Папагали

  • 129 806
  • 846
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 9 991
Глухарче, много ме разсмя. 🤗❤

# 616
  • Мнения: 897
Мерси, значи ще слагам да има винаги пък той да преценява кога е гладен. Grinning

# 617
  • Мнения: 736
Здравейте,
може ли някай да ми помогне със съвет подариха ми скално жако но аз си нямам на понятие как се гледа от къде да му купувам храна каква и какви допълнителни добавки трябва да поръчам и изобщо ако някой може да ми обясни по подробно за начина на живот на папагали от този вид ще му бъда много благодарен

Глухарче ти е дала храната, аз винаги купувам на тази марка, сутрин винаги й режа плодове и зеленчуци в малката купичка, много е важно да не яде само семки!!! Можеш да се свържеш с фермата в Хасково за да си вземеш гранули, които са много пълноценни. Препоръчвам наистина да го храниш с повече плодове и зеленчуци, много обичат рукола. Важно е да има неща за гризане, виж в сайтовете предлагат, не му купувай пластмаса а само дърво, пази го от растенията вкъщи, някои са отровни за него, прочети за тях в интернет, че ще стане дълго...
 Най-важното е 2 пъти седмично калций и два пъти витамини, Жакото страда от недостиг на калций и много важно 2 пъти седмично ВИНАГИ. Клетката винаги се поддържа чиста, също е много важно. Хубаво е ако не си свикнал с папагалчето, за да свикнеш и ти, и то да го пускаш извън клетката поне за 1 час и наблюдаваш, възпитаваш, говориш. С тези същества не става да се ядосваш и да повишаваш тон, да мяташ пръст и т.н. Трябва да си търпелив и да се държиш добре с тях, особено след като е подарена, това със смяната на дома и стопаните, най-близък е огромен шок за тях. Те се привързват много към стопаните си и са много деликатни, нежни и раними души!
 И да, марката е Versele laga както за храна, така и за калций, витамини. А забравих, можеш да си вземеш от онези шишета-пръскачки, купуваш си на тази марка Oro Bath, разтваряш в не много топла вода и пръскаш. Е, може твоето да е свикнало. Но моето венде толова години не свиква и не, и не Grinning

# 618
  • Мнения: 9 991
Пепката нашата, преди в клетката с душа сме я къпали. Сега като я гледаме свободна и слагаме таяичка с вода, сама се къпе.
Витамини как и давате? Нашата вода не пие почти. Предполагам си наваксва влагата от плодовете които яде.

# 619
  • Мнения: 736
 Разтворимите във вода са много хубави, не съм пробвала да поръся върху храната, аз й ги оставям за цяло денонощие във водата и калциите и витамините. Да и аз така мисля, че с плодовете си ги набавя, аз си умирам от смях като е някои по воднист плод и хапи го и започва да го смуче със звук Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 620
  • Мнения: 66
много благодаря за изчерпателният отговор може ли ако възникнат нови въпроси да се обръщам към вас Divinee
явно вие отдавна се грижите за жакото

# 621
  • Мнения: 736
Да, няма никакъв проблем. Ние повечето ги научихме или с лошата или с четене. Не знам защо са се отказали хората от папагалчето но ти недей, склонни са от стрес да си оскубят перата. Вземаш ли си папагалче, все едно вече имаш малко дете. Социални са, обичат музика, да си играеш с тях, да им говориш. Аз примерно на нашето венде, когато чета книга и съм сама, чета на глас заради нея.
 Ще видиш, много ще се превържеш и ще ти е интересно какви неща научава, Куки като мине 19,00ч. и ако още стоиш в стаята и започва да те подканя " Айде чао....... чаоо"
 А твоето мъжко или женско е?

# 622
  • Мнения: 66
мъжко е но е много малко подарък ми е от приятели които живеят в чужбина старая се да изпълнявам съветите които ми даде но явно трябва много търпение но това за мене не е проблем тъй като това е моя сбъдната мечта

# 623
  • Мнения: 736
Но колко малко защото може още да трябва да му даваш каша?
 Това е сайтът, от който можеш да черпиш информация и да си поръчваш храна, не е реклама, за това го слагам в скрит текст.
Скрит текст:
Това е статията, която ще ти е много полезна!    http://www.papagali-bg.com/page.php?32

# 624
  • Мнения: 66
благодаря много на 6 месеца и вече е луд по моята приятелка тя явно по му харесва и на мене ми обръща внимание ама нея повече и чурулика

# 625
  • Мнения: 570
Здравейте, вълнисти папагали могат ли да се гледат на вън?

# 626
  • Мнения: 897
Здравейте отново, папсгалчето ми втори ден не издава почти звук сутрин, досега не се е случвала. Имаче си е игрив. Притеснявам се на какво ли може да се дължи и нормално ли е, че ми е новичък и не съм на ти с нещата:hugs:

# 627
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А храни ли се?

# 628
  • Мнения: 66
И моето Жако ги прави тези работи сигурно з,защото са още бебета

# 629
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако се храни всичко е наред. Тези дни сутрин тук е мрачно, а папагалите приветстват светлината и слънцето, та ако е така и при вас си има логично обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт