Папагали

  • 129 708
  • 846
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: X
Ами онези папагали по изложенията първо са свикнали, после някои ги упояват, за да кротуват.
Вие ще вземете младо пиле, което ще иска социализация и ще е като бебе, разликата е, че ще остане такова цял живот. Папагалът е като бебе с биполярно разстройство.
На 5-годишно папагал не бих взела, колкото и голям да му е меракът, просто защото на тази възраст нямат капацитет нито да го гледат, нито да го възпитат, нито дари да го обслужват. На вас ще се падне задачата, а тя не е лека.
Аз гледам папагали от 20 години и определено не е приятно занимание през цялото време.
Ако вие искате да имате папагал, вземете си, удовлетворението в крайна сметка е голямо, а и като животни, нямат нищо общо с котките и кучетата. Сравнявайки папагалите с другите видове домашни любимци и като да сравниш детето с маймуната по интелигентност. Такава е разликата. Особено, когато човек има време и желание да се занимава с пилето ежедневно.

# 766
  • Мнения: 9 991
Сериала Рио, помогна, но птиците са сериозна работа. Живеят дълго, волиерата заема място, крещят всяка сутрин с изгрева. Къкат без спир и навсякъде. Шлюпки от семмки и плюто навсякъде. Ядат мебели. Там където котките и кучето не стигат папагала ще го довърши. Още чистиим курешки вкъщи. Красив ли са-да. Обичахме ли го-много. Бих ли взела пак-не. Тяя и така ни беше подарък, не я  бяхме планирали.

# 767
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Малко папагали ще му дадат да ги гали. Александъра като види пръсти откача, иначе го целувам, галя с буза...абе със всичко различно от пръсти.
Ара, какду невероятни са, но цените им са 2200-2500лв., гръмогласни и изискващи внимание.
Другото, което не трябва да се подценява е унищожаването на покъщнината, това картини, столове, телефони, мазилка, почти всичко, което докопват унищожават. Играта им е да трошат и гризат с клюн.

# 768
  • Мнения: 9 991

Диви Сашета из Лондон. Ходят на рояци и са навсякъде. Няма да ги видите по земята, да просят от хора или в кофа за боклук.

# 769
  • Мнения: 1 679
Вчера за първи път отворих клетката на моите вълнисти сладури, два на брой,но не пожелаха да я напуснат,предполагам трябва да мине повече време ,тъй като до сега не са излизали...Вероятно и да ме няма в стаята,за да се осмелят

# 770
  • Мнения: X
Да, могат да минат няколко дни, докато се престрашат. Не е нужно да не си в стаята.

# 771
  • Мнения: 2 421
mishelin,  вече са ви дали добри съвети. Наистина много добре помислете. Това не е нито куче, нито коте и може въобще да не иска "гушкащи" моменти. Много са своенравни и при добро гледане са дълголетни.
Тъжно е когато заради "прищявки" (  не ми се обиждайте и аз като дете бях такава, все исках ново и ново животно, но майка ми обираше грижите за тях докато не станах на около 12 години и започнах да съм по отговорна ) има доста изхвърлени, продаващи се, подаряващи се животни, защото не отговарят на очакванията. Пилетата наистина се привързват към един член от семейството, а другите се нагласят някак си Wink и страдат когато биват отделени от любимият човек .
 Моя съвет е да порасне детето за да може само да се грижи за пилето.
Ние имаме корела- крещи руши и хапе, не дава да се пипа иначе го целуваме, каца по нас, спи върху нас. Имаме го от 12 години... дали ще си вземем пак папагал. Както казва мъжът ми "Никогиш повече" и " Само, ако знаех какво ни чака никога нямаше да се съглася" ... не е да не съм му обяснявала какво ще е с пиле у дома Wink .

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 10:39 от Кris_80

# 772
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз щото съм много умна взех второ. Направо са напаст  Joy Joy Joy

# 773
  • Мнения: 9 991
Кокошки с мнение са. Средно между питбул-маймуна и кокошка. 😁 Питбул че скачат и нападат като не им се угоди. Маймунски номера постоянно и са си кокошки в крайна сметка.

# 774
  • Мнения: X
О, да, един от моите скача да ме напада винаги, когато ще излизам, защото знае, че ще бъде прибран в клетката си.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Кокошки с мнение са. Средно между питбул-маймуна и кокошка. 😁 Питбул че скачат и нападат като не им се угоди. Маймунски номера постоянно и са си кокошки в крайна сметка.

Снощи мъжът ми го гонеше от кекса, а той побеснял, подул перата на главата и блъска клюн в масата Joy
Викам на мъжа ми внимавай, защото е въпрос на време да ти скочи.

# 776
  • Мнения: 5 059
Потвърждавам за Александъра.Имахме,абсолютен темерут и агресор Grinning
Мъжът заплаши,че ако не го махнем,ще му откъсне главата някой ден.Не рискувахме и отиде при леля му.Сега си живее живота там.
Много са трудни Сашенцата,за малки деца абсурд.

# 777
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Обаче когато обича, обича. То целувки, то приказки, то глезене, ухажване, разтапям се.

# 778
  • Мнения: 9 991
Нашата последно се криеше по шкафове те. Отвориш шкаф и бясно пиле ти налита. Ръмжеше като месехме тесто, винаги идваше да яде.

# 779
  • София
  • Мнения: 1 163
За малки деца- женски ръчнохранени корели- неагресивни, тихи, кротки и гушливи. Поне моята е такава.

Общи условия

Активация на акаунт