Папагали

  • 129 973
  • 846
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 578
Здравейте!Преди 2 седмици ходихме на почивка и оставих папагалите на баба ми. Не знам какво се е случвало, но като ги взехме едното има проблем с  крачето. Дължи го на горе, не стъпва на него. Днес даже забелязах, че има и кръв по клетката. Дърпа го с човката си, явно то го е разранило. Плашливи са и не мога да го хвана да го огледам... Какво мислите, защо го дърпа ? Много ми е тъжно за него Sad

# 601
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не е лошо лекар да го погледне.

# 602
  • Мнения: 578
Не е лошо лекар да го погледне.
Предполага болест "клека"

# 603
  • Мнения: 66
Здравейте,
може ли някай да ми помогне със съвет подариха ми скално жако но аз си нямам на понятие как се гледа от къде да му купувам храна каква и какви допълнителни добавки трябва да поръчам и изобщо ако някой може да ми обясни по подробно за начина на живот на папагали от този вид ще му бъда много благодарен

# 604
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте,
може ли някай да ми помогне със съвет подариха ми скално жако но аз си нямам на понятие как се гледа от къде да му купувам храна каква и какви допълнителни добавки трябва да поръчам и изобщо ако някой може да ми обясни по подробно за начина на живот на папагали от този вид ще му бъда много благодарен

Аз лично купувам тази храна, нямам Жако, но моите я харесват:



Общо взето храната на Верселе е една от най-качествените. Трябва ти голяма клетка, за да се чувства конфортно птицата.Много са умни и контактни. Изискват много внимание обаче.

titinka този доктор като предполага не ти ли даде съвет как да го лекуваш ?

# 605
  • Мнения: 897
Здравейте!Преди 2 седмици ходихме на почивка и оставих папагалите на баба ми. Не знам какво се е случвало, но като ги взехме едното има проблем с  крачето. Дължи го на горе, не стъпва на него. Днес даже забелязах, че има и кръв по клетката. Дърпа го с човката си, явно то го е разранило. Плашливи са и не мога да го хвана да го огледам... Какво мислите, защо го дърпа ? Много ми е тъжно за него Sad

Същото се случи миналата седмица. Кръв по клетката и вдигнато краче. Аз огледах много обстойно клетката и се окажа, че на едно място е с не добре обработени краища...а защо продават такива си остава мистерия, така де и аз не съм забелязала. Отдадох случая на това и след 2-3 дни вече си стъпва на крачето и няма никакви проблеми.

# 606
  • Мнения: 897
Може ли да споделите и кога и по колко храна давате на папагала. ( Малък Александър е моят)

# 607
  • Мнения: 9 991
Винаги има сложена храна. Не иска да яде папагалска, яде обща храна нашата и тя е Александърка. Плодове, зеленчуци, семки и от нашето ядене има сипано. Много обича натопено хлебче в манджичка.

# 608
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моите обичат човешка манджа, но не трябва. Постоянно трябва да се пази масата, защото се извършват крупни кражби. Момент на разсейване от моя страна снощи.
Слагам в една хранилка семена до половината и в друга плодове и зеленчуци,като сменям храната всеки ден. Доста изхвърлям.

# 609
  • Мнения: 9 991
Девойката на пъпеша, ергена на хляба. Аз не мисля, че им е толкова вредно да ядат от нашата храна. Човек също е животно и е по-здрав като яде сурово. Ами семена не иска, само семките изяжда. Като има храна на масата, става нервна, крещи, лети ниско. Тесто много обича, дори ако не и се даде каквото иска, ръмжи и посяга да хапе.

# 610
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Заради солта и подправките може би. Да и нашия ръмжи и хапе ако не му дадеш.

# 611
  • Мнения: 9 991
Ами ние не солим много. Внимаваме какво му даваме, но не яде друго.

# 612
  • Мнения: 66
а скалното жако може ли да се храни с човешка храна

# 613
  • Мнения: 9 991
Само да уточня, че и даваме само постна храна, без месо. Месо е яла от храната на котките като си открадне, но смятам че и е вредно и я прибирам.

# 614
  • Варна
  • Мнения: 10 493
а скалното жако може ли да се храни с човешка храна

Гледах един клип как Жако си хапва принцеса с прясно мляко  Stuck Out Tongue Winking Eye .
Мен ако питаш ако не е научено не го учи. Давай си му семената и плодовете и не дърпай дявола за опашката. Стават толкова нагли когато си искат, че са в състояние и в устата да ти бръкнат.
Мъжкия  ухапа мъжа ми по ухото до кръв, буквално течеше кръв заради едно парче баница, не се разбраха как да си го разделят. А женската ми да не види шопска салата, докато се обърна и хвърчи сирене на всякъде Angry

Общи условия

Активация на акаунт