Херпес и цитомегаловирус

  • 37 559
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 414
Ох, момичета да ви се оплача - пак ми излезе херпес вчера Cry. Втори за 7 дни #Crazy.
nimika, а знаеш ли дали все още работи този професор и дали се продава ваксината? Аз доколкото знам е спряна, но може да се решили все пак да я продават Praynig. Лек ден милички Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 6 302
Даф, много съжалявам мила. Знам колко е гадно и болезнено. А къде ти излиза, извинявай за въпроса.
Сутринта мойта лична лекарка ме консултура и със специалист уши-нос-гърло. Тя потвърди, че имам херпес в носа, както и вирусна инфекция в гърлото. Каза че толкова ми е зачервено и възпалено, че дори лимфния канал ми бил възпален. Но ще опитваме без антибиотик. И без това ми е толкова отслабнала имунната система. Желая ти приятен ден!

# 17
  • Мнения: 2 414
Zazolinka, на мен ми излизат по устата Twisted Evil. Иначе след гинекологичната операция ме бяха наплашили, че може да слезе до гениталиите и тогава става по-зле. За това пих изопринозин, но както казах полза никаква /само ми олекна джоба с 200 лв Money/. Дано се оправиш мила newsm10. Аз съм така от 10 септември и я карам само на Биопарокс /пръскало за гърло и нос/. Не ми се пие антибиотик, но ако се наложи ще пия какво да правя. Ти какво смяташ да вземеш за имунитета? Интралипида, който иска да ми влива доки е всъщност доколкото разбрах есенциални мастни киселини. Разрових се и открих само на Аква сорс някакви капки. Не знам до колко са ефикасни и вече наистина се замислям за вливанията, колкото и да не ми се иска. За сега чао и много  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 6 302
Daf,  и аз не знам какво ще предприема. Сега първо трябва да се разбере със сигурност дали съм бременна. И после ще му мислим. Ако не съм, почваме процедури за ин-витро. Ще питам гинеколожката дали е проблем това ми заболяване сега. Но няма за кога да отлагаме, времето си върви...... Иначе аз от 8 месеца пия зелени водорасли, по 2 капсули сутрин на гладно. Обаче ефекта май не е кой знае какъв.

# 19
  • Мнения: 2 414
Zazolinka, стискам палци thumbsup. Кога ще има резултати?
Дано се включи и някой друг с положителен опит в тази насока и да сподели Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 152
И аз имам опит с херпесите, та да споделя Close
Някой по-нагоре беше споменал за терапията с лазер. Аз съм я пробвала - не помогна особено.
Всякакви имуностимуланти и модулатори пих - същата работа като и без тях Tired
На хомеопат ходих - нищо.
Последно ми изписаха Ацикловир по схема 3x1 за седем дни и после по 1 на ден за шест месеца. Докато го пиех нямах проблем.
Малко след като спрях Ацикловира забременях и през първите три месеца не ми излезе нито един херпес, но след това - на всеки две седмици по един - два Tired. Така съм си и до сега. Док казва, че няма опасност за плода и се надявам да е така  Praynig.
С две думи - няма отърване от това за съжаление...

# 21
  • Мнения: 157
Ох, момичета да ви се оплача - пак ми излезе херпес вчера Cry. Втори за 7 дни #Crazy.
nimika, а знаеш ли дали все още работи този професор и дали се продава ваксината? Аз доколкото знам е спряна, но може да се решили все пак да я продават Praynig. Лек ден милички Hug

професор Дундаров незнам дали работи  все още на частно може би ...
Но по важното -ваксината знам че  е спряна от производство  за съжаление.

А наистина херпеса  е з а цял живот и няма отърване- при срив в имуната система  и хоп-не случайно народното наименование е "стресница"

# 22
  • Мнения: 2 414
Bibian, успех мила и лека бременност thumbsup. И аз бях така, и родих 4 кг. здраво бебе Wink. Така, че не се притеснявай от това.
Вече започнах да проучвам продуктите на Аква сорс и на Вижън, защото не виждам какво друго бих могла да пия Sad. Проблема е както винаги във финансите Money. Доста са скъпи тези продукти. Ако някой има впечатления от тях, нека да сподели. Лек ден милички Hug Hug Hug.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 302
Даф, аз пия от зелените водорасли, но не точно на Аква Сорс. Моите са от същото място (езерото Кламат), но начина на сушене е друг и според лекарката, от която ги купувам, този начин извлича максимално полезните вещества от водораслите. Тя стана дистрибутор на друга фирма, американска, и ги получава директно от тях. Аз ги пих 3.5 месеца по 1 таблетка, после за известно време прекъснах и сега от февруари пак пия, като от април пия по 2. Естествено, не ги пия конкретно и само за херпесите. Като че ли има известно подобрение в това отношение. Ако преди ми излизаха на 3-4 месеца веднъж, сега е малко по-рядко и винаги когато съм болна или подложена на силен стрес. Не знам дали ти бях полезна с тази информация. Дано при теб да има още по-голям успех това лечение.
Само да спомена, че според лекарката аденомът ми също би могъл да се повлияе добре от водораслите. Но за да проверя, трябва да ходя на ЯМР, а това е..... абе сложна работа.

# 24
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Момичета аз също съм положителна за цитомегаловируса.Значи този вирус има лечение, но то не е известно на българските доктори и изписват лекарства май само наслуки.При понижен имунитет не е чак толкова безобиден този вирус.Имах възможността да разговарям с руски доктор специалист по вирусология и той каза колкото се може по бързо да се лекува.В русия имат лечение за него а и медикаменти, които тук изобщо ги няма.И последствията от нелекуването на вируса или на неправилното лекуване не са никак приятни.Тези бактерии поразяват мозъка, нервната система и очите.

# 25
  • Мнения: 694
Момичета как можеш да разбереш дали имаш такъв вирус,от цитонамазка може ли да се даде резултат Embarassed, или само по кръвен път? newsm78 :А С ИМУНОВЕНИН МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ДАДЕ ДОБЪР РЕЗУЛТАТ някой наясно ли е ?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 908
Със кръв във всяка лабаротория но най-добре във вирусологията.

# 27
  • Мнения: 157
не предполагах че  ще имам този проблем отново .По надолу бях писала  ,че преди над 10 год  имах   много чести рецидиви на херпес -правих два  курса на лечение  с антихерпесна ваксина и вече  бяха забравила за този пероблем .
Ама сякаш дърпам дявола за опашката -мислех че  може ад  се появи пак ,ама  не очаквах да  е такъв проблрм ,а  той  е следния.
В процедура за икси  на ест  цикъл съм  -понеделник вторник трябваше да е  пункцията.
Снощи ми се появи херпес -не много изразен .

Днес  дях  при доки и той каза че спираме процедурата -че това е проблем  Cry  .Не се  знаело колко може да с еразрастне  херпеса-аз му казах че съм убедена че  ще отшуми  бързо  ,защото не е  типично изявен .но той каза  спираме-другия месец  наново.
Изследвания и стимулация  -всичко този месец на вятъра-аз се сринах направо ,много тежко ми  стана.

Това  което ме плаши  ,че  херпеса  енепредвидим кога ще с епояви и лечение на практика няма  така че ако следващия месец например  с епояви точно преди трансфер -какво правим тогава  -пак отлагаме ли???

Свързах с е с катедра  вирусология на НЦЗПБ   и  понеделник-вторник отивам з а кръвно изследване  -днес не може -защото за да е обективен резултата  трябава  изследването   да е  5-6 дни  след рецидива- според резултата  ще видим за някаква терапия - за подилване на имунитета -друго незнам да има.

Не съм и мислила че за инвитрото  това  ще  с е яви пречка...


# 28
  • София
  • Мнения: 6 302
nimika, съжалявам мила. Извинявай за неудобния въпрос, но къде ти излиза херпеса. При мен е около устата и носа. Дали това ще е проблем? В смисъл, ако ми излезе по време на стимулацията? Защото ти си права, че той е непредвидим и като си в процедура за ин-витро.... става сложно. А би ли дала координати на тази катедра вирусология на НЦЗПБ? Име на лекар? Предварително благодаря

# 29
  • Мнения: 157
въпроса ти никак не е неудобен -аз не  съм уточнила- ooooh!става  въпрос за генитален херпес  Sad  - мисля че този коло устата  въобще не пречи  така че не с е притеснявай излишно.

Общи условия

Активация на акаунт