От ФЕВРУАРСКАТА мама по-грижовна няма!

  • 21 180
  • 282
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 242
Готи  Hug
Евелина, Алина е права, но ти знаеш всичко това всъщност.
За Маги, опитала ли си с шише със сламка, по склонни са да пият от мека сламка децата от колкото т биберон или мек накрайник. На Нуби неразливащите се шишета освен че не текат, иска се усилие да се пие, в смисъл, голяма е сламката, но не пуска лесно, така че няма да се дави детето. Сега чакам от пакостник две такива шишета, да пробвам Емма. Впрочем на Емичка сребърната вода я пробутвам много сполучливо с капкомера. Успех каквото и да решиш, за мен това е много сложен казус.
Отивам в следващата градина да видя има ли места за Ивата, тя един път ще изяви желание, то пък места няма да има  Joy

# 91
  • Мнения: 384
Голдънче, ти с купешки пюрета ли пробваш досега Яна? Аз захраних Калоян с картоф с кърма, после добавих готово пюре от морков пак към картоф с кърма, после пасирана печена чушка по същия начин. Веднъж като свикне, може и да премине към готовите, както стана с нас, но Калоян определено си предпочита домашно направеното пюренце. Аз си правя по няколко дози и ги разпределям в мъничките бурканчета от пюрета за захранване на Gerber - по 80 гр. Ако одобри манджата, му давам второ бурканче, иначе разнообразявам с нещо, което знам, че със сигурност му харесва. Не можем да се оплачем от липса на апетит. Вчера на обяд изяде две такива бурканчета картоф и печена чушка с кърма, днес изяде 80 гр. от същото и 80 гр. "Букет от зеленчуци" на Gerber. Следобед му давам безмлечна оризова каша на Plasmon с кърма и си я изяжда с удоволствие. Не знам колко го засища, но млекоцентралата работи цяла нощ. Натурално царевично нишесте се убих да търся и не намирам, затова ще почакаме още доста с киселите, макар че педиатърката ни каза да му давам.
Готика, другата седмица и ние ще ходим за няколко дни на язовир "Батак" с още две семейства, но не знам дали ще стигнем до риболова, пък и аз съм много придирчива към рибата. Последната, която харесах беше пангасиус. Нея трудно ще ми я наловят в язовира. По отношение на кърменето съм като теб - хич не ми се ще да си мисля, че ще свърши, макар че догодина по това време бебо тръгва на ясла. Знам, че сега ни е много хубаво така и на двамата. Понякога ми е трудно, защото той си изисква внимание през деня, а правя и още сто работи междувременно. Чакам го да заспи, за да седна да работя, а като се добави и това, че от шест месеца почти не спя, се пренапрягам доста. Но ми стига да си го погледна, и умората преминава.
...Хайде, това беше - 15 минути сън. Пак ме вика ooooh!

# 92
  • Мнения: 4 242
Голдъне, и ние сме същите, 1:1 ама, максимум 3 лъжици оризова каша с кърма, всичко друго е съпроводено с потрес. При нас не работи ни домашно и купешко. Давам само на Хип по простата причина че няма Гербер в Айтос. Ни вода, ни плод, ни зеленчук, нищо не се харчи. Успокоявам се че има доста запаси жената, и наддава добре все още, доста енергична е, ще чакам.
Пухчееее още си чакам доставката аз, то бива бива ама мина седмица, егати мотанката, то претръпнах, няма го вълнението вече.  ooooh! Натурално царевично взимах от FF, имаше го на диетичния щанд в малки разфасовки, оранжево пликче с нарисувана царевичка  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 384
Мери, обади им се и ги насмети, може ли такова нещо?! Аз си поръчах нещата някъде към полунощ, на следващата сутрин се обадиха за потвърждение и ги донесоха след няколко часа, каква седмица #Crazy Мерси, че ме подсети къде да потърся такова нишесте, в един супермаркет има такъв щанд, още не съм проверявала там.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 419
Мерси, че ме подсети къде да потърся такова нишесте, в един супермаркет има такъв щанд, още не съм проверявала там.
Пух, и в Кауфланд има.

# 95
  • Мнения: 87
Льонеберя,Мери мерси за инфото.И аз ще потърся,че и за др. ми трябва царевично нишесте,но в Кауфланд не го бям мяркала newsm78
Тая сутрин пълен крах с урината!Всичко извън колектора,утре си мисля да пробвам с памука.Ама се оказа ,че почти 1,30мин стояхме без да се изпишкаме.Не очаквах,с толкова вода я налях newsm78
Каката ми се оказа болничка,с 38,5 и сега се гледаме у дома,и стискам палци бебончо да не прихване.Досега все и се разминава Praynig
Мери дано имате късмет с градината.Карина два дни ходи на нашата и е възхитена.Даже малко се разсърди,че днес не е там.
Да се похвалим-ядене на месце.Взех едно пюре на Хип-Ориз,зеленчуци и пилешко месо.Много и хареса.Бурканчето е от малките и почти го хапна цялото.

Мери,мога да ти спретна колетче с пюренца на Гербер, ако искаш звънни,никакъв проблем не е.

# 96
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря ви момичета! Hug
Мери, ни домашни, ни готови, започнах с домашни картофи и кърма, нищо не върви. За този месец е качила 700 гр., при все, че нямам много кърма, според мен.  Thinking Днес за първи път ще предложа ябълкова каша, безмлечна на Хумана.

# 97
  • Мнения: 1 671
За храненето-  и Маги е така - капризна.
Напоследък обаче яде с голяма охота от нашето ядене и си мина на обща храна. Съобразявам се обаче какво готвя. Вчера яде спанак с ориз, днес омете над 100 гр. пилешка супа (не пасирам, а само мачкам с вилица). Иначе пюретата ги яде много трудно и ме е яд да отиват толкова пари на вятъра. Затова имам по някое друго в запас (ако не смогна с манджата). Утре мисля да правя боб или леща (не съм решила още) и ще й дам да опита. Снощи изяде една купичка печени картофи със салата от домати.

За кърменето - все някой ден ще му дойде края  Wink. Мери, за накрайниците съвсем бях забравила, а не съм пробвала, имам у дома и ще опитам тези дни да й дам така  Party . Много благодаря, че ме подсети! Готи, Пухка, пожелавам ви да кърмите толкова, колкото имате сили и желание! Иначе не е толкова трагично отбиването - нали пак ще я гушкам докато я храня, може би дори ще ми е по-добре. Когато отбих Блажко той започна да спи по цяла нощ, аз бях много по-отпочинала и имах много повече сили да се занимавам с него. Така че гледам от добрата страна, просто бебето ми вече малко по малко пораства  Laughing. Ами като ми доведе някой "зет" у дома след 15 години (чух, че сега на толкова се почвало), виж, това по-трудно ще го преживеем с Митко  Joy.

# 98
  • Мнения: 668
Пухка - знам със сигурност, че фирма "Биосет" имат натурално царевично, и натурално пшеничено нишесте. Царевичното е в зелено-жълта опаковка, с царевичка на нея. Питай в магазините където зареждат нишестета на Биосет, ако видиш, и помоли да ти докарат. Аз така направих, и сега вече знам откъде да си взимам. Въпреки това аз кисел още не съм правила. На Вики го правех със сок от компот и пасиран плод, или с плодов сок, иначе е гаден и блудкав. А сега продават и направо готови "Кисел"-и, пликче, което го разтваряш във вода, в него имало аромати и тем подобни неща, ама не смятам да взимам такова.
Мери - пиши за шишенцата със сламки, заинтригува ме. Моята мома изявява желание от време на време да пие от чаша, и се опитвам понякога да й давам от една пластмасова чашка водичка, или кърмичка, за подсилване на интереса. Пожелавам успех с търсенето на градина  Praynig
Готика (и Пух): и аз май ще го изживея тежко това с отбиването, някой ден... Надявам се да ме оставят на спокойствие и този ден да е отложен в по-далечното бъдеще. То вярно, че след година и половина най-късно ще се наложи да понамалим кърменията и мама дойна крава да се върне на работа, но дай-боже да останат сутрешното и вечерното до по-късно. А за това Готи как си го описала, нямам думи, все едно аз съм искала да го кажа и съм го мислела много пъти за самата себе си.
Роси-Боси - поздравления за младия шахматист Боби!!! Още много победи да извоюва, да ти е жив и здрав, и отсега нататък и по-послушен.   bouquet
Евелинка - и аз подкрепям изказалите се преди мен, че е хубаво да се опиташ в течение на месеца да отбиеш плавно Маги, със заместване на храненията, за да може и тя да привикне, а и твоя организъм по-лесно да го понесе. Защото за бебка няма да е хич лесна раздялата така отведнъж, особено щом не иска да цока от шише.  Confused
  За справка аз така приключих с кърменето първия път, постепенно до седмия месец замествах храненията, и накрая бяха останали само сутрешното и вечерното, и тъй... Един ден вместо тях дадох шишето и това беше, сега чак ме е срам от тази ми постъпка  Embarassed Чувствам се изключително гузна и абсолютна глупачка, че не съм се информирала достатъчно. За оправдание мога да кажа, че открих БГ-мама доста след това, и благодарение на форума смятам, че сега постъпвам по-правилно. Кърмата ми така или иначе беше доста намаляла, напрегнаха ми се гърдите за ден-два и край. Но повече от 1/2 година след отбиването изцеждах по няколко капки от гърда, стига да стиснех, това лекарят каза, че не било повод за притеснение.
Slavi_Yo - не съм забравила твоето борбено (нашето борбено) момченце, миличкият Тео. Вечер когато изляза на терасата и гледам звезвичките, винаги мисля за него, и за Мия. Дано ангелчето бди над вас, и скоро да зарадва мама, тате и кака с нов подарък от коремчето на мама. Обичам те, макар и никога да не сме се срещали. Винаги ще имаш моята подкрепа, за каквото и да става дума.  Hug Почивай в мир, малко детенце.  Flowers Rose Flowers Rose
  При нас няма кой знае какво ново. Вики тръгна на градина, радостна е. Другарчетата и госпожите са й липсвали, и сега сутрин става бързо-бързо. А малка Александра е голяма киселица. Тормозят я зъбките и се сърди като не може да се начеше. Аз съм изнервена нещо тези дни, но се надявам да премине. Доскоро милички, целувки и приятни разходки на всички.

# 99
  • Мнения: 384
Льонеберя, thedragonbg, благодаря Hug
Евелинка, Митко изглежда добричък, но след 15 години го виждам така #2gunfire, ако Маги се появи с кандидат-зет

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 16:27 от Puhka

# 100
  • Мнения: 66
Здравейте!
Честито на всички, които имат поводи за празнуване!
и ние днес навършваме 7 месеца!
черпя виртуално:

Извинявам се ако сте писали на тази тема, но искам да попитам: дали е нормално бебетата все още да се будят често нощем и да висят на цици? Вчера бяхме на преглед и докторката каза, че синът ми, вече е голям и трябва да спи през ноща, а не да се буди и да яде, каза да му давам само вода и да не спи при нас. Захраних го преди месец, но все още не иска много каши и пюрета, предпочита мляко, дадохме му диня и пъпеш по веднъж-щеше да отхапе на баща си ръката, много му харесват. Вечер заспива към 21.00 часа, слагам го в неговото креватче, после се буди кам 24.00 - 2.00 часа и го местя при нас, със затворени очи търси да папка, цоква няколко пъти и заспива, след няколко часа пак същото и така откарва до сутринта. не иска биба, пробвам с вода, но само си чеше венците, не пие. иска да се гушка. сигурно съм сгрешила в много от постъпките си относно отглеждането му, но ми се иска да направя най-доброто за него, не обчам да плаче и правя всичко възможно да се чувства добре. Сигурно ще стане много разглезен.
Не иска да заспива сам, заспива на цица, в количката или в столчето за кола. не сме от най-тежките, но тежи 8690 и е 74 см.
Поздрави от мен и Willi!

# 101
  • Мнения: 8 997
Здравейте!

veselo, според мен няма нищо притеснително, от това което си написала. Това че спи при вас не ми се вижда проблем, ще му дойде времето да иска сам да си спи в креватчето, Ина също спи сутрин при мен. Това че не иска биба, какво по хубаво от това, няма да имаш проблема да го отучваш и нали уж не били  полезни за израстването на зъбките. Килограмите и сантиметрите ми се виждат чудесни. За нощното хранене съм на мнение, че също сам ще реши кога да не яде, ти ако искаш пробвай с водичка, но например Ина поти не пие вода, опитах няколко нощи да и дам вода, но не се получи, вземам я при мен и суче и спинка, понякога я местя в нейното креватче, понякога не. Изобщо не мисля, че ще го разглезиш, детето просто иска да усеща майчината ласка и допира до тялото на близък човек, топлина, уют, те са още мънички и крехки хитрушковците и си искат внимание. Бъди спокойна, сигурна съм, че като попорасне ще имаш много възможности да го възпитаваш. Взимай си си го при теб, приспивай си го , гушкай си го! Успех! Simple Smile

Хубава вечер, момичета!


Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 137
Весело, при нас е абсолютно същото като ситуация, но аз спрях да се терзая, а подкрепям това, което казва Алинка с две ръце Peace
П.П. Има ли някой още за Зоопарка утре? Нещо всички се скатавате Wink

# 103
  • Мнения: 8 997
Весело, при нас е абсолютно същото като ситуация, но аз спрях да се терзая, а подкрепям това, което казва Алинка с две ръце Peace
П.П. Има ли някой още за Зоопарка утре? Нещо всички се скатавате Wink

Много ми се идва, ама далечко ми се вижда. Хайде тия дни ще се организираме някъде в някой парк, става ли?

Hug

# 104
  • Мнения: 4 242
Весело и аз разсъждавам и изживявам майчинството както са описали Алина и Ефросина. Успокой душата човече!
Пух  #2gunfire на кантар съм дали да не звънна утре сутрин и да откажа поръчката, пусто много ми харесаха ботичките за Емма само, всичко друго ще прежаля.
Ох гледам по Нова 2-ри сезонна Лост и се вълнувам все едно не го знам на изуст, много ми е на сърце тоя сериал.
Момичета нещо интересно
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_videos/15_log_rolling.html
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_videos/24_mechanical_bull.html
от тук ги взех Внимавай какво говориш!
Имам да гладя, обаче ме мързи  Embarassed, утре ще лиша дечурлигата от един час внимание и ще изгладя. Спокойна нощ!

Общи условия

Активация на акаунт