Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 495
  • 775
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 050
Мале страхотно изглежда тортата  Heart Eyes Grinning

# 226
  • Мнения: 389
Направих го за втори път, като го покрих с разтопен бял шоколад. Стана супер отново  Peace:

# 227
  • Варна
  • Мнения: 472
Вчера и аз го направих - обаче нещо сякаш се пообърка.

Първо шоколада разтопих с млякото, не чаках да изстине и сложих при обърканите яйца, захар и маргарин. Сега четох нагоре в темата, че трябвало да е охладен. Да, обаче като изстине се втвърдява  newsm78

После сложих кекса да се пече в загрята фурна (220) и той се попрепече особено отгоре, докато отвътре беше сурово. Покривах го с хартия за печене. Или градусите бяха много или трябваше да го сложа в студена фурна  Thinking

Тавичката ми е с диаметър 26 см и може би затова стана по-тъничък. и неможах да го разрежа на два блата.

Като за капак течния ми шоколад се оказа малко и добавях захар към сметаната ooooh!.  /правих крема на Лео - заквасена сметана + теч. шоколад  Heart Eyes/  Наредих кръчета банан отгоре и залях с крема.

В крайна сметка - тази сутрин дегустирах едно парченце и ми хареса. Незнам дали трябва да е така, но стана по-сочен някак от оранжевия кекс в шоколадовия му вариант.

Отчет - даден. Помощ - приемам всякаква  Hug

# 228
  • Мнения: 7 420
  EliZ,аз винаги слагам кексовете си в студена фурна.Това ги спасява от прегарянето и недоизпичането вътре.
  Тавичката ми е 23-24 см диаметър,съвсем малко по-малка от твоята.Мисля,че блата ти е станал по-тъничек поради друга причина.Просто не е успял да се надигне заради прегрялата фурна.
   Станал е по-сочен заради крема.Иначе не е. Simple Smile

# 229
  • Мнения: 7 420
  Vivian,идеята ти да направиш глазурата от бял шоколад е прекрасна!И ефектно,и лесно!

# 230
  • Варна
  • Мнения: 472
  EliZ,аз винаги слагам кексовете си в студена фурна.Това ги спасява от прегарянето и недоизпичането вътре.
  Тавичката ми е 23-24 см диаметър,съвсем малко по-малка от твоята.Мисля,че блата ти е станал по-тъничек поради друга причина.Просто не е успял да се надигне заради прегрялата фурна.
   Станал е по-сочен заради крема.Иначе не е. Simple Smile

Селма, а за разтопения шоколад да ми дадеш съвет. Охладен ли се слага?
   
благодаря предварително    bouquet 

# 231
  • Мнения: 454
Страхотно изглеждат всички показани кексове   bouquet Тъкмо се чудех какво ще  правя  шоколадите, които сина ми получи за Коледа и Нова година!Благодаря за идеята!

# 232
  • Мнения: 110
  Аз също го направих, стана разкошен,   Peace  лек и пухкав наистина. 
Не спазвах на 100% рецептата, шоколад сложих малко  кафяв и бял, за да докарам количеството, маргарина заместих с чисто масло-около 100гр, увеличих  банана с  половин.  Simple Smile  Така или иначе резултата е повече от задоволителен. 
Благодаря за рецептата    bouquet

# 233
  • Мнения: 7 420
  За разтопения шоколад....трябва да е малко поизстинал,но не и чак студен...Като го прибавяш към сместа,бъркаш интензивно без да прекъсваш,докато не изсипеш всичкия. Simple Smile

# 234
  • Мнения: 159
Тъкмо извадих и моя от фурната, не е като на Селма не се надигна толкова много, но изглежда пухкав. Сигурно, защото предварително загрях фурната. За другия път ще знам. На вкус още не съм го пробвала, като го опитаме ще пиша. Благодаря момичета за прекрасните идеи.
Успех на всички.  Wink

# 235
  • Мнения: 287
И аз направих кекса. Наистина е страхотен, невероятно вкусен и лесен. Единствено направих шоколадова глазура върху него и поръсих леко с кокосови стърготни за да изглежда още по-добре.
Благодаря за рецептата!

# 236
  • Мнения: 3 360
Страхотно изглежда и бързо!Ще го пробвам и аз!

# 237
  • Мнения: 7 420
  Браво,krassym ! Grinning

# 238
  • Мнения: 2 726
Това е един от любимите ми кексове и тортичка съответно,мммм, само като сетя за вкусааа  Crazy
По-напред в темичката съм показала снимка на моето кексче,но не съм показала на тортичката.
Само имам едно въпросче към arte_mida47,как успя да загладиш толкова добре отгоре и отстрани крема,какво използва,защото правих тортата 2 пъти и ето го резултат на външен вид  Simple Smile



а ето и парченце

# 239
  • Мнения: 549
Поли-5 ,каква глазура си сложила отгоре?Много апетитно изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт