Папагали

  • 129 817
  • 846
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 675
А снимка на Гери няма ли да сложите, като чета е много готин на лафове и навици.
Аз нямам папагал, но много харесвам ара, те от говорящите ли са?

# 106
  • Мнения: 1 505
Здравейте и от мен,намерих ви най накрая.От около 2 седмици си имам папагал Корелиязказва се шишко,за6тото беше доста дебело.Кацна сами4ко на балкона ни(избягал от някъде),купихме му клетка и сега си гледкаме в къ6ти.Мили4ко е,но все о6те не може да свирка,макар,4е веднъж само го направи,постоянно кви4ка и издава други звуци,но все о6те не пее и не 4урулика.Ина4е си хапва от вси4ко и по много,ябълка и маруля обожава,днес се опитвам и морков настърган да му давам,но не иска,оби4а много слън4оглед.Та искам да ви питам,мога ли със сол слън4оглед да му давам,от тоя пе4ения който ядем и ние или само за него специално да си купувам?И в4ера снесе яйце и не иска да си ходи при него,ние му направихме от стара сламена шапка гнездо,но все о6те не иска да ходи там.Знам 4е снасят по около 4,7 яйца,а възможно ли е и само 1 да снесът?И като е само,без мъжки дали 6те се справи с отглеждането на яйцето си?И ако не може,какво да правя в такъв слу4ай?А ето го и него.

# 107
  • Мнения: 1 505
Днес ве4е си имаме и о6те едно яй4ице от шишко,но сега не си иска предното и мъти само 2 рото.Не знам дали 6те се справи сама да ги отгледа,а така ми се иска.Днес 6те и направим истинско гнездо,купихме за сега само дървените стърготини,сега отивам и за дървени плоскости за самото гнездо.Оба4е забелязвам,4е не се храни по4ти,май и до някй магазин 6те идем за витамини.
Никой не пише в теми4ката,а аз така се притеснявам за моя шишко.

# 108
  • Мнения: 88
Здравейте и аз реших да се включа при вас.От седмица си имаме папагал в къщи порода Александър.Все още и наплашен,но вече започна да се закача с нас.Надявам се по скоро да се отпусне и да може да му се радваме повече.

# 109
Здравейтер от 3 дни имам папагалче Александър. Много го е страх,само да доближа клетката и започва да лети вътре и д асе блъска. Гледам говорите че ги пускате да летят из стаятал Аз ако го пусна как ще го прибера после. Засега ще си седи в клеткатал Колко време ще му е нужно поне малко да се поуспокои и да не изпада в кризи като го доближа

# 110
  • Мнения: 7
Здравейте!И аз имам малък Александър от 1 година,но от 3 дена е болен,не му излиза гласа.Преди толкова високо крещеше и си издаваше неговите звуци.Посъветвах се с ветеринар,каза че вероятно в настинал и е развил ларингит.Взех му антибиотик.Дано се оправи,4е толкова много го обичам,не мога да го гледам как иска да изкрещи,пък издава само едно джафкане.Имал ли е някой подобен проблем с папагала си?

# 111
  • Мнения: 3 050
enamorada, не знам дали ще ти помогна, но ние имаме същия папагал т.е пак Корелка, пак женска и също хваната от едно дърво явно избягала (ние живеем във вилна зона). Имаме я вече 10г. Снасяла е от време на време яйчица и тя, но не е имала мъж, така че нямаше как да се получи нещо. Не знам за вашата.
Веднъж сме й купували мъжки, но той се разболя.

# 112
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 654
Здравейте, ние от вчера си имаме две вълнисти папагалчета и децата много им се радват, а и ние като децата. Надявам се да свикнат бързо, че до сега нито ядат, нито пият, нито пеят........само се гушкат.

# 113
  • Мнения: 1 505
iguanka,благодаря ти за мнението,винаги е добре да се нау4ава по не6то ново,а сега ти ми помогна много,за което благодаря.Може и да не са били истински яйцата й на нашата,за6тото като ги гледахме на лампа нямаше ни6то в тях,тя отказваше да ги мъти и след 1 месец ги изхвърлихме.Но заради това,4е я намерихме и след 1 седмица запо4на да снся си помислих,4е може и да е била оплодена от някох мъжки преди да я намерим.
  Сега се скубе ужасно много,като 4истих в4ера клетката й беше пълно с пера,сама се скубе и кре6ти,а перата й падат постоянно и даже тези от опашката,ве4е е с 2 пера там,какво да я правя,да не да има някакви гадинки по нея които да я хапят,знам ли?
  Ина4е като е на вън в клетката и издава звуци ве4е по разли4ни от кре6тене,но вътре неиска,може би навън като 4ува другите пти4ки как пеят и тя тогава с тях.
  Харесва й много слън4огледовото семе,като хапваме ние и ако е пусната и идва,краде от нашата 4инийка,бели си го и идва за о6те,и сега само да 4уе да се шумка от опаковката на слън4огледа и се побърква от кеф.Сладурка е.

# 114
  • Мнения: 3 050
енаморада, нашата също мн. обича семки  Heart Eyes и сме я изкарвали навън в стаята да се разхожда, понякога каца на рамото на баща ми и чопли семки като той й дава  Grinning

# 115
  • Мнения: 1 505
iguanka,като деца са,и са големи сладури.Аз преди да го намериме не съм си и помисляла,4е 6те се привържа към него 4ак толкова,но сега,не си го давам за ни6то на света.
Ина4е е постоянно на главата ми,но на няколко пъти си върши работата върху ми и сега като кацне и веднага го разкарвам,ина4е всеки ден го пускам в стаята да лети,ина4е запо4ва да се сърди и да кре6ти.

# 116
  • Мнения: 3 782
Нашият папагал също обича да яде семки, и солети много. Снощи за първи път  се изпика върху мен. Малко гадно ми стана, но какво да правим животинче е. Peace Толкова свикна с нас, че вечер като вечеряме той идва на масата и си клъвва от това,което му хареса.

# 117
  • Мнения: 458
Привет и от мен  Hug
От около месец сме собственици на корела на име Жак  Heart Eyes.Много си го обичаме, ама той не ни дава да го докосваме и не каца по нас Tired.Не знам може би му трябва време Thinking.Иначе го пускаме да лети из стаята и като му омръзне сам се прибира в клетката .За зеленчуците кажете как под ходихте отказва да ги яде.Ако постой гладничък дали ще им обърне внимание newsm78.-Това  е за его от нас ,поздрави  bouquet

# 118
  • Мнения: 20
enamorada  най-добре не я карайте да си мъти яйцата, защото не са оплопдени щом няма мъжки. Те са на принципа на кокошките. Преди време имахме женска корелка и редовно си снасяше. Пак беше без мъж. Инъче може да яде всичко което и вие. Ако го пускате да свикне с вас, ще стане много досаден.  Laughing

Pepi85  и mimi_ic  и аз съм с Александър. Имам го от година и половина. Много е ревнив моя зеленушко  Laughingкато ревнува крещи пронизително и хапе до кръв.незнам как са вашите. Голям майтап става, когато му сложите огледало да се гледа   Joy мисли си,че има още 1 такъв, блъска го и му пее

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Днес се сдобихме с две вълнисти папагалчета Simple Smile Жълтото е мъжкото, зеленкото е женското Simple Smile
Папагалчетата
с гордата им притежателка.  Heart Eyes

Имам и един въпрос, разбрах че им се слага някакъв пясък в който те се къпят. Някой да знае за какъв пясък точно става въпрос?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт