Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 419
  • 775
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 418
 Биби 82,ако имаш време, прегледай цялата тема.Има коментари и за маслото и за парченца шоколад.Маслото,разбира се,върви!А парченцата шоколад могат да ти оставят дупки по кекса,когато се разтопят.
  Виж, с течния шоколад не съм пробвала,както казваш,да го слагам преди печенето и от него да се получава глазура..... Rolling Eyes Като направиш така,пусни ни някоя снимчица на резултата,ако имаш тази възможност,разбира се! Peace

# 181
  • Мнения: 3 050
селма  Hug да, лесна е рецептата (придполагам че с орехите отгоре се запечата и не се доизпече, а и аз го слагам в предв. затоплена фурна)- в мен си е проблема, рецептата е хубава  Hug беше ми харесала, ще пробвам след време пак(добре че имам 2 немски овчарки да хапват Crazy кекс като не го направя както трябва)
Втората рецепта, добре овалях локума но явно стана така и от мармалада  newsm78 коричката му стана иначе супер Thinking
Благодаря ти за съветите!   bouquet (необходими са ми, тепърва се уча да готвя, на 21г Crazy)

# 182
  • Мнения: 13
в момента се пече  Winkобещава да е хубав но като го извадя ще се разбере...иначе това с течния шоколад ми е вид "малка тайна"....много лесно се постига ефект на глазура и не оставя дупки в тестото Grinning

# 183
  • Мнения: 7 418
  Биби 82.....? newsm53
  Какво става с глазурата и останалото? Rolling Eyes

# 184
  • Мнения: 1 426
втрътнах им едно кексче вчера по рецептата и се получи, обаче тия мойте ще ги  #2gunfire, баткото "много е гаден" и не пожела да яде, а съпружеското "не чак толкова лош" и сега пак ще си го ям, добре че малкия поне го оцени.

# 185
  • Мнения: 13
получи се добре макар че чак като сложих бакпулвера видях че наскоро му е изтекъл срока на годност  Confused в резултат на това кекса не бухна така както трябваше но иначе стана много вкусен...следващия път ще внимавам повече - ама като нямам навика да гледам тъпия срок на годност - така е  Grinning колкото до глазурата - получи се, от течния шоколад не остават дупки в тестото и колкото повече сложите толкова по-плътна ще е глазурата. следващия път мисля да пробвам да поразтопя на мировелето леко течния шоколад а не да го пускам с лъжичка - мисля че така ще стане още по-добре...

# 186
  • Мнения: 7 418
колкото до глазурата - получи се, от течния шоколад не остават дупки в тестото и колкото повече сложите толкова по-плътна ще е глазурата. следващия път мисля да пробвам да поразтопя на мировелето леко течния шоколад а не да го пускам с лъжичка - мисля че така ще стане още по-добре...
   Наистина,идеята е интересна.Ще я пробвам някой път. Peace

втрътнах им едно кексче вчера по рецептата и се получи, обаче тия мойте ще ги  #2gunfire, баткото "много е гаден" и не пожела да яде, а съпружеското "не чак толкова лош" и сега пак ще си го ям, добре че малкия поне го оцени.
    Да....На вкус и цвет товарища нет! Laughing
    Дано улучиш някоя друга рецепта,която да харесва на цялото семейство! Hug

# 187
  • Мнения: 4 668
Аз също го направих днес . Много добре се получи - пухкав и добре изпечен .
Дори на мен ми хареса , въпреки че не обичам банани  Grinning

# 188
  • Мнения: 38
Утре мисля да го забъркам и аз това кексче!
Само един въпрос към тези от вас, които го заливат с шоколадова глазура - в тестото за кекса слагате ли шоколад/какао?

# 189
  • Мнения: 7 418

Само един въпрос към тези от вас, които го заливат с шоколадова глазура - в тестото за кекса слагате ли шоколад/какао?
  Разбира се,в тестото се слага шоколад,който се разтопява предварително(сигурно си видяла рецептата Peace ).Независимо,че ще правиш шоколадова глазура. Simple Smile

# 190
  • Мнения: 38
С малко закъснение - кексчето стана страхотно! Hug Аз направих половин доза от:
1/2 ч.ч. захар
2 малки яйца
2 с.л. маргарин
1/2 бакпулвер
1 ванилия
2 равни с.л. какао
2 с.л. мляко
1 малък банан
1 почти пълна ч.ч. брашно
1 разтопен на водна пара натурален шоколад (за заливката)


Опитайте и вие!  bouquet

# 191
  • Мнения: 215
Забърках кекса, но все още го пека. Имам нова форма и дано да се получи.

# 192
  • Мнения: 229

кекса го правих преди няколко дни и много се хареса от всички
стана много пухкав и сочен пак ще го направя
сега видях и варианта  като торта ще се прави-изглежда много вкусно

# 193
  • Мнения: 7 418

сега видях и варианта  като торта ще се прави-изглежда много вкусно
    Виж и тази торта,ако се интересуваш.Кремът й е същия на Лео, плюс вишни. Grinning
    Кексчето ти изглежда много хубаво!Браво! Hug

# 194
  • София
  • Мнения: 1 826
Супер е кекса!!!
Тази вечер го направих и половината свърши преди да е изстинал!

Общи условия

Активация на акаунт