Пердета - 3

  • 94 173
  • 293
  •   1
Отговори
# 135
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Погледнах в Осинка - към 460 страници бяха изписали, нямах търпение да ги разгледам. И още на някакъв попаднах, с кройки. Масово това се шие. И книгите им са такива - http://www.lshtora.ru/doplit.htm
Вкусът се възпитава. Тях ги възпитават така.

# 136
  • Мнения: 4 380
Погледнах в Осинка - към 460 страници бяха изписали, нямах търпение да ги разгледам. И още на някакъв попаднах, с кройки. Масово това се шие. И книгите им са такива - http://www.lshtora.ru/doplit.htm
Вкусът се възпитава. Тях ги възпитават така.

Руснаците са рекордьори по всичко що е кич в интериора (вероятно не само там). И упорито не желаят да гледат по-далеч от носа си. Засягаш много болезнена тема за възпитанието на вкуса. Аз смятам, че най-голямата отговорност за това възпитание принадлежи на самите хора. Сега, когато в информационно отношение светът е отворен и интернет предлага неограничени възможности, е просто непростително да не желаеш да застанеш срещу истината. Да не мислиш, че няма рускоговорящи специалисти работещи на запад в реномирани компании и които не виждат всички тези неща? В никакъв случай. Ето един пример ми е под ръка:

http://taylorhannaharchitect.com/staff/tha/irina

А как се възпитава едно общество, в което в толкова масов мащаб е заложена безвкусица? Мисия невъзможна. Опитай се да им кажеш нещо и върху теб се излива помия от обиди. Колегите се засягат още повече от който и да било друг. То е нужна и малко интелигентност за да схванеш, че критика се отправя не с цел да засяга и обижда, а с цел да помогне и научи.
Макар по отношение на кича България да изостава от Русия, но неизвестно защо хората имат навика да копират от там и ги гоним. Да не си правим илюзии, че сме по-добре от тях в дизайна. В никакъв случай. Влез в Дибла- и там е патологичен случай. Дизайнът се е превърнал и в България и в Русия в надпревара по компютърни умения в 3Д. Което всъщност изобщо не е от значение за добрия дизайн. Няма начин да има добър дизайн докато с това се занимава сульо и пульо не учил подобни неща. Конкретно по отношение на пердетата знаеш ли колко пъти съм била свидетел шивачки да се наричат "дизайнер по пердета". ooooh! Ама да не ходим далеч...Другата седмица ако не се лъжа в КВ ще видите ремонт на офиса на Алла Пугачева от една костюмерша (моделиер на театрален костюм) наричаща себе си "интериорен дизайнер" и даже срещам на много места в и-нет че си слага титла "архитект" пред името.

Гледай какво става. Кич за 20 000 евро:




Ох...мога да говоря до утре защото много ми е накипяло, ама хайде да не пиша статии че много са хората, които няма да разберат за какво говоря. Преди известно време едно руско списание ми предлага да напиша статия за руския дизайн през погледа от чужбина и аз отказах. Отказах, защото нямаше да бъда разбрана, кой ли знае в какви грехове щях да бъда обвинена, защото когато гордостта и вярата в собствената непогрешимост е взела надмощие в такива мащаби, просто си затварят очите за света като кон с капаци и не желаят да чуват и виждат.

# 137
  • Мнения: 5 972
Дами,
Предлагам да не разпъвате повече Ксения.Който прецени,че може да се възползва от знанията и и да се вслуша в съветите и-да се възползва.Който не я харесва /абе вярно е,че си е доста рязка/-да и прескача постовете.Спорът стана-"Музика ли е чалгата?".Ми някой си харесва чалга и си я смята за върха на сладоледа и само това си слуша.Като изпълняват Бетовен или Верди ,хайде да не стигам толкова далеч,като изпълняват Пинк Флойд или Пърпъл-въртят на друг канал или гасят радиото или ТВ-то.Толкова.

# 138
  • София
  • Мнения: 107
Съгласна с W. В крайна сметка това е форум, в който всеки има право да си казва мнението, както и всеки има право да го приема или не.

А сега по темата. Най-сетне си поръчах перде - воал цвят бледо розово-оранж. Още не е дошло и тъй като като гледам мострите по магазините как са ушити, реших, че по-зле надали ще стане и мисля да ги шия сама. Та въпросът ми е каква е модерната дължина. Гледах по списанията (където въобще имаше пердета Rolling Eyes), че или е до пода или се влачи. Само че влачещите се бяха предимно плътни. Дали е удачно да сложа влачещ се воал или да се придържам до дължина 1мм преди пода Grinning.

И относно ушиването. Замислила съм се поради липса на сатенен перделък, правещ равномерни плисета, да ушия плохи на пердето и така да постигна идеалните дипли. Някой може ли да ми каже (или покаже) каква е разликата между двете.

# 139
  • Мнения: 4 380
Да ушиеш сама плохи е много по-добре от който и да е перделък. Разликата е съществена и не в полза на перделъка. Wink По-късно ще ти покажа какви видове плохи има и каква е разликата с перделъка.
За дължината, бих посъветвала да се придържаш към дължина до пода без да се влачи. По-универсално и по-практично.

# 140
  • Мнения: 689
И аз да попитам нещо. Страшно ми харесват пердетата тип ресни.От тези, които са с доста тънки и ситни ресни, мисля, преди време Маленна беше показвала такива черни. Та въпросът  ми е, върви ли такова перде с друго - по плътно, в различен цвят? Ресните да са в средата, а от двете страни да е плътното перде, което да спускам, когато искам да затъмня стаята?

# 141
  • Мнения: 511
Аз съм виждала в Идеален дом или Домът ресните да са спуснати върху прозрачно перде,като акцент беше-по цялата дължина.Ресните бяха черни ,а в стаята имаше освен бежево и кафяво и някои черни нища.Ако изровя списанието ще пиша кой брой и кое точно.Много ми харесват ресните-по интирисно е от обисновени пердета

# 142
  • Мнения: 511
 hahaha bowuu newsm62 newsm62 newsm62 smile3505 smile3505 smile3505

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 00:28 от azuro

# 143
  • Мнения: 4 380
azuro, имаш възможност сама да си редактираш поста.

Дида, върни се в предишната тема бях скицирала за някой ресни със завеси.

# 144
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз да попитам нещо. Страшно ми харесват пердетата тип ресни.От тези, които са с доста тънки и ситни ресни, мисля, преди време Маленна беше показвала такива черни. Та въпросът  ми е, върви ли такова перде с друго - по плътно, в различен цвят? Ресните да са в средата, а от двете страни да е плътното перде, което да спускам, когато искам да затъмня стаята?
Ейй това като че ли аз съм го писала....имам зелени такива ресни и си мисля да сложа отстрани плътни пак зелени /ленени/...само в главата ми е още ,не мога да си представя дали ще е подходяща тази комбинация  ooooh!

ааа ксения е отговорила..ще се върна да погледна  в предната тема Peace

# 145
# 146
  • Мнения: 689
Току-що разгледах цялата втора тема за пердетата, ами нищо такова не видях. Ксения, моля те помагай, къде точно си скицирала тези неща?

# 147
# 148
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Иии много ми харесва...ще го покажа като го надипля 
Ксения bouquet

# 149
  • Мнения: 689
Благодаря, на Ксения и на Деата, и аз вече видях, каквото трябваше. Моля ако някой има подобен вариант в дома си, да пусне снимки, да видим как изглежда в действителност. Хм, значи може и да стане, това което си мисля Hug

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 10:20 от dida_p

Общи условия

Активация на акаунт