19
Ами няколко неща мисля.
Първо, планирането не е твоя задача, не си блъскай главата по нея и не реди карти, които не са в твоите ръце.
Не знам какъв ви е екипа, но е абсурдно да предлагаш решения за трето лице пред шефа си.




права си, планирането не е твоя работа, началничката трябва сама да се "zатсрахова"  да не остане беz хора при таквиа случаи ... но тя ми каzа, че нямало шанс да получи още един човек, но щяла да пита.
По повод дали мога или не мога да предлагам 3 то лице, да ти кажа жената ми благодари, чЕ съм премисляла нещата и се zарадва. Като имаш в предвид, чЕ работя от над 5 години във фирмата имам и някаква лоялност към нея и не ми е беzраzлично.


Второ, решението за бебе на един човек няма връзка с колегите му, т.е както ти не даваш отчет кога точно планираш, така и колегите ти не дължат такова обяснение и съобразяване. Детето не е отпуска, да планираме всички графика. Тоест, не се сърди на хората, че ще имат деца ( защото и ти планираш).


Тук страшно погрешно си ме раzбрала . Аz много се раzвам, чЕ тя ще има дете. Друго ме притеснява.


Накрая, съветът ми е следния " Мълчанието е злато'“ Стой си малко на д.. то, гледай какво става, какви са шансовете, и ако си им много необходима бъди готова да се продадеш на макс. цена. Ако пък по някаква причина не искаш да се занимаваш със задачи на колежката ти, аргументирай се добре и ги отстоявай.


Нито съм готова, нито съм имала намерение да се товаря с свръх работа или да правя кариера . Т.е аz идвам в помощ на един екип zаради нови проекти и в същия момент единот ключовите членове на екипа каzва, чЕ ще липсва мин. година ... началничката каzва, Еч няма да вzеме друг човек. Е сега как се раzпределя работата?

# 20
... Вметката, че не иска достатъчно дете е доста грозна.


Благодаря , чЕ го каzа. НЕ ми е ясно какво трябва да мсили човек, zа да направи zабележка каквато беше направена.

# 21
  • Мнения: 9 052
За семейното планиране съм  Peace

# 22
  • Мнения: 378
Аз пък се чудя какво толкова му мислиш newsm78как щяла да се разпредели работата?Ами много лесно-ще работиш според възможностите си,-ще си правиш планове там кога искаш дете,ще си гледаш интересите Peace.Апък кой забременял,кой колко сега щял да работи,за 2-ма ли за 3-ма,хич да не те интересува,не се натоварвай излишно.А предполагам,че шефа ако види,че не можете да се справяте няма да има избор и ще вземе някой.Понякога се чудя защо работниците мислят шефската работа?ще работиш колкото можеш и това е Peace

Общи условия

Активация на акаунт