Плач от непознати

  • 1 273
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Здравейте отново!
Мерси за отговорите Hug
Днеска бяхме на гости на едно бебче и бебка пак за малко да се размрънка, но аз я гушках, после пак да огледа наоколо и посвикна. Даже я гушнаха без проблем! Grinning Grinning Но на моменти усещах,  че ще мрънне!
Надявам се да е временно това състояние, както повечето от вас споделиха.
Кати, и аз мисля, че беше много шумно на партито, и многото хора, наистина й дойде в повечко вчера.

Дано да нямаме много такива случки в бъдеще Crazy Peace  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 932
Дъщеря ми откакто се  е родила , до ден днешен е такава.Само че тя не само  на непознати,но и на хора които е виждала поне веднъж седмично пак  не дава да я гушкат и вземат. Понякога съм се чувствала много неудобно от това нейно държане, и съм изпадала в кофти ситуации. А винаги съм се опитвала да й покажа, че няма страшно някой да я вземе. Но не, недоверчиво си е детето и това си е. Иначе отдалече се радва на всеки, който види, дори на хора по улицата, стига някой да не се опита да я вземе , може да му раздава усмивки и физиономии до безкрай.
При дъщеря ти явно е период, освен да не ти пука и да не насилваш детенцето насила да ходи при някой , когато явно не желае, не знам какво друго да те посъветвам Simple Smile .

# 17
  • Мнения: 2 334
Ох ние имаме същия проблем Tired .От тримесечна е така.Дори като види хора които вижда сравнително често плаче в първия момент.След това може да и мине и да им се смее а може и да не се и да продължи да плаче.Мислих че скоро ще и мине ,но днес пак го направи като видя една моя приятелка и веднага започна да плаче ooooh! .Дано по скоро да и мине този период Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 367
Записвам се и аз в отбора на майките с бебета,плачещи от непознати.Моят син беше така в продължение на много месеци.Отдавам го на факта,че докато беше по-малък,не съм го събирала с много хора.Дори от майка ми е плакал,ако не я е виждал няколко дни.И това беше съвсем до скоро.Сега е по-социален,по-общителен,но аз вече го събирам с други деца да играе,а покрай тях контактува и с други възрастни.Така че всичко е период,просто продължителността му е различна при отделните деца.Ако можеш събирай дъщеричката си с   хора,нека да свиква с чуждо присъствие.Ще мине.

# 19
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Не се притеснявай! Това е процес на израстване. При всички деца го има. При някои повече, при други по-малко.
Моята дъщеря е израсла както се казва на улицата. Постоянно навънка. Не ме свърташе да си седя вкъщи с досадната ми свекърва и в най-големият дъжд и сняг отново навънка. Ревеше като луда от непознати, а особенно от мъже да не казвам. Познати по магазини дето всеки божи ден сме били там и то по 1-2часа на лафче и кафенце и понечи ли да се обърне към нея да й каже нещо и ... луд рев. Този период при нас беше между 6-10месец и после нещата се нормализираха.
Надявам се да премине по-бързо този период и при вас!  Hug

# 20
  • Мнения: 2 960
Това е често срещано при дечицата на тази възраст. Това е моментът, в който започват да делят хората на познати и непознати и съответно да се страхуват от вторите.
. Всичко е въпрос на време, ще видиш как скоро ще отмине и този период.

Peace

# 21
  • Мнения: 3 205
Това, че едно дете след 8 месеца плаче от непознати, не е признак на необщителност, а е признак на това, че поумнява и разпознава своите родители от чуждите хора. Както ти не се хвърляш на врата на непознати от улицата, защото ти са се усмихнали, така и твоето дете плаче, ако някой непознат или човек, когото не е срещала наскоро, направи опит за контакт. Поведението й ни най-малко не е притеснително, а е напълно нормално.

# 22
  • Мнения: 227
Моя син като бебе плачеше от всеки освен от мен и баща.Само някои друг да го закачи и веднага почваше да плаче .Но от както тръгна на ясла и този проблем отпадна сега е много контактен и дружелюбен към всеки.Явно наистина е по добре детето от малко да свиква със повече хора за да не бъде толкова затворено към света.

# 23
  • Мнения: 1 155
Не се притеснявай има такъв период. Моята дъщеря скоро излезна от него. До скоро ревеше от всички дори от сестра ми  да не говоря за баба ми и дядо ми. За непознати да не говорим, чак ме хващаше срам от хората. Постепенно страха от непознатите отмина...така че спокойно Peace

Общи условия

Активация на акаунт