Февруарки на отчет, трупат темички наред

  • 12 152
  • 303
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3
здравейте коремчета
vivi_mm  добре дошла,лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финала  bouquet  , с близък термин сме  Simple Smile
konikonkoni  да нещо подобно са контракциите,аз съм спостоянни такива.За да си сигурна отиди на др.док и там на ехографа севижда.Той трябва да ти изпише хапчета според това в коя седмица си до 20г.с се пие дуфастон а после се минава на магнерот.При всички случаи бягаи на док. или звънни на твоя.
desika честити сини гащи.
Аз току що се върнах от док. които ми изписа магнерот,не ме гледа на видеозон Sad само си поприказвахме погледна ми резултатите от БХС И ФМ каза че всичко е ок и ме изгони.
За име вече сме измисили Теодора ще се казва,а за момче мн. ми харесва Йоан - Теодор.Теодора ма майка ми, а и ми харесва името така че недоволни няма да има. Simple Smile
Лек и усмихнат ден коремчета   love001

# 226
  • София
  • Мнения: 83
Момичета да ходя ли при Д-р Цолова във Фемина за фм. smile3529
За д-р Димитрова има час чак за 22 октомври но тогава е доста късно.Кажете какво да правя
??

# 227
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Здравейте момичета   bouquet

Не успявам да се включа, докато поотхвърля работа вие сте изписали няколко странички, докато прочета какво сте писали и пак излезне нещо! Та да се отчета - килограмите са вече +7  Embarassed , контракции имам само като се преуморя иначе се чувствам чудесно. Чакам си прегледа с нетърпение и дано тогава да мога да се похваля с цвета на гащите!
Търновските мамчета не искате ли да си направим среща  Flutter И между другото Мартеничка къде ходи на фетална морфология?

Лек ден ви желая и да не се преуморявате  Peace

# 228
  • Мнения: 941
konikonkoni болките при контракции са като менструални болки, но само че по-силни или по-слаби.
Контракциите се познават и по това, че корема (т.е. матката) се втвърдява и става много чувствителен. Опипай с ръка корема под пъпа - точно там трябва да ти се намира матката в моментаи прецени сравнение с преди как го чувстваш.

Ако имаш контракции пии Но-Шпа, той е за отпускане на гладката мускулатура и е безвреден за бебо. Един лекар ми каза, че дори и цял ТИР Но=Шпа да изпия няма да навредя на бебончо  Laughing

Десика е права, само че, в този перидо може и въобще да не усетиш НИКАКВА болка от контракциите...а само втвърдяване на корема..а и не забравяйте че има и така наречените Бракстон-Хикс контракции, които са ПОДГОТВИТЕЛНИ ЗА РАЖДАНЕТО И НЕ БИВА ДА НАДВИШАВАТ ПОВЕЧЕ ОТ 5 ЗА 1 ЧАС. И може да са абсолютно безболезнени.

Виж КАлендара на "9 месеца" - има линк на първата страница...

Добре дошла на новата мама   bouquet

# 229
  • Мнения: 89
Днес ми направиха амниоцентезата(т.е. др. Марков ми я направи).Сега ми остава само да чакам... Praynig
larakroft,така или иначе нямаш избор на този етап,така че можеш да си отидеш при Цолова.Иначе каква е алтернативата?Никакъв преглед.А на 22 октомври в коя седмица ще бъдеш?То нали се препоръчва и трета ФМ(някъде около 32 г.с. май беше).Запиши се за нея при Димитрова,но предвиди по-ранно обаждане .

# 230
  • Мнения: 15
Здравейте мамчета! Минавам само да се запиша.

аз за сега съм добре, пия си хапчетата и така.
Янаст, напълно съм съгласна със съвета ти към Прити относно писмото до Баш шефовете.
прити, ако имаш нужда от помощ пиши на лични и не забравяй при пускането на мейла, да отбележеш че искаш отговор при отварянето на писмото.

аз между другото снощи с таткото изпаднах в лют спор относно предварителното купуване на потребните за бебо неща. брей, тоя моя мъж много суевер и лют бил бе!  #2gunfire #Cussing out

Ама и аз като се разплаках, такъв рев - отде ми дойде, да се чуди човек!  #Crazy newsm78

Та накрая -МИР!  hahaha
ЩЕ СТАНЕ НА МОЯТА!!!!

А и да питам нещо. писах онзи ден на лични на februari09, защото нали имах предложение за име на новата ни темичка, но хич не знам защо - ни отговор, нито пък знам как да го вмъкна в 1 стр.

# 231
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро и от мен!
Записах си час за 15.09 за фм при д-р Цолова във Фемина.Какво ще кажете.Това беше първият свободен чс и реших да го заема.


Здрасти, аз като си записвах час имаше за 15ти от 9 или 9 и 30, не си спомням точно и за 16ти от 8:30 и аз си избрах 16ти, така че ако си сутринта на 15ти да знаеш, че ти е подарък от мен, хехехе  Laughing и аз съм при д-р Цолова във Фемина, не съм ходила преди при нея и нямам отзиви, мисля че carbo беше ходила, не си спомням да е казала нещо лошо за нея, пък на 15ти ще разказваш да знам какво ме чака на другия ден, успех с прегледа:))))

# 232
  • Мнения: 356
Толо,всичко ок ли мина?В смисъл имаше ли болка и ти дали се чустваш добре?Всички чакаме с теб резултатите и вярвам,че всичко с бебо ще се окаже наред!  bouquet

# 233
  • Мнения: 89
Naiema,благодаря ти!И аз силно се надявам резултатите да са добри-първите излизат след пет дни,а следващите след 3 седмици.Иначе процедурата е около 1-2 минути и не е по- болезнена от ваксина или венозно взимане на кръв.
Какво стана със зъбчето?

vivi_mm, welcome

# 234
  • Мнения: 24
Благодаря за топлото посрещане мили дами   bouquet
Аз имам едно въпросче относно това как се движите с килограмите? Аз съм в 19-та седмица и от стартовите 44 кг съм я докарала до 45 кг Sad Не знам дали има причина за притеснение! За сега само бебо си расте Simple Smile

# 235
# 236
  • Мнения: 1 134

Ами, така де! Какво сме се разбързали?! Laughing

толо, сигурна съм, че всичко ще бъде наред!  Hug

# 237
  • Мнения: 95
Здравейте момичета...нямам време да пиша днес,стягам багажа и подреждам къщата че утре заминаваме на почивка.
vivi_mm добре дошла сред нас,една лека бременност ти желая Simple Smile
Толо стискам палци всичко да е наред и се пази.
След 2 седмици съм обратно тук.На всички ви желая много късмет и се пазете.Ще ми липсвате.
п.с Приемат се нови мами а всички останали си стоим до край т.ст февруари

# 238
  • Мнения: 356
Naiema,благодаря ти!И аз силно се надявам резултатите да са добри-първите излизат след пет дни,а следващите след 3 седмици.Иначе процедурата е около 1-2 минути и не е по- болезнена от ваксина или венозно взимане на кръв.
Какво стана със зъбчето?
Срам не срам ще си призная,че болката намаля и се отказах да отида на зъболекар!Знам,че ме предупреди,че може така да стане,но....Резултатите ми показаха отново повишени НК клетки и тези дни ще правя вливане и съвсем изоставих притесненията за зъба.
Момичета,на мен ми излизат много нови бенки и едни малки брадавички CryПрочетох тук там,че няма нищо обезпокоително,но ако имате повече инфо ще се радвам да споделите.
dessi06,приятна и ползотворна почивка ти пожелавам!Да се заредите с много положителни емоции!!!

# 239
  • Мнения: 649
И аз да се разпиша, въпреки че толкова много сте изписали,ч е забравих на кой , какво имах да отговарям.

vivi_mm добре дошла в темичката - много лека и безпроблемна бременост. А за килограмите как ще се притесняваш, аз бих се радвала само 1 килограм, аз засега съм към +4 Shocked от стартови 46. Ама все си викам, че засега наддавам предимно на коремче и  bombs и дано е така, а не се заблуждавам.

толо радвам се , че амниото мина при теб, и вярвам, че ще имате добри резултати и с бебока всичко ще е ок  Hug
Това обаче пак ме подсеща за Gall какво стана с нея и резултатите. Надявам се някъде да почива сега с детенце и мъж и затова да не пише.

iva_angel larakroft аз ходих при Цолова на ранен скрининг и не останах впечатлена, даже по-скоро разочарована. Но пък Carbo е ходила при нея и е останала много доволна. Така че го отчитам на това, че все пак сме хора и понякога имаме не чак толкова добри дни. Най-важното е нищо да им няма на бебоците.

bibi_iv
  нямаш отговор от february09 , защото това е общ профил, която всяка една от нас може да използва, за да направи някакви корекции по темата, да добави нещо ново или да пусне нова тема.
Ако искаш си напиши предложението тук и съм сигурна, че мамата, която пуска следваща тема ще го има предвид  Hug

.За да си сигурна отиди на др.док и там на ехографа севижда.Той трябва да ти изпише хапчета според това в коя седмица си до 20г.с се пие дуфастон а после се минава на магнерот.При всички случаи бягаи на док. или звънни на твоя.

Гери тук не съм съгласна. Има момичета, който пият Магнерот от началото (поради различни проблеми не само с контракциите). Това, че се приема след 20 седмица май само твоя лекар го знае  newsm78 Не мисля, че ако беше така лекарите щяха да го предписват от толкова рано като се има предвид , че курсовете сМагнезии за продължителни. Аз о пия вече втора седмица като в началото бях на 3*2, а вчера доки ми каза да го продължа до края на месеца, но вече да пия 3*1.

Общи условия

Активация на акаунт