Устната хигиена

  • 4 822
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Олинце,коя е пастата за пушачи? newsm78

В момента съм много доволна от серията "Perl drops" - вода за уста, паста за зъби за пушачи и полираща паста. Зъбите ми изглеждат чудесно

# 16
  • Мнения: 5 001
Слагаш си на пръста паста за зъби.После размазваш с кръгови движения по венците и така масажираш и от външната и от вътрешната страна.Ако не те мързи да го правиш всяка вечер ще си удължиш живота на зъбите,защото венците се стягат и не образуват джобове....При мен бяха почнали да ми кървят от най-малкото докосване или просто от стрес и напрежение.
Вече нямам такива оплаквания!

Това задължително ще го пробвам! Hug Колко минути общо го правиш този масаж?
Аз имам здрави зъби, но зъболекарите казват, че ако зъбите са здрави, то имаш проблеми с венците. Confused

Колкото можеш да издържиш...2-3 минути мисля,че е достатъчно.

Моят зъболекар ми каза,че хората навън ходят на такъв масаж и им взимат луди пари за тази услуга ooooh!
Питах моя приятелка,която живее в Щатите и работи като асистент в зъболекарски кабинет.Каза,че е вярно .....

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Това за масажа и моята зъболекарка ми го каза и аз го правя, но май не много често, но наистина е ефективно.

# 18
  • Мнения: 134
Аз наскоро ходих на основно почистване на зъбите,което траеше 1 час и струваше 90 евро.Включваше почистване,полиране,мазане с някакви мазила които предотвратявали кариеса и какви ли оше не процедурки.Интересното беше,че ми показаха как най-добре да си почиствам зъбите,тъй като моите са доста проблемни.Казаха ми,че разлика между четките няма,но важното е да се почистват страните на зъбите с конец и също така да се мият венците,защото там се събират много микроби които също развалят зъбите и дъха.В началото ми оцветиха зъбите и венците с една зелена течност,която полепваше само там,където има микроби и въпреки,че бях измила зъбите си имах микроби по венците и последните зъби.Почистването на венците се прави с много мека четка един път на ден(най-добре вечер)с паста за зъби се обтриват венците,като разтривате в основата на венеца и издърпвате към зъба.В началото ми беше доста трудно и тягостно,но с времето свикнах и започнах да се справям дост по-бързо и вече почти не ми прави впечатление.За целта използвам паста за венците.
Също така ми препоръчаха да дъвча дъвки без захар.
 smile3502

# 19
  • Мнения: 2 035
Съвсем скоро и аз подобно на stop си махах зъбния камък и си избелвах зъбките и съвета на зъболекаря за поддържане в перфектно състояние беше стандартен Simple Smile
Почистване с конец всяка вечер м/у всеки зъб, миене на зъбите естествено сутрин и вечер, като задължително отделяш внимание на всеки зъб след което задължително жабурене с вода за уста. Да не забравяме и почистването на езика.
Спазвам всичко и пу,пу, съм доволна от резултата  newsm47

# 20
  • Мнения: 134
Да,езика казаха че също е задължителен.За него ползвам една специална шпатула,защото с грапавините които правят на четките с цел почистване на езика нямат никакъв ефект.
Аз лично исползвам това.Струва само 1 евро и може да се използва за дълъг период,тъй като е пласмасово

# 21
  • Мнения: 84
Слагаш си на пръста паста за зъби.После размазваш с кръгови движения по венците и така масажираш и от външната и от вътрешната страна.Ако не те мързи да го правиш всяка вечер ще си удължиш живота на зъбите,защото венците се стягат и не образуват джобове....При мен бяха почнали да ми кървят от най-малкото докосване или просто от стрес и напрежение.
Вече нямам такива оплаквания!
Не може ли вместо това да се ползва вода за уста- за стягане на венците говоря.Аз ползвам такава и едва 15тина секунди издържам да се жабуркам, а на опаковката пише минута Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 5 001
Слагаш си на пръста паста за зъби.После размазваш с кръгови движения по венците и така масажираш и от външната и от вътрешната страна.Ако не те мързи да го правиш всяка вечер ще си удължиш живота на зъбите,защото венците се стягат и не образуват джобове....При мен бяха почнали да ми кървят от най-малкото докосване или просто от стрес и напрежение.
Вече нямам такива оплаквания!
Не може ли вместо това да се ползва вода за уста- за стягане на венците говоря.Аз ползвам такава и едва 15тина секунди издържам да се жабуркам, а на опаковката пише минута Rolling Eyes


Водата за уста е едно на ръка.Тука става въпрос за масаж на венците.С водата само жабуриш,а  при масажа има и натиск върху венеца.Ефекта е поразяващ,особено,ако имаш проблеми с венците.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 626
Моите зъби са изключително здрави, да чукна на дърво.
Рядко ходя на зъболекар. Преди два месеца ходих, не бях посещавала от 2 години и имах един кариес само. И по-щастливи моменти съм имала - за 5 години само зъбен камък.
Според мен си е до ген. Моята зъболекарка ми обясни, че това щастие се дължи на това че в слюнката на някои хора се съдържа "нещо" /не си спомням точно как се изрази/, което възпрепятства образуването на кариеси. Имало и такива хора.

Иначе ползвам четка Сенсодин. Много ми е удобна, с малка глава, мека. С другите ме болят венците и съответно не търкам качествено.

Пастата за зъби, в момента ми е на Билка Грейпфрут, от хомеопатичната серия.
Както и водата за уста.
Не съдържат ментол и не са люти. От лютите пасти ми става лошо, гади ми се и пак не изтрайвам дълго.
Водите въобще не ги търпя ако ми лютят.
А тази водичка е все едно се жабуриш /егати думата/ със сок от грейпфрут.

# 24
  • Мнения: 10 690
Масаж на венците аз правя по описания начин, но ползвам гел за венци с прополис Биодент. Много добре действа, ако имате възпаления или кървене на венците  Peace

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ползвам четка със средна твърдост на косъма, различни пасти за зъби, като задължително редувам с Пърл дропс, конци, вода за уста. Не образувам зъбен камък.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 443
запис

Общи условия

Активация на акаунт