Папагали

  • 129 919
  • 846
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 657
Здравейте Hug
Добре дошли на всички новодошли в темичката Hug
Ние сме добре,казваме ''ела''/ама не много чисто.Жоки прояде домат,но и стана нещо и три дни изхождаше вода,незнам какво и стана,но изобщо не се обаждаше през това време.Сега вече е добре и откача с пълна сила.Мъча се да я преместя в друга клетка,защото ще се местим,но не се знае кога ще благоволи да влезе Mr. Green

# 121
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
Днес се сдобихме с две вълнисти папагалчета Simple Smile Жълтото е мъжкото, зеленкото е женското Simple Smile
Папагалчетата
с гордата им притежателкаHeart Eyes

Имам и един въпрос, разбрах че им се слага някакъв пясък в който те се къпят. Някой да знае за какъв пясък точно става въпрос?  newsm78

Попитай в магазините за храна за домашни любимци. Аз пясък не съм им взела. Сложих им креда Vitapol.

Нашите вече нахитряха. Като им отворя вратичката да си полетят из стаята, след това женската каца все близо до вратата на клетката, и ако влезе някой в стаята, излита от клетката, за да не можем да ги затворим

# 122
Здравейте  Heart Eyes аз съм нова тук и адски много харесвам папагалите,но все още нямам Sad Много искам да си взема говорещ папагал и искам да попитам тези от вас,които имат Александър Heart Eyes дали могат да се научат да говорят?! Също така искам да попитам дали се срещат шарени,тъй като в колко ЗОО магазини да отида все намирам едноцветни  Wink Wink Много ще се радвам ако ми отговорите и благодаря предварително  Heart EyesSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 123
  • Мнения: 20
Здравей, аз си имам Александър от година и нещо. Едноцветни са само, но има различни цветове. На мъжкия се образува герданче на шийката. Могат да се научат да говорят, но трябва да се занимаваш с него и да му говориш.
http://vbox7.com/play:7e42d51b    i   http://vbox7.com/play:f592949c   Горе-долу ще добиеш някаква представа  Wink  Надявам се да съм помогнала

# 124
Благодаря за инфото.. както и за клипчетата  Heart EyesSimple Smile Да те попитам.. ти твоя научила ли си го да говори или му трябва повече време,за да се научи ?  Simple Smile Wink

# 125
predi malko mi kypixa papagal rozela no ne znam s kakva xrana da q xranq molavo kajete mi vednaga nyjdaq se ot xraza moqta rozela.blagodarq vi predvaritelno newsm45

# 126
  • София
  • Мнения: 1 207
predi malko mi kypixa papagal rozela no ne znam s kakva xrana da q xranq molavo kajete mi vednaga nyjdaq se ot xraza moqta rozela.blagodarq vi predvaritelno newsm45
Най - лесно е да попиташ в някой зоомагазин. Много често на опаковката с храна си има картинка с птичките, за които е предназначена.
Аз имам вълнисти папагалчета. Още от дете съм имала и съм гледала. Задължително трябва да имат пясък в кафеза, трябва им за храносмилане, не за къпане. Продават и специален пясък в зоомагазините.Може и обикновен отнякъде, но трябва да е чист, да се дезинфекцира.

# 127
  • Мнения: 20
Моля, пак заповядай!  Grinning Моя Александър вече е на 2 г, но е в нас от 1г. и 5м. Трудно свиква с хора. Голям глезан е инъче  Laughing Вече  даже се качва на ръката ми и се подлага да го чопля  Laughing Засега казва само името си - Коко и имитира интонация и звуци. Големи клюкарки са обаче  Laughing и глезльовци
а относно въпроса на veli  - розелата се води среден папагал,може да яде просо, ядки , плодове

# 128
  • Мнения: 2 467
predi malko mi kypixa papagal rozela no ne znam s kakva xrana da q xranq molavo kajete mi vednaga nyjdaq se ot xraza moqta rozela.blagodarq vi predvaritelno newsm45

Папагала сам ще ти покаже кое харесва и кое не. Предполагам си се ориентирала вече в разнообразието от зърнени храни.
Моят също е розела и обожава моркови, краставица. Всичко друго плод/зеленчук опитва, но не с особен интерес и желание. Имаме градина и му осигуряваме най-разнообразни зелении, но "човека" е зациклил на тия моркови и това си е  Laughing
Честито ти пиле   Hug

# 129
  • Мнения: 0
Здравейте всички с домашни  любимци Simple Smile

Като  малка имах  говорящи  папагали , южноамерикански зелен коко (  амазона ) . Два успях да пренеса през граница  Embarassed и  живяха 15 години в БГ. Много  говореха , голяма атракция бяха за околните.
За съжаление на нашия пазар  не  се  намират , или  поне аз не съм виждала да се продават.

От  десет години мислех,  че гледам мъжки  розела , казва се Чико , поне така ме  увериха  в магазина, от който го  купих. Започна преди  известно време да си  чупи хранилките, изхвърляше всичко от  клетката , биеше си  главата в клетката ...държеше се меко  казано като шизофреник и  решихме да му купим другарче. Голяма изненеда беше когато  ни казаха, че е девойка вече се казва Чика  Shocked, и  купихме мъжкар..голям кръсавец. И сега е една любов, песни, танци, висш пилотаж , и  девойката се  кротна , не пищи по цял ден ...гукане и  целувки ....голяма радост ни  доставят в къщи ....Бих искала да ви покажа тяхна снимка , но не мога да разбера  тук  как стажа това Rolling Eyes

# 130
  • Мнения: 2 521
Момичета,помагайте  Confused
Имаме вълниста папагалче от 2г.Таткото и каката се занимават с храната,чистене на клетка.Но преди няколко дни съпругът ми е сложил вместо храната за папагали,от кутията с печен сусам Confused
Чак днес забелязах какво е направил,и поправих грешката.Папагала обаче изглежда доста оклюмал Thinkingи настръхнал такъв.А досега не е бил така.Дали е нещо от сусама?

# 131
  • Мнения: 1 505
Аз не вярвам да е от сусама,а по скоро от това,че е останал гладен и без витамини от храната си която яде обикновенно.Дай му любимата му храна и наблюдавай реакциите му.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Някой може ли да ми каже този папагал каква порода е:
http://vbox7.com/play:d0baa099

# 133
  • Мнения: 2 467
Амазона.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тенк Ю. Hug

Общи условия

Активация на акаунт