Папагали

  • 129 711
  • 846
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 100
На нашия любимата играчка му е едно огледалце, под което има звънче.
Иначе много обича да дъвче пластмасовите капачки на шишетата. Само като ме види да отварям шише и веднага ми каца на рамото. А ако види шишето на земята, може цял час да си играе да я отвърти.
От въжените играчки се плаши и бяга от тях. Дървените ги обича, но им вижда сметката за ден - два и после се прехвърля на вратата. Тя не се дава лесно - изял е само един см. Откъм финансова гледна точка е по-изгодно нея да дъвче Laughing Има материал за цяла година.

# 91
  • Мнения: 2 657
 Joy hahaha Joyуби ме с това-от към финансова гледна точка Joy hahaha

п.п.Моя мъж днес пуска щорите и като видя как ги смачкосала и вика-ей мръсницо,гледай сега какво си направила....Жоки го гледа така едно учудено,а аз пък се хиля Crazy

# 92
  • Мнения: 20
От втората до третата година си проличава PeaceПо пръстена на шията Wink
Мерси за отговора Йо  Simple Smile
нашия е още малък значи smile3522

# 93
  • Мнения: 208
Здравейте, момичета Hugимам въпрос към вас.Имаме корила нимфа(според хората които ни го дадоха мъжки)и се чудя да ли да му взема още един за компания или да го оставя сам ThinkingИ как мога да разбера дали е мъжки със сигурност Peace
Благодаря ви предварително  bouquet

# 94
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета Hugимам въпрос към вас.Имаме корила нимфа(според хората които ни го дадоха мъжки)и се чудя да ли да му взема още един за компания или да го оставя сам ThinkingИ как мога да разбера дали е мъжки със сигурност Peace
Благодаря ви предварително  bouquet

Ние имахме същия и бях останала с впечатление, че мъжките са такива сиви, а женските са целите жълти. Но се оказа, че има и мъжки жълти, така че май не е много ясно. В магазина ни казаха, че за да се научи да говори, трябва да е сам. Ако са повече, си общуват по между си и не обръщат много голямо внимание на хората. Все пак му купихме първо още една женска (жълта) малко да го развесели, но двамата по цял ден седях на една пръчка, без много да играят. Купихме още два и в началото се биеха, докато разпределят пръчките. Сега си общуват помежду си и не ни обръщат никакво внимание. Simple Smile)

# 95
  • Мнения: 3 782
Ние именно по тази причина сме с едно папагалче.

# 96
  • Мнения: 20
Здравейте  Hug
Да се включа по темата. Мъжкият има по-наситено жълта главичка и по- ярко оранжеви "бузи"  за разлика от женската. А за да проговори трябва много да се занимавате с него и да му повтаряте. До скоро и ние имахме корелки,но ги дадохме на мама. Сега сме с Александър. А корелките наскоро проговориха и не им спират човките  Laughing

# 97
  • Мнения: 20
Ще разбереш и по това, че мъжките много пеят на моменти - особено рано сутрин  Crazy ти идва да ги гръмнеш  #2gunfire
 Laughing  Laughing  Laughing

# 98
  • Мнения: 2 657
Здравейте Hug
Как са пилетата ви?
Ние доста напредваме,храним си се спокойно и много сиркаме,пищиме и кукаме.

# 99
  • Мнения: 208
Значи папагала ми Георги се оказва Гергинка Laughing,абе много скубе,кво да му дам че да поспре.Навсякаде вкъще хвърчат перушини #Crazy

# 100
  • Мнения: 20
 Laughing първият ми папагал беше уж мъжки, а накрая снесе яйце  Laughing а за скубенето или не му достига внимание или липса на витамини. В зоомагазините има едни витамини - нектарчета,  които се сипват във водата. Имат ефект Simple Smile  newsm10

# 101
  • Мнения: 2 577
Привет момичета  Embarassed

Сега намирам темата, връщам се да я изчета цялата  Peace

Гледала съм като ученичка вълнисти папагали, после бях взела на баткото корели, но умряха  Rolling Eyes
Искам да ви попитам, как трябва да подготвя клетката за нови папагали.
Смятам да ползвам тази, която купих за последните. 
Преди 3-4 години я измих и прибрах. Сега пак ще я поизмия, но нужна ли е някаква по-специална дезинфекция? и с какво?

Благодаря предварително  Hug

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 15:59 от Ками*

# 102
  • Мнения: 2 467
Ками*  не е нужно мисля. Толкова време не е имало пиле вътре, не мисля че е нужна специална дезинфекция.

Съвсем на скоро имах възможност да се полюбувам на живо на Хиацинтова Ара http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/Sta … yacinth-macaw.jpg
Няма такава красота! Невероятни папагали!  За жалост и цената им е невероятна и ще си остане блян в очите ми  Laughing

# 103
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте и от мен.Чак сега видях темата.Записвам се към притежателите на Жако/скално сиво/.Не знам пола му....Преди 6-7 години го донесоха от Гана.Не говори много - "здрасти" "как си"...Казва се Коко Simple Smile Много забавно животинче е.Сега живее е Бургас при родителите ми,а аз съм в София и наскоро си взех коте.Да помоля всички да публикуват снимки ако имат възможност!
  bouquet

# 104
  • софия
  • Мнения: 505
Здравейте дами,чак сега открих тази тема.Аз съм собственник на кралско жако Коко.След месеци наред мрънкане на мъжа ми му писна и ми купи жако,но имах възможност само за диво.Питомните са много скъпи,купих го направо то развъдника преди 4 месеца и сега се опитомяваме.Готвя му закуска,обяд и вечеря даже понякога се шегуваме ,че го глезя колкото децата.Но за сега все още не сме проговорили,само отделни звуци и подсвирквания.От форума за папагали ме успокоиха,че ще е нужно 1-2 години ,а на мен толкова ми се иска да проговори час по-скоро.Гледам го в офиса ми иначе няма кой да му обръща внимание.Купихме го от Хасково от развъдника и имах възможноста да разпитам и разгледам всичко,такаче някоя ако има въпроси и мога да й помогна аз съм насреща

Общи условия

Активация на акаунт