Току що ни удариха

  • 2 909
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Радвам се, че сте живи и здрави!!!
А за това доколко си помагаме българите - много зависи от сигуацията. Доста българи живеещи в чужбина, повтарям - трайно пребиваващи, са на принципа на прецакването помежду си, за съжаление.

# 16
  • Мнения: 1 128
Радвам се, че сте добре. Борнята се поправя.

Радвам се, че сте живи и здрави!!!
А за това доколко си помагаме българите - много зависи от сигуацията. Доста българи живеещи в чужбина, повтарям - трайно пребиваващи, са на принципа на прецакването помежду си, за съжаление.
След 11 години изживяни в чужбина за съжаление ще се съглася с това мнение. Ей такъв филм като нашия няма просто:tired:

# 17
  • София
  • Мнения: 15 466
След 11 години изживяни в чужбина за съжаление ще се съглася с това мнение. Ей такъв филм като нашия няма просто:tired:
За съжаление и дъщеря ми казва същото.Казва: Колко заеми съм раздала на българи без да ми ги върнат, досега апартамент щях да съм си купила, но като ми потрябва помощ, всеки се скатава.Заради такива, сега стоя далече от българи.

# 18
  • Мнения: 1 254
за извън страната -не мога да кажа. Преди 3 години колата ни се запали в движение, ние се измъкнахме, но не успяхме да измъкнем пожарогасителя (а колата беше и с газово устройство, току що напълнено до горе  Mr. Green ). Отчаяно се опитахме да спрем някой на магистралата до Нови пазар. Минаха доста коли, но никой дори не намали, а ясно се виждаше, че има проблем. На 10тата минута спря едно момче, но вече смисъл от пожарогасител нямаше.
Коли започнаха да спират когато цялата кола се обхвана в пламъци, дойдоха пожарна и полиция. И то не всички! Тъй като от време на време избиваше по малко по малко газ и излизаха пламъци през стоповете, имаше джигити които изчакваха този момент и с мръсна газ минаваха от там, въпреки отцепения път.
Да, имеше и свестни хора. Да, дадоха ни вода и да, предложиха да ни закарат до вкъщи, но факт е, че никой не спря когато имахме най-голяма нужда от помощ Naughty

# 19
  • Мнения: 311
... Да, дадоха ни вода и да, предложиха да ни закарат до вкъщи, но факт е, че никой не спря когато имахме най-голяма нужда от помощ Naughty

Точно за това говоря и аз - тримата със съпруга ми и детето ни бяхме ранени. За щастие дъщеря ми нямаше тежки травми, но двамата с баща й бяхме помляни. Колата ни е била на 2 м от пътя, така че идеално се е виждало каква е ситуацията.
Нямам обяснение на това защо хората не си помагат. Може би си мислят, че са застраховани по рождение и подобно нещо не може да им се случи на тях. Радвам се за всички, които са писали, че в тежка ситуация са срещнали отзивчиви хора.

# 20
  • Мнения: 2 759
                       Надявам се да, ние сме давали пари на българи по европейските летища, закъсали по независещи от тях причини  Peace.

# 21
  • Мнения: 49
Толкова е индивуално, че няма накъде  ooooh! Има страхотни, отзивчиви българи и абсолютни кретени... както при всички останали хора  Wink Помагали са ми в чужбина, аз също бих помогнала (не само на сънародници), но съм убедена, че не при всеки е така. Какво да се прави...

# 22
  • Мнения: 4 380
Радвам се, че сте добре. Борнята се поправя.

Радвам се, че сте живи и здрави!!!
А за това доколко си помагаме българите - много зависи от сигуацията. Доста българи живеещи в чужбина, повтарям - трайно пребиваващи, са на принципа на прецакването помежду си, за съжаление.
След 11 години изживяни в чужбина за съжаление ще се съглася с това мнение. Ей такъв филм като нашия няма просто:tired:

Абсолютно. Това се вижда дори и тук в този форум, няма какво да се ходи далече. Ако някой си показва срещу някого необяснима и неоправдана агресия, бъди сигурен, че му е съгражданин в чужбина. Laughing Колко клюки съм слушала по свой адрес, че и откровенни мръснишки номера, та нямам никакво желание да срещам сънародници. Ако видя че има кой да им помогне, не бих спирала за изказване на солидарност.

А между другото, румънците се топят не по-малко от нас защото също са доста завистлива нация. Но като цяло по-амбициозни и по-успяващи от нас.

# 23
  • Мнения: 871
А между другото, румънците се топят не по-малко от нас защото също са доста завистлива нация. Но като цяло по-амбициозни и по-успяващи от нас.

като имаш предвид, че те са 22 милиона, а българите 8 - просто база за сравнение "успялост" няма да имаш  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт