херпес зостер на лицето при млад човек

  • 6 787
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте! Моля, ако някой е боледувал от херпес зостер на млади години, да сподели как е преминало заболяването, имало ли е усложнения, къде и как се е лекувал, какви изследвания са ви правени и въобще всякаква информация в тази връзка, която можете и желаете да споделите. Особено, ако е бил поразен лицев нерв. В момента съм силно обезпокоена - синът ми (на 25 г) има усложнения от херпес зостер, засягащ лицеви нерви.  Знам, че заболяването не е типично за млади хора, но ако все пак някой е боледувал или знае за такъв случай, моля да пише. Ще ви бъда много благодарна.

# 1
# 2
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Сестра ми имаше херпес зостер около гръдния кош/като пояс около гърдите,гърба и мишниците/,когато беше на около 11год. Изключително неприятно и болезнено е-помня,че не можеше да спи и 'почиваше' на един фотьойл.Майка ми я мажеше с крем "Зовиракс",но каква е дозировката не мога да кажа.  Peace

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря, че писа. Лекуват го добри лекари. Но аз не знам какво да очаквам, как протича болестта. Ясно е, че при всеки е индивидуално. По литературни данни само възрастните (над 50-60 г) боледуват, а ако се случи при млад човек обикновено е по-леко.  Не и при нас, за съжаление.

# 4
  • Мнения: 454
Аз съм боледувала два пъти от херпес зостер- веднъж в 10 клас и отново миналата година на 31г.
При мен беше гръб, подмишница. Първият път беше много по- болезнено- ужасно болезнен сърбеж.
Вторият път го хванах веднага когато започна болката върху кожата и започнахме лечение с ацикловир, и витамин Б, и мина много, много леко. Остава болка в засегнатия участък месеци наред.
Баща ми боледува преди няколко седмици, но чака максимално преди да отиде на лекар и да започне лечение. При него беше доста тежко, чак станаха рани обривите. Появява се при паднал имунитет, ще премине, спокойно!  Hug
Да не се чеше, защото на мен ми остана белег от едната група обриви.

# 5
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Определено има връзка с имунитета,понеже по това време тя приемаше силни лекарства от групата на барбиталите за епилепсията си. Останаха й няколко белега на гърба,но почти не си личат.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 540
cereal , свързах се с моя много близка приятелка, която преди 3 г. също е била със херпес зостер и се е справила.
Какви са усложненията при синът ти!

п.п може и на съобщения


 

# 7
  • Мнения: 9
Благодаря ви, момичета, че се включихте така бързо. При вас имало ли е нещо, което да подсказва срив на имунната система преди изявата на херпеса? При сина ми обривът беше на лицето между ухото и брадичката и малко към темето, окото и устата, т.е. по хода на нерва. Вече отмина, има незначителни болки по кожата, ухото и гърлото и бледовиолетови петна, но получи пареза на клончета от лицевия нерв. Днес правихме ЯМР на глава. Утре отиваме пак при невролога. При него странното е, че не е имал нито предшестващо заболяване, стрес, имуносупресори или травма, които да провокират събуждането на вируса. Даже въобще не е боледувал години наред, само 1-2 леки банални хреми. А самата варицела я изкара под 2-годишна възраст и тогава го лекуваха с антибиотик. Аз допускам, че не е успял да си изгради имунитет спрямо вируса. Лекуващите лекари не ми дават обяснение, а предлагат консултация с имунолог за да се изясни защо е направил тази тежка инфекция. Вие правили ли сте такава консултация?

# 8
  • Мнения: 3 540
Добре да посетите имунолога, за да сте спокойни пред себе си.

Самият херпес зостер, действа отвътре - навън. Локално приложимите продукти облекчават външната част на кожата, но в дълбочина е все още рана и поради това са болките.
За всеки човек е индивидуално, каква част от организма и до колко сериозно ще го порази този вирус  Sad
Добре е, да се ползват имуномудолиращи, а не стимулиращи продукти, за да подпомогнат организмът според потребностите му.
Имунната система, може да се срине и само за часове, от преумора или моментен стрес.
Възстановяването след този вирус е дълъг и с много отговорности период.

Моята позната е успяла да се възстанови с набор от природни продукти за месец само, но е продължила доста месеци след това да ги ползва, за да възстанови, организмът си, като цяло.

# 9
  • Мнения: 9
И аз съм привърженик на природната медицина, както и на алтернативните лечебни подходи. Затова веднага се свързах с уважаван от мене холистичен лекар и синът ми вече приема няколко неща за засилване на имунната система, успоредно с конвенционалното лечение.

# 10
  • Мнения: 3 540
Чудесно cereal   bouquet
Желая на младежа пълно възстановяване  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: X
Аз изкарах херпес зостер на челото,като бях на 25 год, в тежка форма, така да се каже-от челото по хода на нерва, та се разпростя и върху едното око, слава богу,само по клепача,не и вътре,че тогава много лошо - аз бях буквално като обезобразена с огромен оток, който при постепенното излекуване на херпеса ми слизаше надолу по лицето. Мен ме бяха объркали, та затова може би получих тези странични ефекти- та се лекувах след това в Кожното на Александровска болница, дет се вика оправиха бакиите на колегите си- бяха ми дали един месец болничен- може би към месец и половина ми стоя- да болките бяха ужасни. И мен ме предупредиха, че щом веднъж се е появил има вероятност да почне да излиза по-често- но слава богу 10 години по-късно  не ме е навестявал. Нямам спомен след това да съм пила нещо за укрепване на имунната система.

# 12
  • Мнения: 9
Благодаря ви отново, момичета, че се отзовахте. Само да ви кажа, че резултатите от ЯМР са ок, а за парезата му изписаха нивалин. Малко ми е притеснено след като прочетох за страничните ефекти, но се надявам да даде искания резултат с минимални нежелани реакции. Благодаря ви за подкрепата!

# 13
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
cereal,радвам се за хубавите новини. Стискам палци за пълно възстановяване.  Peace  bouquet
П.П. Ако това ще те успокои,сестра ми също е нямала повторна поява на зостер вече над 12 години.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз съм имала два пъти херпес зостер. Първият път на 18-19 г. от едната страна около ребрата, тогава много бързо започнах лечение, не си спомням какво точно ми предписаха, но мина сравнително бързо и безболезнено. Вторият път беше около 25-26 г. на челото, но не обърнах особено внимание. След като го влачих повече от месец и започна много да боли и сърби, се наложи по спешност да ида на кожен. Бях на почивка в Гърция тогава, изписаха ми хапчета Зовиракс + лосион за външно приложение, който ми направиха в аптеката. Пих ги и се мазах доста дълго време, може би месец, докато започна да отшумява. Това, което ми казаха е, че е добре да не се излагам на слънце и да не докосвам мястото, също да внимавам да не засегне очите. Минава, но бавно...Не съм правила консултация с имунолог, не съм приемала и нищо за имунната система. При мен по-скоро се получи от нервно напрежение, отколкото от боледуване.
Пожелавам успех и скорошно излекуване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт